Спецможливості
Новини

Фермер із Вінницької області розповів про культуру, яка дає до 300 тисяч прибутку з 1 гектара

16.03.2020
991
Фермер із Вінницької області розповів про культуру, яка дає до 300 тисяч прибутку з 1 гектара фото, ілюстрація

За підрахунками фермера-горіховода Івана Юкала з Вінницької області, на 7-8-й рік після посадки горіховий сад може давати від 200 до 300 тис. грн із гектара, що в 10 разів більше, ніж одна з найбільш рентабельних польових культур — соняшник.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на www.0432.ua.

«Я займаюся не тільки горіхами, а й вирощую традиційні сільськогосподарські культури. Для порівняння, одна з найбільш рентабельних культур — соняшник — дає 30 тис. грн/га», — зазначив Іван Юкал.

Плодоношення горіха слід очікувати більш 5 років, однак рентабельність бізнесу досягає 400-500%. При цьому витрати праці — мінімальні: сім'я з 4 чоловік, двоє з яких дорослі, може вільно тримати 2 га практично без застосування найманої праці.

Фермер порадив вибирати саджанці-сіянці.

«Я віддаю перевагу сіянцям. Вони більш довговічні, більш морозостійкі та набагато довше цвітуть», — сказав він.

Визначившись зі схемою і сортами, в посадку додають запилювачів. Їх розміщують по діагональної або квадратної схемою — в залежності від рельєфу місцевості та напрямку й сили вітру. Запилювачів можна використовувати три — ранній, середній, пізній, а краще 5.

Нагадаємо, що в Україні за минулий рік з'явилося 2 тис. га нових горіхових насаджень, частина з них потрапили під державну програму компенсації вартості саджанців.

 

Ключові слова: культура, фермер, прибуток

Інтерв'ю
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі
Сьогодні аграрії країни постали перед численними викликами: здорожчанням матеріальних ресурсів, здешевленням продукції, неможливістю реалізувати її у повному обсязі, руйнуванням налагоджених процесів і логістичних ланцюжків тощо. Утім,... Подробнее

1
0