Спецможливості
Новини

«Близько 30% фермерських господарств Півдня вже згорнули свою діяльність», — експерт

14.01.2021
1496
«Близько 30% фермерських господарств Півдня вже згорнули свою діяльність», — експерт фото, ілюстрація

2020 рік став дуже показовим щодо українських сільгоспвиробників до аграрного страхування. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на fbc.ua.

З одного боку, високі врожаї в останні роки та відсутність глобальних кліматичних катаклізмів послабили пильність аграріїв, з іншого — пандемія, економічна криза, невизначеність і очікування щодо відкриття ринку землі у 2021 році сприяли оптимізації витрат, в тому числі й за рахунок страхування. Але, як показав сумний досвід аномального з усіх боків 2020 року, багато аграріїв залишилися незахищеними від катастрофічних збитків.

За словами Дениса Марчука, заступника голови Всеукраїнської аграрної ради, на жаль 2020 рік відзначився не тільки подоланням важких наслідків пандемії, а й для самої України це виявися рік неврожаю.

«Було багато погодних катаклізмів. В тому числі й на початку весни. Сталася велика втрата серед багатьох аграрних культур через те, що катастрофічно не вистачало вологи в ґрунті. Це не дало нам отримати більш якісний урожай. Більш того, ми вже зіткнулися з відповідними наслідками. Наприклад, на півдні України, в тій же Одесі, вже близько 30% домогосподарств просто закрилися», — навів приклад експерт.

Він заявив, що такі ділянки навіть не мали можливості увійти в посівну компанію на осінь, тому що у людей просто не вистачало коштів для того, щоб розплатитися по податках, купити паї та забезпечити себе добривами.

«Все це можна назвати дуже великою катастрофою, оскільки в цій ситуації постраждав не тільки той чи інший фермер, але і вся селянська інфраструктура, коштом якої живе громадськість», — сказав Марчук.

Він навіть згадав про факти суїциду з боку аграріїв, які не змогли змиритися з такою долею.
Експерт вказав на те, що уряд повинен глобально підійти до питання про модернізацію системи зрошення в Україні.

«В Україні має бути створено об’єднання водокористувачів України. Тоді саме аграрії стануть безпосередніми учасниками системи водокористування України. Поточні підходи до питання зрошення землі не є ефективними. Нині на цьому просто заробляють певні менеджери», — резюмував заступник глави ВАР.

Інтерв'ю
Ольга Вергелес, менеджер проекту CUTIS
Верховна Рада України 14 березня ратифікувала Угоду про вільну торгівлю з Канадою. Тепер, щоб угода набрала чинності, її має підписати президент України, а також остаточно ратифікувати Сенат і
Виробники добрив та аграрії не можуть дійти згоди у питанні справедливого ціноутворення на добрива вітчизняного виробництва. Ця ситуація викликає занепокоєння.

1
0