Спецможливості
Новини

На Тернопільщині у підземній теплиці вирощують овочі та квіти

08.02.2020
1787
На Тернопільщині у підземній теплиці вирощують овочі та квіти фото, ілюстрація

Степан Андреєв із села Трибухівці (Тернопільська обл.) за унікальною технологією вирощує в підземній теплиці томати, редис, огірки, перець, а також квіти. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на realno.te.ua.

«Щоб зекономити на опаленні, я заглибив теплицю в землю на півтори метри. На такій глибині навіть в найсильніші морози температура землі завжди плюсова. Протягом зими в сонячні дні температура в теплиці доходить до 20°С. У похмурі дні вночі підтримується 8-10°С тепла, а вдень — 12-14°С. Для більшості рослин такої температури достатньо», — розповів Степан Андреєв.

Наступної зими тут хочуть спробувати вирощувати базилік і різні сорти салатів. Окрім цього, чоловік має намір значно розширити асортимент квітів, планує вирощувати тюльпани, фіалки та стрептокарпуси.

«На ідею заглибленої теплиці я натрапив в інтернеті, захопився цим, і вирішив зробити її у себе. Обійшлася вона мені дуже дорого, по ходу роботи були сумніви, наскільки ця справа буде прибутковою. Але вже зараз, після перших місяців роботи, я можу сказати, що не шкодую про витрачені кошти. Цілорічне вирощування овочів в наших кліматичних умовах — це не фантастика; ця ідея справді працює і приносить прибуток», — розповів власник теплиці.

Від середини літа чоловік планує вирощувати надворі ремонтантні сорти суниці, малини і ожини, а потім з середини осені продовжувати їх сезон в підземній теплиці.

 

Ключові слова: теплиця, овочі, квіти

Інтерв'ю
Олена Березовська, президент громадської спілки «Органічна Україна»
Громадська Спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» була створена у 2012 році. Її ініціаторами стали шість підприємств, що виробляли молоко, бакалію, овочі, чай та
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі

1
0