Спецможливості
Новини

Як вдалося побороти нашестя довгоносика

07.07.2018
1799
Як вдалося побороти нашестя довгоносика  фото, ілюстрація

Гідротермічний коефіцієнт в цьому сезоні сприятливий для шкідників, тому великою проблемою для цукрового буряка і соняшника став довгоносик. Про це повідомив Олександр Мигловець, кандидат с.-г. наук, керівник відділу розвитку продуктів і сервісів ЗЗР компанії UKRAVIT, передає propozitsiya.com.

 

“Для боротьби із довгоносиком ми використовували контактники-піретроїди. Однак вони практично не спрацьовували, бо шкідник активний вдень, коли спекотно. Тому на початкових етапах – до формування генеративних органів — ми застосовували переважно фосфорорганічні препарати”, — розповів експерт.

 

Ігор Тарушкін, керівник відділу регіонального маркетингу компанії «Байєр» в Україні, констатував великі проблеми із шкідником у Лубнах та на Черкащині. “Ми застосовували проти них протруйники на основі клотіанідину. Але доводилось і потім робити багато обробок — мінімум дві препаратом Протеус, через те, що поряд з нашою ділянкою знаходилось бурякове поле, звідки вони постійно перекочовували”, — пояснює фахівець.

 

А Олексій Бодров, агроном компанії «Штефес», розповів про успішний досвід використання проти цього шкідника Штефотрути (д. р. хлорпірифос і циперметрин) та Штефальфаципу (д. р. альфа-циперметрин).

 

“Ми по черзі обробляли: краї – Штефотрутою, а з основною гербіцидною обробкою вносили Штефальфацип. Шкідника нараховували до 100 екз./м2. Тільки покропили, півгодини пройшло – ті вмирають, а з дороги нові наповзають. Працювали: день Штефотрута, наступний день Штефальфацип, потім знову”, — ділиться досвідом агроном. І додає, що через те, що фосфорорганічні препарати «палять» буряки, поле обробляли не щодня, а для зняття навантаження застосовували альфа-циперметрин.

 

Надія Лядецька, n.liadetska@univest-media.com

Ключові слова: долгоносик, обработка, ЗЗР

Інтерв'ю
Президент УАВК Микола Пономаренко
На ринку картоплі зараз — ажіотаж, якого не траплялося майже 10 років. Споживачі занепокоєні неврожаєм і закуповуються картоплею на сезон — цілими мішками. Виробники (перш за все городники) нарікають на неврожай. Відтак Україна вперше за... Подробнее
Український агрокомплекс відзначає експортна орієнтованість. Тому логістична складова для аграріїв має не менше значення, ніж власно агровиробництво. Зокрема, протягом врожайного минулого року обсяги перевалки зерна в українських портах... Подробнее

1
0