Спецможливості
Новини

Австралія - ​​один з головних новаторів в сфері агророботів

15.03.2017
3035
Австралія - ​​один з головних новаторів в сфері агророботів фото, ілюстрація
RIIPA - робот, який може оцінити врожайність посівів

Останнім часом Австралія стала одним з головних новаторів в сфері агророботів, а обителлю цих інновацій є Австралійський центр польових роботів (АЦПР) в Сіднейському університеті. Глава центру професор Салах Суккарі зі своєю командою розробили велику кількість роботів, які повинні полегшити роботу австралійським аграріям, пише propozitsiya.com.

Такий інтерес до роботів з'явився в Австралії не випадково. Справа в тому, що австралійське сільське господарство переживає кризу, і в агросфері працюють в основному пенсіонери або ті, для кого це сімейний бізнес. Таким чином, роботи покликані допомогти старим фермерам і залучити молодь займатися агробізнесом.

Ось добірка найцікавіших винаходів Сіднейського університету.

RIIPA - робот, який може оцінити врожайність посівів. Він працює на сонячній батареї, якої вистачає на 21 годину автономної роботи в полі. Основним завданням робота є боротьба з бур'янами, і коли він їх знаходить, то випускає невелику дозу гербіцидів. RIIPA також може вносити добрива і знаходити на полі сторонні предмети (каміння, шматки скла і металу).

Mantis і Shrimp - це два однакових робота, завданням яких - перевіряти, чи дозріли культури, чи готові до збору врожаю. Вони також можуть проаналізувати, чи вистачає рослинам добрив і води. Роботи проводять аналіз за допомогою радара, лидара і тепловізора, а потім передають інформацію фермеру через wi-fi.

Ще одна інновація - система підзарядки дронів. Деніел Вілсон, науковий співробітник університету Сіднея, розробив апарат, завдяки якому можна заряджати дрони в повітрі. Система складається з трьох елементів: дрона-лідера, док-станції і дрона-послідовника. Дрон-лідер тягне за собою заряджаючий пристрій, який схожий на парасольку без тростини. Другий безпілотник слідує за ними завдяки датчикам руху, і вибирає момент для вдалого стикування. Кожен дрон оснащений GPS-трекером, який допомагає їм визначити місцеположення один одного. Зараз автор проекту намагається зробити систему стійкою до турбулентності і сильних поривів вітру.

А ще австралійські дослідники зробили з легкого двомісного літака Piper J-3 Cub безпілотник для аерофотозйомки. За допомогою камери і датчиків літак допомагає фермеру знаходити бур'яни на полі і аналізувати рельєф місцевості. За словами розробників, їх винахід набагато вигідніший супутникових знімків.

Як зазначає С. Суккарі, до 2050 року завдяки роботам австралійські аграрії отримають напівавтоматичні або навіть автономні ферми, в яких машини будуть цілодобово обслуговувати поля. При цьому людина може взагалі не брати участь в процесі виробництва їжі.

Деніел Вілсон, науковий співробітник університету Сіднея, розробив апарат, завдяки якому можна заряджати дрони в повітрі

Інтерв'ю
Участь у програмі «Кредитний Коридор» від ADAMA дає змогу зберегти бізнес та розвивати агровиробництво. Своїм досвідом поділились два аграрія – з Одещини та Запоріжжя. Програми підтримки українських агровиробників від компанії ADAMA... Подробнее
Нині соя — одна з головних культур у структурі посівних площ багатьох господарств в Україні. Чому так? Тому що соя — важлива сільськогосподарська культура, яку вирощують для отримання білка й олії. Унікальні властивості цієї культури... Подробнее

1
0