Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР) продовжує відстоювати інтереси фермерів, які працюють у прифронтових і тимчасово окупованих районах. Про головні ініціативи розповів заступник голови ВАР Денис Марчук в ефірі телемарафону «Єдині новини».
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.
Одна з проблем — скасування знижки на перевезення зерна залізницею. Торік ВАР вдалося домогтися 30% знижки для аграріїв із небезпечних регіонів, але вже у квітні цього року її скасували. Тепер ВАР просить уряд повернути підтримку іншим шляхом.
«Ми боремося за те, щоб на рівні Мінагрополітики, Мінекономіки та уряду загалом розглядалася можливість дотацій на гектар, аби компенсувати здорожчання логістики», — пояснив Денис Марчук.
Ще одне питання — оновлення списку населених пунктів, які вважаються червоною зоною. Від цього залежить, чи можуть підприємства отримати податкові пільги, доступ до кредитів і програм підтримки.
«Підприємства в Донецькій області працюють під обстрілами, але офіційно не всі з них у червоній зоні. Через це вони не можуть претендувати на пільги. Ситуацію треба виправляти шляхом оперативного перегляду статусу таких територій», — зазначив Марчук.
ВАР також виступає за державне страхування аграріїв, які працюють біля лінії фронту. Йдеться про ризики знищення продукції чи неможливість її продажу.
«Сьогодні ми говоримо про можливість запровадження державного страхування ризиків. В Україні воно є, але охоплює тільки експортні культури. Це несправедливо щодо фермерів, які, наприклад, у Харківській області втрачають елеватори і ферми через обстріли. Збитки обчислюються мільйонами євро», — додав представник ВАР.
Окрему увагу організація приділяє законопроєкту №12148, який уже ухвалила Верховна Рада. Документ передбачає замороження кредитних виплат для аграріїв із прифронтових і тимчасово окупованих територій до кінця війни та ще на рік після неї. Зараз він чекає на підпис президента.
«Цей закон критично необхідний. Люди залишилися без майна, без доходів і без можливості працювати. Банки не просто не дають нових кредитів, а часто ініціюють стягнення. Закон має створити механізм захисту. ВАР дуже чекає на підпис президента. Термін уже вийшов. Ми розуміємо, що в глави держави багато справ, але це дуже важливе питання», — наголосив Марчук.