Спецможливості
Новини

Євроквоти Україна практично виконала. Співпрацю продовжать на 3 роки

19.10.2016
881
Євроквоти Україна практично виконала. Співпрацю продовжать на 3 роки фото, ілюстрація

Якщо не враховувати м’ясну продукцію, то Україна в цьому році вже вичерпала квоти на безмитний експорт сільськогосподарської продукції до Європейського Союзу, повідомляє УНІАН.

Про це повідомив директор департаменту міжнародного співробітництва Міністерства аграрної політики та продовольства Олександр Романовський на круглому столі в рамках спільного проекту УНІАН та Представництва ЄС «#EUkrаine».

 За його словами, повністю вибрані квоти на мед, овес, цукор, крупи, зокрема ячмінь, солод, оброблені томати. До речі, оброблені томати - перспективним продукт і користується попитом на європейському ринку. Також вичерпані квоти на виноградні та яблучні соки, курятину, пшеницю, кукурудзу та майже на 100% вибрано квоту на ячмінь.

Романовський зазначив, що, невичерпаними через складнощі сертифікації є лише квоти щодо м'ясної продукції (за винятком курятини), а також щодо інших несуттєвих груп товарів (наприклад, гриби та часник).

Основні великі квоти Україна вибирає постійно й показує хороші показники. Зокрема, можна згадати той же цукор, який український ринок почав експортувати. Український цукор має гарний попит. Романовський додав, що як для продукції із доданою вартістю, для українських виробників це дуже важливо.

Водночас, присутній на круглому столі генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу Тарас Висоцький підкреслив, що темпи використання українськими аграріями квот на безмитний експорт зростатимуть.

Він сказав, що українська продукція може проникати на ринок ЄС від року до п’яти. Але ця нелегка справа дається українським аграріям успішно.

Європейська комісія прийняла пропозицію українських виробників і висловила готовність збільшити квоти на безмитний експорт деяких видів продовольчих товарів, продукції хімічної галузі та промисловості на європейський ринок.

Єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом запевнила, що квоти збільшать строком на три роки. Однак це рішення має в комплексі затвердити Європарламент, а також держави – члени ЄС. Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС набула чинності з 1 січня поточного року. В січні-липні 2016 року експорт товарів з України до Євросоюзу в зріс на 6,7%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Він становив  6,5 млрд дол.

Інтерв'ю
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
Після майже 20-річної перерви агрофірмам знову доводиться сплачувати податки на загальних засадах. Ясна річ, сільгоспвиробники не звикли до такого. От і стогнуть зараз сільські бухгалтери, бо і звітність значно ускладнилась, і податківці... Подробнее
Вже третій рік поспіль у квітні починається масова загибель бджіл. Цього року бджолярі влаштували низку акцій протесту і написали чимало звернень до органів влади. Організатором трьох акцій протесту і автором звернення до президента... Подробнее

1
0