Спецможливості
Новини

Уражене шкідниками зерно нового врожаю може стати серйозною проблемою експорту - експерт

28.08.2018
1174
Уражене шкідниками зерно нового врожаю може стати серйозною проблемою експорту - експерт фото, ілюстрація

Проведений аналіз перших проб зерна нового врожаю викликав стурбованість у експертів, пише propozitsiya.com. Про це заявив голова фітосанітарної асоціації Владислав Седик, повідомляє apk-inform.com.

За словами експерта, в поточному сезоні, при проведенні моніторингу, траплялися партії, в яких до 60% зерна було вражено фузаріозом. Седик вважає, що дане захворювання істотно обмежує поставки українського зерна на основні ринки збуту. Україна повинна вирощувати не просто зерно, а продукт, що повністю відповідає вимогам імпортерів. Таку тезу 22 серпня в своєму виступі на аграрно-логістичному форумі в Миколаєві озвучив глава фітосанітарної асоціації Владислав Седик.

«В даний час ми виробляємо продукт, який не є експортно-орієнтованим. 93% висіяних в ц.р. насіння є репродукцією, тобто в Україні, грубо кажучи, сіють урожай минулих років. А про якість зерна у нас більше обізнані трейдери, ніж сільгоспвиробники», - підкреслив експерт.

При цьому він уточнив, що на сьогоднішній день давати оцінку якості українського зерна врожаю 2018 р поки рано, але аналіз перших проб вже викликає певну стурбованість.

«Так, в поточному сезоні при проведенні моніторингу траплялися партії, в яких до 60% зерна були вражені фузаріозом. Дане захворювання істотно обмежує поставки українського зерна на основні ринки збуту. Це, перш за все, Малайзія, Сирія, Японія, Таїланд, Індонезія, Мексика і Єгипет », - зазначив В.Седік.

Що стосується сажки (Tilletia), то і по даному захворюванню виявлялися партії з 60% уражених зерен. Подібні партії не допускаються до поставок в Індонезію, Вірменію, Сирію, Бразилію, Канаду, Китай, Ізраїль, Азербайджан, Єгипет і Катар.

Також, за його словами, є тенденція до збільшення випадків ураження зернових грибком Alternaria, що неприпустимо при поставках до Малайзії і Сирії.

«В цілому перші аналізи фітосанітарного стану зерна врожаю 2018 р свідчать про те, що Україні слід серйозно зайнятися забезпеченням аграріїв якісним насінням і необхідними обсягами ЗЗР», - резюмував експерт.

Нагадаємо, що дефіцит якісного зерна на ринку може призвести до подорожчання хлібобулочних виробів на третину.

Інтерв'ю
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     
По мірі того, як Україна виходить у світові лідери з експорту меду, зростає інтерес до бджільництва. Водночас пасічники скаржаться на низькі ринкові ціни. Віце-президент Спілки пасічників України Володимир Дмитрук у цій ситуації радить... Подробнее

1
0