4 червня 2025

ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ СІРКИ У ПОЗАКОРЕНЕВОМУ ПІДЖИВЛЕННІ КУКУРУДЗИ

Кукурудза для формування врожаю зерна потребує не тільки азоту, фосфору та калію, а й інших макроелементів – магнію, кальцію та сірки. З усіх 
макроелементів азот найбільше впливає на рівень урожаю кукурудзи, а використання його у позакореневому підживленні посилює дію основного 
удобрення. За нестачі ж сірки гальмується ріст рослин кукурудзи, знижується ефективність азотних добрив, оскільки недобір 1 кг сірки унеможливлює засвоєння майже 10 кг азоту. 


Саме тому метою досліджень було вивчення ефективності використання сірки для позакореневого підживлення кукурудзи, впливу на формування біометричних показників качана, елементів структури та урожайності зерна в умовах Лісостепу Західного. Дослідження проводилися Хмельницькою ДСГДС ІКСГП НААН впродовж 2021–2024 рр. на чорноземі опідзоленому середньо суглинковому. Вміст гумусу (за Тюріним) – 3,2 %, формами поживних речовин середньо забезпечений: вміст азоту, що легко гідролізується, – 14,4–16,6, фосфору рухомого – 11,0–12,0, калію обмінного – 7,8–8,0 мг на 100 г ґрунту.
У двохфакторному досліді вивчалися гібриди кукурудзи – ранньостиглий ДН Атон та середньоранній ДН Астра; варіанти позакореневого підживлення азотом (карбамід) і сіркою (висококонцентроване рідке добриво) у фази 5–6 та 8–9 листків. 
Встановлено, що впродовж усього періоду досліджень додавання сірки у вигляді висококонцентрованого рідкого добрива до водного розчину азотних добрив (карбаміду) позитивно впливало на наростання вегетативної маси, формування площі листкової поверхні, фотосинтетичного потенціалу, біометричних показників качана та елементів структури врожаю, однак мало різну ефективність за роками досліджень, що обумовлено погодними умовами, які складалися впродовж вегетації. 

Ж. Молдован, В. Молдован
Хмельницька державна сільськогосподарська дослідна станція Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН 
 

Banner
Banner

Читайте також

Banner

Інтерв'ю

Banner

ТОП новин за тиждень

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів
20 листопада 2020

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів

Чотири провідні банки України — Raiffeisen Bank Aval, ОТП Банк, ПроКредит Банк та Альфа-Банк — пропонують аграріям фінансування на купівлю продуктів ALFA Smart Agro на більш вигідних умовах.
Агробізнес 4.0 має на увазі масове впровадження кіберфізичних систем у виробництво (промисловість 4.0), обслуговування всіх людських потреб, таких як праця і дозвілля
6 липня 2017

Агробізнес 4.0 і його наслідки для України

Farming 4.0 або Агробізнес 4.0 - нова тема для дискусії в світовому аграрному співтоваристві.

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни
17 лютого 2025

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни

Станом на 17 лютого 2025 року середньозважені закупівельні ціни на зернові та олійні культури в Україні залишаються відносно стабільними.

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар
14 лютого 2025

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар

З липня 2021 року в Україні діє відкритий ринок землі, який дозволяє продавати та купувати земельні паї.

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди
30 травня 2025

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди

Жнива озимої пшениці в Україні цього року почнуться з відхиленням від звичних термінів.

Україна розвиватиме зрошення сільгоспугідь: ухвалено план до 2050 року
10 червня 2025

Україна розвиватиме зрошення сільгоспугідь: ухвалено план до 2050 року

В Україні затверджено "Довгостроковий план розвитку іригаційного комплексу до 2050 року", який має забезпечити збереження родючості земель та підвищення врожайності в умовах зміни клімату та наслід

Banner

Наші партнери