Спецможливості
Новини

Україна зібрала рекордний урожай — як це вдалось і чого чекати у 2022 році

05.10.2021
846
Україна зібрала рекордний урожай — як це вдалось і чого чекати у 2022 році  фото, ілюстрація

Про те, який врожай може бути у 2022 році та чому цього все одно для України мало, розповіла начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на glavcom.

Цього року, за даними Міністерства агрополітики, врожайність озимої пшениці склала 46,5 центнера з гектара. Тепер подивимося — що раніше? До цього найвища врожайність була у 2016 році — 42,2 центнера, а на третьому місці — 1990 рік, з 42 центнерами з гектара. Тобто, за тридцять років незалежності у нас зараз перша за величиною врожайність озимої пшениці.

Але минулого року через відсутність дощів і аномальну зиму, не було снігу, трапилася небувала ґрунтова посуха, врожай був на 20% нижчим за очікуваний.

Погода зараз для майбутнього врожаю — просто ідеальна. Унікальне явище за останні 20 років: цього року не було ґрунтової посухи (на півдні України опадів було навіть більше, ніж на півночі). За вісім місяців 2021 року, знову ж вперше за двадцять років, ми отримали 495 мм опадів — це 120% середньої норми.

Взимку був сніг. На ранні зернові культури впливають запаси вологи в ґрунті в першій половині літа — були дощі. Для пізніх культур, кукурудзи та соняшника, дуже важливі липневі опади — вони теж були. Дуже важливий температурний режим у серпні — він був ідеальним.

Також зараз ідеальна ситуація для сівби озимих — за нормальним природним графіком (для наших широт) він повинен завершитися до середини жовтня. А раніше сівба озимих часто затримувалася через нестачу вологи в землі, й зерно визрівало гірше.

Тобто, у нас є всі шанси отримати наступного року ще більший врожай?

Є, звичайно. Правда, якщо зима не підведе... Хоча що нам від цього — хліб все одно постійно дорожчає, який би не був хороший у країні врожай пшениці. 

Інтерв'ю
Фінансування по-новому. Як міжнародний бізнес допомагає малим та середнім агрогосподарствам України втриматися на ногах у надскладних умовах. Будьмо відвертими: українських фермерів ніхто особливо не «балував» пільговими умовами співпраці... Подробнее
ТОВ «Дніпро-99» — це релоковане підприємство. З 1999 року успішно працювало на Херсонщині, там обробляли 200 га землі, вирощували овочеві культури (моркву, редиску, цибулю яру та озиму, столові буряки, коренеплідну селеру, солодкий перець... Подробнее

1
0