28 квітня 2022

Ефективне внесення добрив

Застосування сучасних бункерів для внесення добрив дає змогу рослині отримувати живлення в найвідповідальніший період вегетації

Розвиток рослини та формування врожаю залежить від того, наскільки рослина забезпечена повноцінним живленням на початкових етапах її розвитку. Це аксіома, відома кожному агроному. Останнім часом на ринку з’явилися технічні рішення, які дають змогу зробити це ефективно та ощадливо шляхом одночасного внесення добрив на задану глибину під час обробітку ґрунту, сівби або міжрядного обробітку ґрунту. Внесені у верхній шар ґрунту нижче від насінини добрива стимулюють розвиток потужної кореневої системи, здатної діставати з нижчих шарів ґрунту воду, забезпечувати рослину необхідними елементами живлення і таким чином робити рослину більш життєздатною. Окрім того, такий спосіб ще й заощаджує кошти власнику господарства, оскільки об’єднує дві операції: обробіток ґрунту та внесення добрив. Завдяки точному дозуванню норми внесених добрив можна зменшити на третину порівняно з розкидним способом. І жодна гранула чи крапля не пропаде — рослина засвоїть усе.

В Україні піонером такого комплексного рішення з внесення добрив є чеська компанія BEDNAR. Навісні бункери FERTI-BOX та причіпні бункери FERTI-CART FC та COMBO SYSTEM CS мають об’єм, залежно від моделі, від 1900 до 5000 літрів.

Якщо ви працюєте з твердими добривами, найкращий вибір для їхнього внесення — причіпний однокамерний бункер FERTI-CART FC 3500 (об’ємом 3500 л), призначений насамперед для безпосереднього внесення добрив у ґрунтові горизонти. Їхнє дозування контролюється через ISOBUS-термінал. Цей бункер виготовлений із пластику та має дещо звужену форму, що дає змогу вносити також добрива нижчої якості. FERTI-CART FC 3500 працює разом із багатьма ґрунтообробними агрегатами, до яких його можна під’єднати через стандартну триточкову навіску III категорії.

Причіпний двокамерний бункер COMBO SYSTEM CS об’ємом 5000 літрів в співвідношенні 60:40 призначений для різних типів операцій у сільгоспвиробництві. Його можна підключати до різних видів обладнання.

Зернова сівалка BEDNAR CORSA CN 9000

Великою перевагою COMBO SYSTEM CS є наявність двох секцій. За один прохід ви можете вносити добрива і насіння одночасно. Також можна використовувати обидві секції або тільки для насіння, або тільки для добрив –залежно від польової операції. У трубопроводах можна змішати два різних типи насіння та добрив. 

Бункери-дозатори FERTI-CART та COMBO SYSTEM агрегатуються не лише з усіма глибокорозпушувачами TERRALAND чи TERRASTRIP, а й з іншими знаряддями, такими як дискові лущильники SWIFTERDISС, компактори SWIFTER, універсальні культиватори VERSATILL, зернові сівалки EFECTA та CORSA, а також багатьма іншими агрегатами BEDNAR та інших виробників. Це робить їх ще більш практичними.

Завдяки герметичній конструкції у цих бункерах створюється надлишковий тиск. Це технічне рішення підвищує якість дозування добрив навіть за великих норм внесення.

Глибокорозпушувач BEDNAR TerraStrip ZN 8R

FERTI-BOX FB_F — навісний фронтальний бункер об’ємом 1900 л (односекційний) або 2200 л (двосекційний) призначений, головним чином, для подання добрива безпосередньо в ґрунтовий профіль. Цей бункер кріпиться до трактора з фронтальною гідравлікою категорії II./III. Оператор може міняти об’єм дозування в діапазоні від 0,6 кг до 600 кг — цю функцію виконує електричний дозувальний апарат із нержавіючої сталі. До речі, всі дозувальні апарати абсолютно ідентичні на всіх бункерах і зернових сівалках BEDNAR.

Великий навісний бункер FERTI-BOX FB об’ємом 3 000 л призначений для внесення добрив у ґрунтовий профіль. Агрегат кріпиться до трактора за допомогою триточкової навіски IIІ та IV категорії. Добриво (чи насіння) пневматично транспортується з нього через розподільники до наконечників, які кріпляться до робочих органів. Розташування наконечників на робочих органах можна міняти, у такий спосіб змінюючи глибину внесення добрив (чи насіння). Можна вносити дозовано два види добрив або ж використати 100% об’єму на один тип добрива.

Обидва бункери — FERTI-BOX FB та FERTI-BOX FB_F — комбінуються з різними моделями ґрунтообробних агрегатів: як виробництва BEDNAR (наприклад, глибокорозпушувачі TERRALAND, дисколапові агрегати ACTROS, культиватори FENIX, компактори SWIFTER, дискатори SWIFTERDISC, сівалки OMEGA, міжрядні культиватори Row-Master тощо), так і з агрегатами інших виробників (просапні сівалки, Strip-Till культиватори тощо), що робить їх ще функціональнішими.

Маючи на меті оптимізувати витрати аграріїв та процес виробництва, компанія BEDNAR пропонує технічні рішення, що якісно виконують максимальну кількість операцій за один прохід техніки.

Banner
Banner

Читайте також

Banner

Інтерв'ю

Banner

ТОП новин за тиждень

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів
20 листопада 2020

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів

Чотири провідні банки України — Raiffeisen Bank Aval, ОТП Банк, ПроКредит Банк та Альфа-Банк — пропонують аграріям фінансування на купівлю продуктів ALFA Smart Agro на більш вигідних умовах.
Агробізнес 4.0 має на увазі масове впровадження кіберфізичних систем у виробництво (промисловість 4.0), обслуговування всіх людських потреб, таких як праця і дозвілля
6 липня 2017

Агробізнес 4.0 і його наслідки для України

Farming 4.0 або Агробізнес 4.0 - нова тема для дискусії в світовому аграрному співтоваристві.

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни
17 лютого 2025

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни

Станом на 17 лютого 2025 року середньозважені закупівельні ціни на зернові та олійні культури в Україні залишаються відносно стабільними.

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар
14 лютого 2025

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар

З липня 2021 року в Україні діє відкритий ринок землі, який дозволяє продавати та купувати земельні паї.

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди
30 травня 2025

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди

Жнива озимої пшениці в Україні цього року почнуться з відхиленням від звичних термінів.

Україна розвиватиме зрошення сільгоспугідь: ухвалено план до 2050 року
10 червня 2025

Україна розвиватиме зрошення сільгоспугідь: ухвалено план до 2050 року

В Україні затверджено "Довгостроковий план розвитку іригаційного комплексу до 2050 року", який має забезпечити збереження родючості земель та підвищення врожайності в умовах зміни клімату та наслід

Banner

Наші партнери