Спецможливості
Новини

За кілька років поголів'я ВРХ та свиней скоротиться на чверть, - І.Томич

12.01.2017
1179
За кілька років поголів'я ВРХ та свиней скоротиться на чверть, - І.Томич фото, ілюстрація
Поголів'я ВРХ буде падати орієнтовно на 15-25%, свинини - в межах 20-25%, виробництво буде скорочуватися приблизно в цих же значеннях

У найближчі кілька років поголів'я великої рогатої худоби (ВРХ) і свинини в Україні скоротиться на чверть. Таку думку висловив президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України Іван Томич у коментарі на ГолосUA, пише propozitsiya.com.

За його словами, поголів'я ВРХ буде падати орієнтовно на 15-25%, свинини - в межах 20-25%, виробництво буде скорочуватися приблизно в цих же значеннях.

Експерт зазначив, що серед всіх сфер АПК саме в тваринницькій галузі України склалася найбільш загрозлива ситуація, а по деяких продуктах навіть критична. Це стосується всіх видів м'яса, крім курятини. Як наслідок, - це буде однозначно приводити до підвищення ціни на всі види м'ясної продукції.

У той же час, на сьогоднішній день в Україні налічується вже менше 2 млн корів. Протягом всього року буде спостерігатися скорочення - переважно в індивідуальних селянських господарствах, а також у фермерських та середніх господарствах. Великі господарства, на його думку, не будуть нарощувати поголів'я.

Як спрогнозував президент Асоціації фермерів, скорочення поголів'я корів буде, відповідно, приводити до скорочення виробництва молока і, як підсумок - до зростання ціни молочних продуктів.

Довідка

За даними Державної фіскальної служби, Україна в 2016 році експортувала 3,16 тис. т свинини, що в 8,6 рази менше, ніж у 2015 році (27,17 тис. т).

Згідно з даними, в грошовому вираженні експорт цієї продукції за минулий рік впав в 10,7 рази - до $ 5,12 млн ($ 54,68 млн у 2015 році). У той же час, поставки за кордон м'яса птиці і субпродуктів збільшилися в минулому році на 48,9% - до 240,16 тис. т, а в грошовому вираженні зростання склало 29% - до $ 292,54 млн.

Інтерв'ю
Останнім часом площа пустельних і непродуктивних земель в світі постійно зростає. Пустелі вже займають понад 17 млн км2 або близько 12% всієї поверхні суші. Вчені всього світу стурбовані такою
Вихід на зовнішні ринки все частіше стає закономірним етапом розвитку успішного бізнесу. Втім, перед керівником, що прийняв рішення про зовнішню експансію, традиційно постає багато запитань. І хоча

1
0