Спецможливості
Новини

Дощі дещо погіршили якість пшениці на Вінничині

01.08.2018
944
Дощі дещо погіршили якість пшениці на Вінничині фото, ілюстрація

Незважаючи на затяжні дощі якість пшениці, зібраної у Вінницькій області, відповідає  усім вимогам державного стандарту на пшеницю ДСТУ 3768:2010 та міжнародним вимогам до продовольчого зерна. Про це propozitsiya.com повідомила заступник директора Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА  Валентина Кирилюк.

Хоча внаслідок великої кількості опадів у Вінницькій ОДА прогнозують деяке зниження показників якості зерна, проте уже зараз продовольчої пшениці, на їхню думку, цілком достатньо для внутрішніх потреб.

За словами Валентини Кирилюк, після останніх опадів частка продовольчої пшениці в області дещо зменшилася, і, за попередніми даними, становить 50-55%, фуражної - відповідно 45-50%. Помітно зменшився і продаж пшениці 2 класу, яка до тривалих дощів складала більшу частину продукції. Виробники притримують таке зерно з метою продати пізніше за вищу ціну.

Короткі, але часті і сильні дощі в регіоні перешкоджали проведенню жнив. Для того, щоб виявити проростання зерна в колосі чи ураження зерна грибковими захворюваннями, небезпека яких виникла в дощову погоду, на кожному з 72 хлібоприймальних підприємств області працювали лабораторії, які постійно аналізували показники кожної партії зерна, яка надходить на елеватор, та контролювали якість і безпечність збіжжя у період зберігання та перед реалізацією.

 

Надія Лядецька, n.liadetska@univest-media.com

 

Інтерв'ю
Що робити, якщо на територію вашого господарства вломилися окупанти й після звільнення у вас лишаються тільки зруйновані будівлі та спалена техніка? Навіть вислуховувати про це розповіді психологічно нелегко… Однак наші співрозмовники,... Подробнее
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее

1
0