Спецможливості
Новини

Китай хоче перейти від експорту часнику до експорту технологій його вирощування

17.12.2020
834
Китай хоче перейти від експорту часнику до експорту технологій його вирощування фото, ілюстрація

Китай, найбільший у світі експортер часнику, докладає зусиль для переходу від експорту продукту до експорту технологій його вирощування. 

Про це розповів доктор економічних наук Віталій Скоцик під час онлайн-дискусії «Плодоовочевий експорт до Китаю», проведеної 16 грудня агромедіа-агентством Sapienza, пише propozitsiya.com.

Він пояснив, що оскільки Китай, який почав розвиток вирощування часнику в середині 90-х, наразі забезпечує 65% світового експорту цієї культури, багато країн, передусім члени ЄС, запроваджують обмеження на ввезення китайського часнику. 

Відтак Китай зацікавлений у переході до експорту технологій, у сфері яких там досягнуто високого рівня ефективності: собівартість часнику становить 40 центів/кг, а врожайність — 20 т/га. І українські виробники часнику визнають своє суттєве відставання від китайських колег у технологічному плані.

Віталій Скоцик розповів, що китайські партнери були б зацікавлені у вирощуванні часнику за своїми технологіями і в Україні з метою подальшого експорту продукції до ЄС. 

У цьому випадку українські партнери зможуть скористатися глобальною мережею реалізації, вибудуваною китайцями за багато років. 

«Насіннєвий матеріал, що використовується в Україні, абсолютно підходить під китайську технологію вирощування часнику», — додав В. Скоцик.

Інтерв'ю
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам
Сергій Потапов, менеджер з розвитку плодоовочевого бізнесу Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, як виявилось, давно обізнаний з горіховою тематикою. А зараз серед партнерів проекту є і одне об’єднання виробників горіхів... Подробнее

1
0