Спецможливості
Новини

Ціни на цибулю б’ють рекорди

23.09.2018
1657
Ціни на цибулю б’ють рекорди фото, ілюстрація

Ціни на цибулю в Україні продовжують поступово зростати, що зовсім нетипово для періоду масового збирання врожаю. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Українську плодоовочеву асоціацію (УПОА).

Зокрема, якщо ще минулого тижня українським фермерам не вдавалося відвантажувати цибулю дорожче ніж 6 грн/кг ($0,21 за кг), то на сьогоднішній день  вони ведуть реалізацію по 5-6,5 грн/кг ($0,18-0,23 за кг). Більш того, деякі з них вже декларують ціни на рівні 7 грн/кг ($0,25 за кг) і навіть 7,5 грн/кг (0,27 за кг).

Тенденцію подальшого удорожчання учасники ринку пов’язують із активізацією попиту з боку гуртових компаній, які почали закуповувати цибулю для закладання на зберігання. Крім того, зростанню цін сприяє доволі обмежена пропозиція якісної цибулі на ринку. За словами виробників, через погодні негаразди навесні вони були змушені відстрочити початок польових робіт з сівби цибулі. Таким чином і сезон збору врожаю почався значно пізніше. Якщо зазвичай фермери починають збирати врожай у другій половині серпня, то цього року вони вийшли в поля тільки у вересні.  Проте, наразі зниження середньодобової температури зважає нормальному просиханню цибулі в полях, а потужностями для механічної сушки наразі володіють тільки деякі господарства.

Крім того, фермери відмічають і збільшення в цьому році відсотку цибулі дрібного калібру. Варто відмітити, що наразі ціна на цибулю в Україні вже мінімум вдвоє вище, ніж у другій половині вересня минулого року. При цьому, виробники не планують поступатися в ціні на якісну продукцію. За їх словами в разі зниження попиту вони радже просто припинять продажі і закладуть увесь обсяг у сховища, адже впевнені, що цього року цибуля буде в ціні через зниження виробництва не тільки безпосередньо в Україні, а і у сусідніх країнах.

Ключові слова: цены на лук

Інтерв'ю
Керівник агрохімічної лабораторії з дослідження ґрунтів університету Міссурі-Дельта-Центр Девід Данн
Майбутня урожайність приблизно на 60% залежить саме від родючості ґрунту. Визначити, яких елементів бракує, а яких забагато, допоможе аналіз ґрунту. США як один із світових лідерів у вирощуванні зернових та бобових накопичили великий... Подробнее
Гу­с­та­во Джан­кей­ра, пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва
Один із факторів успіху аг­росек­то­ру Бразилії — агра­ні роз­пи­ски. Детальніше про їх впровадження роз­повідає пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва Гу­с­та­во

1
0