Спецможливості
Новини

Євроквота не є вирішальною для українського експортера, - О. Трофімцева

11.05.2017
1214
Євроквота не є вирішальною для українського експортера, - О. Трофімцева фото, ілюстрація
Квоти Євросоюзу для виходу українських продуктів на європейський ринок доволі незначні і вони вичерпуються досить швидко. Але квоти не є вирішальними для українського експортера

Квоти Євросоюзу для виходу українських продуктів на європейський ринок доволі незначні і вони вичерпуються досить швидко. Але квоти не є вирішальними для українського експортера. Про це заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, пише propozitsiya.com з посиланням на hromadskeradio.org.

За її словами, квоти на експорт до Європи таких продуктів як мед, соки, цукор, м’ясо птиці – вибрані у перші місяці цього року. "Але хочу наголосити на іншому аспекті. Незважаючи на те, що квоти не великі, наприклад, 5 тис. т на мед, то ми все рівно експортуємо більше меду. Це означає, що квота не є вирішальною для українського експортера. Це свідчить про те, що ми залишаємось конкурентоспроможними, інакше ми б його не везли поза квотою. Просто збільшується ставка імпортного мита, яке сплачують експортери", - зазначила вона.

Якщо дивитись на структуру двосторонньої торгівлі між Україною і ЄС за результатами 2016 року, то в Євросоюз ми експортували більш ніж на $4 млрд аграрної продукції, а імпортували менше ніж на $2 млрд. З іншого боку, із ЄС ми імпортуємо більше високотехнологічних речей, які коштують більше і приносять європейським виробникам більше грошей.

Євросоюз зайняв друге місце серед імпортерів аграрної продукції з України. Друге місце - країни Азії. Там є два сильні гравця: Індія і Китай.

"Коли ми говоримо про аграрну політику із Європейським Союзом, то Міністерство АПК притримується політики диверсифікації. "Ми не можемо повторити помилку, як було із торгівлею з Росією, коли велика частина нашого експорту йшла в цю країну. І коли цей ринок закрився – аграрії понесли великих збитків", - нагадала О. Трофімцева.

Інтерв'ю
З лютого цього року підрозділ Crop Science компанії «Байєр» в Україні очолив Франк Хатке, який водночас займає посаду керівника регіонального маркетингу в країнах Центральної та Східної Європи і нещодавно приїхав у нашу країну з Польщі.... Подробнее
Кукурудза сьогодні є стратегічною культурою, що вирощується майже у всіх кліматичних зонах України. Насичення сівозміни кукурудзою та відсутність системи інтегрованого управління шкідниками сприяють збільшенню кількості шкідників і... Подробнее

1
0