Спецможливості
Новини

Лісосмуги можуть бути джерелом сировини біоенергетики

27.09.2019
882
Лісосмуги можуть бути джерелом сировини біоенергетики фото, ілюстрація

Основний драйвер розвитку відновлюваних джерел енергії  – біоенергетика. Ресурси біомаси, наявної в Україні, еквівалентні 20 млн т нафти або 25 млн м3 газу. Лісова біомаса майже не має ресурсів до зростання, потрібно розвивати енергетичні культури. Про це розказав Георгій Гелетуха, голова правління ГС «Біоенергетична асоціація України» на конференції «Енергія з біомаси», передає propozitsiya.com.

Плани уряду - збільшити сектор біоенергетики з 2 до 11 млн т нафтоеквіваленту. «Потрібно навчитися виробляти енергію з соломи, стебел кукурудзи, гною. Зараз ми отримуємо 35 млн т кукурудзи, минулого року була зафіксованарекордна урожайність - 78 ц /га. Як паливо, кукурудза краща у порівнянні з соняшником, деревиною та соломою, для кукурудзі висока точка. Будь який котел може спалювати стебла кукурудзи. Тоді як для соломи потрібно спеціалізоване обладнання. Кукурудза – це наша деревина», - пояснив Гелетуха.

Розвиток енергетичних культур гальмує завищена ціна малопродуктивних земель. «Аграрії кажуть, що на таких землях не вигідно вирощувати ні продукти харчування, ні енергетичні культури».

Друга перешкода – низька рентабельність енергетичних культур – 11-17%. Тому на думку експерта держава повинна субсидіювати закладку таких плантацій, витрати на які стартують від 20 тис грн. /га.

Крім того можна використовувати деревину з полезахисних смуг. «В Україні до 0,5 млн га полезахисних смуг, їх потихеньку рубить населення, ніхто ними не займається. Вони можуть давати 0,5 млн т нафотоеквіваленту. Зараз лісосмуги знаходяться в підпорядкуванні органів місцевого самоврядування. Ми пропагуємо бізнесу зайти в це поле: заключати  договори, щоб садити нові культури, це досить вигідно», - підсумував Гелетуха.

Світлана Цибульська

Ключові слова: ліс, Біоенергетика

Інтерв'ю
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Україні та Молдові
Nestlé в Україні активно співпрацює з місцевими постачальниками. За даними на кінець 2016 року, близько 70% компонентів для товарів компанія купує на місцевому локальному ринку.  Із 2007 року
Наразі багато виробників ЗЗР, насіння та техніки вдаються до транспортно-складського аутсорсингу. Адже це дає змогу з мінімальними витратами (не секрет, що у великих компаніях витрати на логістику на сьогодні часто перевищують інші... Подробнее

1
0