Спецможливості
Новини

62 % експортних українських яблук відправляться в Білорусь

18.08.2016
1485
62 % експортних українських яблук відправляться в Білорусь  фото, ілюстрація
яблуко

Із цьогорічного врожаю яблук 62% вирушатимуть до Білорусії, 11% до Грузії та 10% до Молдови

Про це повідомляє glavnoe.ua.

Найбільшим експортером українських яблук за 6 місяців 2016 року став вінницький приватний підприємець Іскра М.Ф. Його частка щодо зарубіжних постачаннях становить 21%.

На другому місці з експорту українських яблук з часткою 16% знаходиться компанія “Степагротрейд”, а слідом третю позицію в рейтингу лідерів з експорту займає ФГ “Пастуха” з питомою вагою 6%.

 

Експерти зазначають, що у 2016 році 62% всіх експортованих яблук вирушать до Білорусі, потім з часткою експорту 11% до Грузії та майже стільки ж Молдови - 10% . На четвертому місці з експорту вітчизняних яблук перебуває Казахстан – його показник 9%. І п'ятірку лідерів з експорту закриває Лівія з питомою вагою 6%. До Індонезії, Румунії та Іраку вирушать невеликі обсяги експорту - близько 130 тонн яблук, якщо взяти сумарно.

Як виявилось, лідером імпортних поставок яблук у перші півроку стало українсько-англійське спільне підприємство Актион Україна, яке імпортувало 16%. На другому місці з імпорту сходинці розташувалася компанія Аква Маріс – 12%. І трійку лідерів закриває компанія Максис Трейд – їй належить 6% яблучного імпорту.

Експерти також наголошують, що основні поставки імпортних яблук були здійснені з Польщі - 98%. Якщо порівнювати з 2015 роком, то суттєво скоротилися поставки яблук з Великобританії. Вони минулого року займали 15%, а в поточному не набрали й 1%.

Нагадаємо, що нещодавно стало відомо, що українці полюбляють маловідомі сорти яблук.

Інтерв'ю
Кожен сезон вирощування овочів для виробників не буває легким і на 100 % прогнозованим. Зокрема, протягом останніх років значно зросла активність шкідників на овочевих культурах. Загрозу з боку лускокрилих відчувають навіть на півночі.... Подробнее
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам

1
0