6 грудня 2022

Недорогі сідельні тягачі: не Китаєм єдиним!

У попередніх номерах ми вже писали про те, що, якщо не вистачає грошей на придбання сідельного тягача, то можна купити «китайця». Це буде відносно дешево і сердито. Втім, якщо потрібна ще дешевша вантажівка, а підтримувати китайський автопром зовсім не хочеться, то можна взяти сідельний тягач із Кореї, Туреччини та, навіть, із України. Вибір великий. Головне — наявність необхідної техніки в потрібній комплектації на складі.

 

 

 

 

КРАЗ

КрАЗ-64431 6х4Завод КрАЗ не перший рік перебуває у, м’яко кажучи, не кращому стані. Однак купити машину у нього все ще можна, але переважно на замовлення. Причому головні вузли та агрегати, особливо двигун і КПП, часто китайські. Двигун, зазвичай, Weichai, а коробка передач часто Shaft Gear. Сідельні тягачі КрАЗ пропонує, як правило, у капотному виконанні зі знайомим із 80-х років минулого століття радянським дизайном та спартанським інтер’єром з ергономікою початку 70-х.

Стандартний варіант — це КрАЗ-64431 6х4 із простою «денною» кабіною без спального місця. Вертикальне навантаження на сідельно-зчіпний пристрій – 18 тонн. Допустима повна маса напівпричепа, що буксирується, — 32 т. Потужність мотора, залежно від побажання замовника, 330–370 к. с. КПП: 9JS200TA та 9JS150TA-B, ручні на 8 та 9 ступенів. Цікава особливість – це ведучі мости, у яких блокуються одночасно як між колісні, так і міжосьовий диференціали.

 

Daewoo, але не АвтоЗАЗ

Daewoo Maximus TRT (6х4)Ми вже звикли, що корейські автомобілі Daewoo асоціюються з АвтоЗАЗ і моделлю Lanos. Легкової марки Daewoo не існує вже майже 20 років, а ось вантажна жива та здорова. Щоправда, з 2004 року це вже TATA-Daewoo. Тобто, господар індійський. На сьогодні в Україні можна придбати сідельний тягач Daewoo Maximus TRT (6х4). Машина оснащена двигуном Doosan DX12, який добре відомий за однойменними екскаваторами та іншою будівельною технікою. Потужність 440 к. с. Максимальний крутний момент — 2200 Нм. Коробка передач ZF на 16 швидкостей, механічна.

Повна вага автопоїзда 55 тонн. Навантаження на передню вісь 7,1 тонни, а на задні осі — 23 т. Підвіска — ресора. Цікава особливість: двигун легко запускається у мороз до -40°С завдяки установці системи підігріву оливи та палива.

 

 

 

Ford: не лише будівельник

Ford 3542T 6X4Турецькі вантажівки Ford Otosan із яскравим і незвичайним дизайном і рідкісними тепер круглими фарами зазвичай асоціюються з дорожнім будівництвом. Проте українські дилери пропонують не лише спецтехніку на турецькому шасі, а й сідельні тягачі. Наприклад, такий як Ford 3542T 6X4. Машина оснащена кабіною з низьким дахом та одним спальним місцем. У базовій комплектації йдуть електросклопідйомники, зовнішні дзеркала з електроприводом та обігрівом, електрокоректор фар. За додаткову плату можна поставити електропривод підйому кабіни та «мокрий» обігрівач.

Двигун – Ford Ecotorq 420 к. с. за 1800 об./хв. Крутний момент — 2150 Нм за 1000–1300 об./хв. КПП механічна — ZF 16S 2530. Особливість даної модифікації тягача — наявність валу відбору потужності для приводу, наприклад, гідронасосу. Як варіант — особлива коробка відбору потужності з приводом безпосередньо від двигуна. За додаткову плату можна поставити спеціальне трансмісійне гальмо-сповільнювач — інтардер. Він підключений до системи охолодження двигуна. Потужність інтардера — 600 кВт. Максимальне навантаження на передню вісь становить 8 тонн, на задній візок — 26,8 т.

Ford 3542T 6X4 оснащено кабіною з низьким дахом та одним спальним місцем. У базовій комплектації йдуть електросклопідйомники, зовнішні дзеркала з електроприводом та обігрівом, електрокоректор фар.Ford F-Max уже на щабель вищий. Однак він усе ще дешевший, ніж його європейські «колеги». Тягач надійшов у продаж 2018 року. А на Міжнародній виставці комерційного автотранспорту IAA`2018 у Ганновері був визнаний «Вантажівкою року 2019», перемігши таких монстрів, як Scania та Volvo.

Мотор тільки один — топовий Ecotorq потужністю 500 л за 1800 об./хв. Крутний момент — 2500 Нм в діапазоні 1000–1400 об./хв. Потужність моторного гальма — 400 кВт. КПП — автоматизована ZF12TX2620 Traxon на 12 передач. За додаткову плату можна встановити інтардер. Підвіска передніх коліс — ресора, задня — пневматична. Механізм блокування диференціала в базi. Можна встановити вал відбору потужності для роботи з напівпричепами-зерновозами. Максимальні навантаження на вісь: 7,1 т на передню та 12,3 т на задню (модифікація з висотою сідла 980 мм). Повна вага з напівпричепом – 42 тонни.

Машина має 8-дюймовий дисплей на панелі приладів. Із систем безпеки виділяється адаптивний круїз-контроль, який дає змогу заощаджувати пальне. Крім того, турецький F-max може похвалитися системою утримання на смузі, системою активного екстреного гальмування, а також системою утримання на схилі (Hill Assist).

За додаткову плату передбачені: мультимедіа з 7,2 дюймовим монітором, автономний обігрівач, електропривод відкидання кабіни, холодильник і кавоварка. Цікаво, що незабаром у продаж надійде модифікація, яка паркується самостійно. Причому разом із напівпричепом! Слідкуйте за нашими публікаціями.

 

Не британський BMC

BMC Tugra були офіційно представлені в Україні у травні 2021 рокуУ Туреччині діє ще одна філія європейського виробника — BMС. Щоправда, є нюанси. Сам виробник British Motor Corporation (скорочено BMC) припинив існування ще 1968 року, увійшовши до складу концерну British Leyland Motor Corporation. А BLMC, своєю чергою, не пережив ринкових реформ Маргарет Течер, і 1989 року остаточно припинив своє існування. При цьому турецький BMC, хоч і носить історичну назву, є цілком самостійним підприємством. Цікаво, що з 2018 року він випускає вже третє покоління важких вантажівок із оригінальним дизайном та конструкцією.

Машини BMC Tugra були офіційно представлені в Україні у травні 2021 року. Вони відрізняються сучасним салоном із пристойним рівнем комфорту. У стандарті йдуть крісло водія з пневматичною підвіскою, кондиціонер, круїз-контроль, дзеркала з електрорегулюванням, електросклопідйомники і таке інше. Відповідно до останніх модних віянь у топових моделей немає звичної панелі приладів. Замість неї — монітор (але за доплату).

Не забуто важливі системи безпеки. Встановлено систему попередження виїзду зі смуги, активну систему екстреного гальмування. Все це різко знижує можливість потрапити в аварію.

Ford F-Max — «Вантажівка року 2019»Розглянемо для прикладу BMC Tugra TGR 1846 ELG (4х2) з кабіною із високим дахом. Тягач комплектується двигуном FPT Cursor 11 ENT (Euro VI) потужністю 460 к. с. за 1900 об./хв. Крутний момент становить 2150 Нм в діапазоні 1050–1550 об./хв. Коробка передач — автоматична ZF Traxon 12 TX 2210 TO (12 передач). Як варіант – ручна ZF 16 S 2230 TO. Навантаження на передню вісь 7000 кг, на задню — 13000 кг. Передня підвіска — ресора, а задня – на пневмобалонах. Передбачено блокування міжколісного диференціалу.

Отже, вибирати є з чого. Аби необхідна техніка у потрібній комплектації була на складі. І, звісно, гроші…

 

Юрій Голубовський,

спеціально для журналу «Пропозиція»,

№12, 2021 р.

Banner
Banner

Читайте також

Banner

Інтерв'ю

Banner

ТОП новин за тиждень

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів
20 листопада 2020

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів

Чотири провідні банки України — Raiffeisen Bank Aval, ОТП Банк, ПроКредит Банк та Альфа-Банк — пропонують аграріям фінансування на купівлю продуктів ALFA Smart Agro на більш вигідних умовах.
Агробізнес 4.0 має на увазі масове впровадження кіберфізичних систем у виробництво (промисловість 4.0), обслуговування всіх людських потреб, таких як праця і дозвілля
6 липня 2017

Агробізнес 4.0 і його наслідки для України

Farming 4.0 або Агробізнес 4.0 - нова тема для дискусії в світовому аграрному співтоваристві.

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни
17 лютого 2025

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни

Станом на 17 лютого 2025 року середньозважені закупівельні ціни на зернові та олійні культури в Україні залишаються відносно стабільними.

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди
30 травня 2025

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди

Жнива озимої пшениці в Україні цього року почнуться з відхиленням від звичних термінів.

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар
14 лютого 2025

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар

З липня 2021 року в Україні діє відкритий ринок землі, який дозволяє продавати та купувати земельні паї.

Ціни на пшеницю падають: США, росія і погода тиснуть на ринок
10 червня 2025

Ціни на пшеницю падають: США, росія і погода тиснуть на ринок

Світові ціни на пшеницю знову знизилися. Причини — гарна погода в США, перегляд прогнозів урожаю на росії і слабкий експорт.

Banner

Наші партнери