14 вересня 2017

Професії, які першими постраждають від технологічного безробіття

З терміном "технологічне безробіття" скоро зіткнуться люди багатьох професій, тому що роботи витіснятимуть їх з робочих місць. Люди, які працюють в нижче перерахованих сферах, постраждають першими через повсюдне проникнення технологій, пише propozitsiya.com за матеріалами businessviews.com.uа.

Водії та судді

Згідно з прогнозом Массачусетського технологічного інституту, вже через 5-10 років по дорогах США будуть їздити безпілотні вантажівки. Безпілотними стануть і таксі, міський транспорт, приватні машини. У штатах вже побудували штучне місто для випробування таких авто.

Вчені говорять, що в перспективі ми зможемо позбутися ДТП, затримок транспорту та інших проблем, в яких винні люди. У зв'язку з цим, роботи значно зменшиться у адвокатів, суддів, юристів, а також - у регулювальників дорожнього руху. Таким чином, одна технологія зачіпає відразу багато сфер життя.

А ось ремонтникам точно роботи вистачить, потрібно лише підучитися в автоматизації.

Фермери, рятувальники і кур'єри

Різні конфігурації дронів, які існують сьогодні, дозволяють виконувати безліч різних функцій. У сільському господарстві вони можуть спостерігати за полями, сіяти, поливати, вносити добрива. Вони можуть шукати постраждалих при надзвичайних ситуаціях. Кур'єри - перша професія, яку вони заберуть собі.

Компанія Amazon вже запустила доставку товарів дронамі і запатентувала дрон, який говорить.

Промисловці

3D-друк вже використовується в ювелірній справі, виготовленні одягу і взуття, промисловому дизайні, архітектурі, машинобудуванні, стоматології, освіті...

Якщо раніше можна було друкувати тільки з пластика, то зараз - зі скла, металу. Через технології 3D-друку зникнення або як мінімум серйозні зміни загрожують працівникам фабрик і заводів, на яких раніше працювали цілі міста. У Штатах для українських бійців, які постраждали у війні з Росією, друкують штучні органи, а в Оксфорді винайшли метод, який спрощує друк живих тканин.

Бухгалтери та творчі особистості

Штучний інтелект (ШІ) витіснить всіх, хто добре рахує. Але якщо ви думаєте, що творча професія врятує, то даремно.

Потенціал цієї технології дійсно захоплює. "Завдяки" їм роботу можуть втратити не тільки люди, чия робота пов'язана з фізичною працею. Раніше фантазія і почуття прекрасного відрізняла людей від роботів, а тепер ШІ малює картини, які не можна відрізнити від робіт людей-художників.

Прихід штучного інтелекту в повсякденне життя відчують на собі письменники, журналісти, перекладачі та репортери. Також можна буде замінити лікарів різних спеціальностей: хірургів, медсестер, дієтологів та інших консультантів в сфері здоров'я. Найбільше постраждають бухгалтери, аудитори, фінансові та податкові консультанти і планувальники, адже ШІ рахує набагато краще. Також не потрібні будуть юристи майже всіх спеціальностей, від юрисконсульта до судді, так як штучний інтелект давно навчився давати консультації на основі сотень тисяч вивчених документів.

Але не треба впадати у відчай, адже якщо одні професії зникнуть, то з'являться нові. Наприклад, дронам і 3D - точно потрібні оператори. Ще принтерам потрібні дизайнери об'єктів. Медики і біологи можуть податися в сферу друку органів. Віртуальній реальності будуть потрібні дизайнери і конструктори віртуальних світів.

Banner
Banner

Читайте також

Греція допоможе Херсонщині відновлювати сільське господарство
17:00 Сьогодні

Греція допоможе Херсонщині відновлювати сільське господарство

Начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін підписав меморандум про співпрацю між Херсонською ОВА та регіонами Греції через платформу TIASI.

Аграрії проти експортного мита на сою та ріпак: ВАР звернулася до парламенту
16:00 Сьогодні

Аграрії проти експортного мита на сою та ріпак: ВАР звернулася до парламенту

Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР), яка представляє понад 1300 малих і середніх фермерських господарств з усієї України, закликала народних депутатів не допустити введення нових експортних мит на сою

ПІДТРИМАЄМО НАШИХ ЗАХИСНИКІВ!
15:43 Сьогодні

ПІДТРИМАЄМО НАШИХ ЗАХИСНИКІВ!

Як тільки-но розпочалося повномасштабне вторгнення росії в Україну, головний редактор сайту «Пропозиція» Богдан Малиновський (

Посівна на Житомирщині завершена
15:00 Сьогодні

Посівна на Житомирщині завершена

Попри складні умови воєнного стану, аграрії Житомирщини успішно завершили посівну кампанію ярих сільськогосподарських культур урожаю 2025 року.

Ціни на огірки продовжують падати
14:00 Сьогодні

Ціни на огірки продовжують падати

В Україні швидко дешевшають тепличні огірки. Чергове зниження цін у даному сегменті експерти проекту називають традиційним через збільшення на ринку пропозиції даних овочів із літніх теплиць.

Президента НААН підозрюють у махінаціях з працевлаштуванням
13:00 Сьогодні

Президента НААН підозрюють у махінаціях з працевлаштуванням

Працівники ДБР повідомили про підозру президенту Національної академії аграрних наук України за незаконне використання бюджетних коштів.

Banner

Інтерв'ю

Banner

ТОП новин за тиждень

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів
20 листопада 2020

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів

Чотири провідні банки України — Raiffeisen Bank Aval, ОТП Банк, ПроКредит Банк та Альфа-Банк — пропонують аграріям фінансування на купівлю продуктів ALFA Smart Agro на більш вигідних умовах.
Агробізнес 4.0 має на увазі масове впровадження кіберфізичних систем у виробництво (промисловість 4.0), обслуговування всіх людських потреб, таких як праця і дозвілля
6 липня 2017

Агробізнес 4.0 і його наслідки для України

Farming 4.0 або Агробізнес 4.0 - нова тема для дискусії в світовому аграрному співтоваристві.

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни
17 лютого 2025

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни

Станом на 17 лютого 2025 року середньозважені закупівельні ціни на зернові та олійні культури в Україні залишаються відносно стабільними.

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар
14 лютого 2025

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар

З липня 2021 року в Україні діє відкритий ринок землі, який дозволяє продавати та купувати земельні паї.

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди
30 травня 2025

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди

Жнива озимої пшениці в Україні цього року почнуться з відхиленням від звичних термінів.

Україна розвиватиме зрошення сільгоспугідь: ухвалено план до 2050 року
10 червня 2025

Україна розвиватиме зрошення сільгоспугідь: ухвалено план до 2050 року

В Україні затверджено "Довгостроковий план розвитку іригаційного комплексу до 2050 року", який має забезпечити збереження родючості земель та підвищення врожайності в умовах зміни клімату та наслід

Banner

Наші партнери