11 травня 2017

Як змінилася структура посівних площ у США за 25 років?

Дослідження зміни посівних площ стосувалося всіх культур, визначених міністерством сільського господарства США як основні. Крім того, проаналізовано 6 інших культур, даними по яким володіє Національна служба сільськогосподарської статистики: льон на насіння, сочевиця, гірчиця, горох, ріпак і соняшник. Всі вищеперераховані культури об’єднано в категорію польових. Виділено також овочеві, плодові та ін. культури.

У цілому, площі під продовольчими зерновими культурами скоротилися, тоді як під олійними зросли. З-поміж продовольчих зернових площі скоротилися, зокрема, під пшеницею, вівсом, ячменем і сорго. Єдиною продовольчою зерновою культурою, площа під якою суттєво зросла, стала кукурудза. 90% площ під олійними культурами займає соя. Посилюється спеціалізація американських фермерів на сої та кукурудзі.

У 2016 році польові культури займали 128,8 млн га (322 млн акрів). Коливання площ під ними було невеликим – від 126 млн га у 2011-му до 134 млн га в 1996-му. Якоїсь тренду в цих коливаннях виділити неможливо.

Для порівняльного аналізу вибрано середні показники за 1991-1993 і 2014-2016 роки. Середній показник за 3 роки було взято, аби знівелювати вплив аномальних факторів. Для порівняння культури було поділено на 4 категорії:

  1. продовольчі зернові, пшениця і рис. До продовольчих зернових віднесено кукурудзу, ячмінь, овес і сорго;
  2. олійні та бобові (соя, канула, горох, сочевиця, льон на насіння і соняшник);
  3. трави;
  4. інші (бавовник, тютюн, цукрові буряки, цукрова тростина, гірчиця – культури, що не ввійшли в попередні категорії).

Таким чином, 6 культур втратили більше 1 млн акрів посівних площ: пшениця, овес, трави, ячмінь, сорго і бавовник. Найбільше з них – пшениця: 17 млн акрів або 6,8 млн га. Серед основних категорій найбільше скоротилися площі під продовольчими зерновими, пшеницею й рисом.

4 культури збільшили свою частку щонайменше на 1 млн акрів: соя – на 24 (9,6 млн га), кукурудза – на 15 (6 млн га), канула – на 2 (800 тис. га) і горох на 1 (400 тис. га).

Серед основних категорій збільшилась посівна площа тільки під олійними і бобовими – за рахунок усіх трьох інших.

Продовольчі зернові, пшениця і рис

На початку 90-х років пшениця й кукурудза займали приблизно однакову площу. Відтоді площі під кукурудзою зросли, переважно в 2006-2012 роках за рахунок її використання для виробництва етанолу.

Площі під польовими культурами, акрів

Під іншими продовольчими зерновими площі не збільшились. Лише під рисом вони збереглися приблизно на рівні 25-річної давності. Під рештою площі знизилися: під вівсом і ячменем – на 2 млн га, під сорго – на 1,6 млн га.

Ці зміни сталися під впливом двох факторів. Через попит на корми скоротилися площі під іншими продовольчими зерновими на користь кукурудзи. Цей фактор визначили кращі ціни та баланс попиту й пропозиції на кукурудзу порівняно з іншими культурами. Другий – використання кукурудзи для виробництва етанолу.

Олійні та бобові

У категорії лідирує з великим відривом соя: 33,2 млн га або 91% усіх площ категорії, тоді як під усіма іншими – 3,2 млн га.

Площі під олійними і бобовими, акрів

Концентрація на кукурудзі та сої

Всі ці зміни були спричинені концентрацією фермерів на кукурудзі та сої. В 1991 році вони займали 41% усіх площ під польовими культурами, а в 2016-му – 55%.

Частка кукурудзи та сої в посівних площах польових культур

Переклад Богдана Малиновськогоb.malinovskiy@univest-media.com

Banner
Banner

Читайте також

Banner

Інтерв'ю

Banner

ТОП новин за тиждень

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів
20 листопада 2020

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів

Чотири провідні банки України — Raiffeisen Bank Aval, ОТП Банк, ПроКредит Банк та Альфа-Банк — пропонують аграріям фінансування на купівлю продуктів ALFA Smart Agro на більш вигідних умовах.
Агробізнес 4.0 має на увазі масове впровадження кіберфізичних систем у виробництво (промисловість 4.0), обслуговування всіх людських потреб, таких як праця і дозвілля
6 липня 2017

Агробізнес 4.0 і його наслідки для України

Farming 4.0 або Агробізнес 4.0 - нова тема для дискусії в світовому аграрному співтоваристві.

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни
17 лютого 2025

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни

Станом на 17 лютого 2025 року середньозважені закупівельні ціни на зернові та олійні культури в Україні залишаються відносно стабільними.

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди
30 травня 2025

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди

Жнива озимої пшениці в Україні цього року почнуться з відхиленням від звичних термінів.

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар
14 лютого 2025

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар

З липня 2021 року в Україні діє відкритий ринок землі, який дозволяє продавати та купувати земельні паї.

Kernel у серці інновацій AMAZONE: технічна команда агрохолдингу здійснила візит на заводи у Німеччині
16 червня 2025

Kernel у серці інновацій AMAZONE: технічна команда агрохолдингу здійснила візит на заводи у Німеччині

З 2 по 6 червня 2025 року команда інженерів, IT-фахівців і спеціалістів з точного землеробства компанії Kernel, одного з найбільших агрохолдингів України, здійснила технічний візит на підприємства

Banner

Наші партнери