Спецможливості
Новини

Погодні умови в Україні були задовільними для ярих зернових

22.04.2019
621
Погодні умови в Україні були задовільними для ярих зернових фото, ілюстрація

У першій половині другої декади квітня погода була теплішою, ніж у другій половині декади. Середньодобова температура повітря на початку квітня була на 2,5-5° С вище норми, а в кінці першої декади - на 0,9-1,3° С нижче норми. На поверхні грунту температура в деяких регіонах опускалася до мінусових значень. Максимальна температура повітря, в теплі дні, підвищувалася до 15-20° С тепла, поверхня ґрунту в цей час нагрівалася до 30-38° С. Мінімальна температура повітря, в найхолодніші ночі, знижувалася до 2,8° С морозу в західних областях, а на деяких територіях центральної, північної та південної частини країни - до 0-2° С морозу. На решті території вона перебувала в межах від 1 до 3° С тепла. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УкрАгроКонсалт.

На більшій частині території країни протягом останнього тижня пройшли дощі різної інтенсивності.

Агрометеорологічні умови для росту та розвитку сільськогосподарських культур протягом двох декад квітня були неоднорідними, відзначають аналітики УкрАгроКонсалт.

Для озимих культур погодні умови були задовільними, а для ранніх зернових та зернобобових - незадовільними. Так, відсутність опадів, низька відносна вологість повітря в поєднанні з посиленням вітру протягом першої декади квітня призвели до виникнення суховійних явищ. Зазначалося швидке висихання верхнього шару грунту, що затримувало і ускладнювало проростання насіння та утворення сходів посіяних ранніх ярих зернових та зернобобових культур.

Наявність заморозків було небезпечним для сходів ранніх ярих культур. Подекуди в південних областях відзначалося ушкодження заморозками сходів ярого ячменю.

Погодні умови останнього тижня частково призупинили сівбу ярових зернових та зернобобових культур.

Інтерв'ю
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее
Сучасна українська фармацевтична промисловість за роки незалежності нашої держави зробила величезний крок уперед. підтвердженням цього є цифри від Державної фармакологічної комісії ветеринарної медицини України. Так, у 2023 році кількість... Подробнее

1
0