Спецможливості
Новини

Підвищення температури повітря в останні дні грудня спровокувало пробудження фізіологічних процесів у рослин озимих

05.01.2021
911
Підвищення температури повітря в останні дні грудня спровокувало пробудження фізіологічних процесів у рослин озимих фото, ілюстрація

Третя декада грудня в Україні характеризувалася нестійкою за температурним режимом, з опадами, ожеледицею, туманами та вищою за норму температурними показниками, погодою.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на НААН.

Максимальна температура повітря підвищувалася до 0,8-11,0°С тепла, мінімальна — знижувалася до 2-5°С морозу.

Сніговий покрив на посівах озимих культур на більшості площ відсутній. Глибокого промерзання ґрунту не зафіксовано, а температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння пшениці озимої не опускалась нижче мінус 3°С, що значно вище критичної температури вимерзання.

На більшій частині території країни підвищення температури повітря в останні дні грудня вище 5°С тепла спровокувало пробудження фізіологічних процесів у рослин озимих зернових культур, які на даний час перебувають у стані неглибокого зимового спокою. 

На сьогодні, за даними ННЦ «Інститут землеробства НААН», посіви пшениці озимої, які були висіяні в оптимальні терміни (25 вересня) та наприкінці допустимих термінів (5 жовтня), знаходяться у фазі «кущіння», або на ІІ етапі органогенезу. Стан посівів добрий та задовільний.

Рослини тритикале, жита та ячменю перебувають у фазі «кущіння». Стан посівів добрий.

На даний час загроза ушкодження, а тим більше масового вимерзання посівів, відсутня. Загалом стан посівів озимих зернових культур наприкінці року оцінюється як добрий та задовільний.

У той же час через потепління на посівах активізувались мишовидні гризуни, особливо на полях, що прилягають до узбіч доріг, лісосмуг та за технології вирощування культур No-till.

Враховуючи реальні погодні умови на полях із озимими зерновими культурами, потрібно проводити постійний контроль за їх станом, що дасть можливість скласти диференційовану систему догляду за ними.

Інтерв'ю
Коротенька замітка на propozitsiya.com про бажання компанії Nestle купувати в Україні сушені овочі досі утримує абсолютний рекорд переглядів на сайті. Прояснити специфіку цього ринку і застосовуваних тут технологій ми попросили... Подробнее
Протягом останніх років соняшник в Україні — одна з найбільш рентабельних культур, яка для багатьох аграріїв є запорукою економічного добробуту. Саме тому Україна — один із найбільших виробників соняшнику та провідний експортер... Подробнее

1
0