Спецможливості
Новини

Агрокомітет підтримав спрощення ввезення і застосування пестицидів та агрохімікатів

03.02.2021
590
Агрокомітет підтримав спрощення ввезення і застосування пестицидів та агрохімікатів фото, ілюстрація

Комітет рекомендував парламенту прийняти в цілому законопроєкт № 2289 яким пропонується вилучити норму, відповідно до якої обов’язковою умовою завезення та застосування в Україні дослідних партій пестицидів, що використовуються для державних випробувань та наукових досліджень, є документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються, повідомив співавтор законопроєкту, Олег Тарасов.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на facebook сторінку О. Тарасова.

«Що це означає на практиці? Україна отримає доступ до інноваційних експериментальних препаратів, які могли бути незареєстрованими в країні виробництва у зв’язку із перебуванням в процесі випробувань або через відсутність у країні виробництва препарату шкідників, хвороб та сільськогосподарських культур, які є в країні призначення такого препарату.

Через неможливість проведення предметних польових досліджень реєстрація у країні виробництва часто і не здійснювалась», — пояснив Тарасов.

Також він наголосив, що норми законопроєкту ніяким чином не нівелюють питання контролю за безпекою та недопущенням шкоди від використання пестицидів та агрохімікатів.

Мова йде виключно про дерегуляцію задля наповнення українського ринку новітніми зразками продукції.

«Даний законопроєкт очікував на голосування ще з минулого скликання. І ось сьогодні комітетом зроблено важливий крок для його прийняття», — зазначив він.

Інтерв'ю
Президент УАВК Микола Пономаренко
На ринку картоплі зараз — ажіотаж, якого не траплялося майже 10 років. Споживачі занепокоєні неврожаєм і закуповуються картоплею на сезон — цілими мішками. Виробники (перш за все городники) нарікають на неврожай. Відтак Україна вперше за... Подробнее
Нова генерація найсучасніших комбайнів TRION від компанії CLAAS представлена в Україні 11-ма моделями, на базі яких можна буквально (як в LEGO) створити зернозбиральний комбайн своєї мрії, під конкретні потреби. Залежно від моделі, нові... Подробнее

1
0