CLAAS — світовий лідер із виробництва сільськогосподарської техніки та визнаний експерт із розробки та виготовлення зернозбиральних комбайнів, які за понад 90 років від моменту випуску першої серійної машини стали еталонними для багатьох виробників аналогічної техніки. Минулого року кількість випущених зернозбиральних комбайнів CLAAS у світі досягла 500 000 одиниць, що свідчить про високу довіру фермерів до цієї техніки.
90 років розробок, тестувань, практичної експлуатації створили найкращі та найгнучкіші машини на ринку, в конструкції яких впроваджено найсучасніші технології обмолоту, сепарування, контролю та автоматизації. Разом із цим всі без виключення лінійки зернозбиральних комбайнів CLAAS характеризуються високою надійністю, простотою та бездоганною якістю зборки та виготовлення комплектуючих, що дає змогу тримати лідируючі позиції серед інших зернозбиральних машини на світовому ринку. Незалежно від континенту, кожен фермер знає, що комбайни CLAAS — це надійність, ефективність, універсальність, продуктивність із одночасною оптимізацією витрат та ресурсів.
Продуктивність і надійність
Широкий ряд моделей зернозбиральних комбайнів CLAAS, що різняться своєю продуктивністю та можливостями, дає змогу підібрати найкраще рішення незалежно від кількості оброблюваної землі, набору вирощуваних культур та структури сівозміни. Крім того, останніми роками конструктори компанії провели масштабну роботу зі створення універсальної зернозбиральної машини та покращення наявних конструкцій, що дає змогу однаково якісно та продуктивно здійснювала обмолот вирощуваних сільськогосподарських культур і швидкого здійснювати операції налаштувань та переходу між ними.
Нова лінійка зернозбиральних комбайнів TRION — це найсучасніші машини, в конструкції яких втілено найкращі рішення та технології зернозбиральних комбайнів TUCANO та LEXION. Саме тому нові комбайни мають найбільший вибір варіантів та опцій, яким не може похвалитися жоден інший модельний ряд у цьому класі зернозбиральних комбайнів. Для цих машин не важливо, де працювати і які культури збирати, вони завжди покажуть відмінні результати як за продуктивністю, так і за якістю зібраного зерна.
Наразі на вітчизняному ринку компанія CLAAS пропонує 11 моделей зернозбиральних комбайнів TRION із різною потужністю двигуна, системами сепарації (клавішна та роторна), технічним та електронним оснащенням. І найголовніше — конструкція комбайнів TRION передбачає можливість індивідуальної комплектації кожного комбайну згідно побажань фермерів. Жодних базових комплектацій, жодних переплат за «непотрібні» функції. У лінійці знайдеться машина на будь яку потребу та гаманець фермерів.
Донедавна найпотужнішим представником на вітчизняному ринку був зернозбиральний комбайн TRION 730, який завдяки авангардній системі обмолоту та роторній сепарації, здатний ефективно та якісно збирати всі вирощувані культури: ячмінь, пшеницю, ріпак, гречку, горох, сою, соняшник, кукурудзу тощо й має одні з найкращих показників продуктивності та економічності.
Цього року компанія розширює лінійку й пропонує вітчизняним аграріям ще потужніший комбайн, TRION 750, із ще вищими показниками продуктивності, адже на відміну від попередньої моделі фінальна сепарація зерна від соломи здійснюється не одним, а двома роторами діаметром 445 мм. Місткість бункеру також збільшено: наразі його об’єм становить 12 тис. л, що дає змогу довше працювати у полі без зупинок навіть під час збирання високоврожайних сільськогосподарських культур.
Нагадаємо, що обмолот у всіх моделях TRION здійснюється молотильним агрегатом APS з прискорювальним барабаном (діаметр 450 мм) та великим молотильним барабаном (діаметр 600 мм), що забезпечує послідовний і безперебійний інтенсивний потік збіжжя тривалий час. На цій початковій стадії практично 100 % зерна піддається обережному вимолоту, понад 90 % з якого проходить первинну сепарацію. Особливістю системи є можливість синхронного регулювання обертів усіх молотильних барабанів. І це дуже важливо! Адже коли відбувається зміна обертів молотильного барабану, пропорційно змінюються оберти всіх барабанів: прискорювача та бітера, що забезпечує правильний, плавний, безперешкодний потік маси.
Крім того, всі робочі органи та системи комбайна спроєктовано для максимально швидкої адаптації збирання всіх без винятку зернових і технічних сільськогосподарських культур. Кожен робочий орган, який задіяно у процесах збирання та обмолоту, має можливість швидкої адаптації і підлаштування до конкретних умов. Збирання в сухих чи відносно вологих умовах, низька чи висока врожайність, зернові, бобові, дрібнонасіннєві чи технічні культури – цій машині усе під силу.
Збирання кукурудзи та бобових культур, зерно яких досить легко травмувати, для цих комбайнів не проблема. Наразі комбайни CLAAS мають унікальну конструкцію системи обмолоту та низку нових пристосувань, які дають змогу бережно та високопродуктивно збирати ці культури. Але найголовніше, залежно від інструмента та кваліфікації персоналу, зміна механічних частин під час переходу між культурами відбувається досить швидко. Якщо це комбайн із колісним рушієм, то це реально зробити за 50–60 хв включно з демонтажем і монтажем колеса. У разі експлуатації машини із гусеничним рушієм це завдання значно спрощується. Адже доступ до бічної стінки вільний і заміна відбувається впродовж 15–25 хв.
Тож, якщо строки піджимають і потрібен швидкий перехід між культурами, то із новим TRION це просто. Варіації для збирання різних культур досить великі. Ідеально адаптувати машину можна швидко та легко впродовж однієї-двох годин. Шківи, ремні, міняти не потрібно! Похилу камеру для заміни підбарабань демонтовувати не потрібно!Змінювати громіздкі деки системи обмолоту також не треба!
Та справжня цінність зернозбирального комбайну TRION 750 та й всієї лінійки TRION у системах автоматизації робочого процесу, які дають змогу збільшити продуктивність, зберегти якісні характеристики зерна на високому рівні та зменшити затрати під час збирання.
Сьогодні CLAAS надає чи не найширший вибір систем керування процесом обмолоту. Усі моделі TRION можуть мати як повністю ручне керування (де продуктивність напряму залежить від навичок оператора), так і повну автоматизацію робочого процесу завдяки системам CEMOS AUTOMATIC та CEMOS DIALOG, які не лише покращують продуктивність, а й оптимізують ефективність та якість обмолоту за суттєвого зменшення робочого навантаження на оператора.
CEMOS AUTOMATIC — це модульна система допомоги механізатору, що самонавчається, безперервно регулюючи процеси сепарації та очищення, постійно адаптуючись до умов збирання, що змінюються. Таким чином, машина дає змогу автоматично досягти максимальної продуктивності за високих якості та чистоти зерна, а також мінімальній витраті палива.
Пакет CEMOS AUTOMATIC передбачає наявність низки модулів, які можна обирати залежно від потреб. Наприклад, CRUISE PILOT та AUTO SLOPE можуть бути окремими базовими модулями системи, які значно підвищують продуктивність та якість зерна. Так, незалежно від густоти стеблостою CRUISE PILOT автоматично регулює швидкість роботи комбайну залежно від навантаження на двигун. Можна вибрати одну з трьох стратегій:
- максимальна продуктивність із контролем втрат: машина завжди виконує збирання з максимальною продуктивністю.
- постійна продуктивність: однакове завантаження всіх агрегатів навіть за умов, що змінюються.
- постійна швидкість: робота з постійною швидкістю збирання.
До речі, модулем CRUISE PILOT можна оснастити навіть наявні в господарствах зернозбиральні комбайни й розширити їхні можливості, покращити економіку збирання з мінімальними інвестиціями.
Своєю чергою AUTO SLOPE сприяє ефективному очищенні зерна на схилах. При русі вгору схилом частоту обертання вентилятора необхідно зменшити, а під час руху вниз — збільшити. AUTO SLOPE полегшує роботу механізатора, керуючи частотою обертання вентилятора залежно від поздовжнього нахилу.
Модуль AUTO CROP FLOW визначає пікові навантаження на основні вузли комбайну. Він постійно контролює частоту обертання системи обмолоту, системи сепарації залишкового зерна та колінчастого валу двигуна. За нагальної потреби система може перервати процес надходження збіжжя до комбайна, вимкнувши жниварку і сповільнивши його хід до 1,5 км/год, або ж навіть вимкнути головний привід. Це дає змогу уникнути простоїв через забивання, пошкодження або перевантаження.
Також Пакет CEMOS AUTOMATIC передбачає наявність таких систем як:
CEMOS AUTO CLEANING (автоматично регулює очищення за допомогою таких параметрів, як частота обертання вентилятора, зазори верхніх та нижніх решіт).
CEMOS AUTO SEPARATION (постійно оптимізує роботу системи сепарації залишкового зерна, регулюючи частоту обертання роторів та активну площу сепарації);
CEMOS AUTO THRESHING (підвищує продуктивність систем обмолоту та первинної сепарації, автоматично регулюючи зазор підбарабання та частоту обертання молотильного барабана).
Загалом за автоматизацію робочого процесу збирання відповідають 11 датчиків, які постійно контролюють робочі параметри комбайну і віддають команди щодо налаштування чи зміни робочих параметрів основних вузлів для досягнення високих показників продуктивності, якості зерна та економічності.
Зернозбиральні комбайни TRION вже здобули славу серед вітчизняних аграріїв як універсальні, надійні та багатофункціональні помічники. Ці красені відмінно зарекомендували себе в експлуатації за роботи навіть в найтяжчих умовах за збирання різних культур — від збирання ячменю на зволоженому Заході і до сої на посушливому Півдні. І все це швидко, ефективно й з мінімальними витратами.
До того ж ціна цих комбайнів — цілком прийнятна не лише для великих агрохолдингів, а й для невеликих фермерських господарств. І коли спостерігаєш за роботою CLAAS TRION 750, то це нагадує роботу годинника, який рахує не лише час, а й самі прибутки.