Спецможливості
Новини

Близько 7-8 млн га земель сільгосппризначення використовується неефективно

01.06.2017
2218
Близько 7-8 млн га земель сільгосппризначення використовується неефективно фото, ілюстрація
Приблизно 7-8 млн га земель сільськогосподарського призначення використовується неефективно, і державна скарбниця недоотримує 20-25 млрд грн щорічно

Приблизно 7-8 млн га земель сільськогосподарського призначення використовується неефективно, і державна скарбниця недоотримує 20-25 млрд грн щорічно. Такого висновку дійшов екс-депутат ВРУ Михайло Апостол, пише propozitsiya.com з посиланням на agroportal.ua.

Він уточнив, що більшість цих земель - землі запасу, резерву, Мінагропроду України і підвідомчих йому держпідприємств, яких понад 450.

Деякі суб'єкти державної власності отримали землю сільськогосподарського призначення в постійне користування, не маючи ніякої матеріально-технічної бази для обробітку наданої їм землі. Наприклад, це землі, які були передані Міністерству освіти і науки України (МОН). У 2015 році, разом з закладами аграрної освіти, що знаходяться в підпорядкуванні Мінагропроду, МОН було передано приблизно 105 тис. га, з них близько 52 тис. га - сільськогосподарського призначення, які перебувають у користуванні навчальних закладів.

Більш загрозлива ситуація із землями Національної академії аграрних наук, де, за словами М. Апостола, з 1 млн га залишилося тільки 360 тис. га. Частина цих земель розпаювали, частина - віддали під особисті селянські господарства, частина - перевели під будівництво. Якісь землі передали у власність, якісь - відокремили.

Близько 60 тис. га Україна втратила через анексію Криму та війну в Луганській і Донецькій областях.

"Неефективність використання земель, що перебувають у державній власності, пов'язана з існуючою законодавчою базою, а саме - з такими формами договорів, як договір про співпрацю або спільному обробітку, договір про спільне вирощування... Держава в таких випадках третій зайвий і від цієї діяльності нічого не отримує, оскільки більшість з них на пільгове оподаткування ", - підкреслив М. Апостол.

Інтерв'ю
FAO не тільки переймається питанням, як нагодувати людство, а й намагається спрогнозувати прийдешнє АПК. Яким буде сільське господарство через 10 років, розповідає експерт FAO, українець Андрій Ярмак.
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам

1
0