12 червня 2017

На Волині є всі ресурси, аби відродити АПК регіону

Для забезпечення розвитку АПК Волинського регіону з впровадженням інноваційних технологій необхідні заходи, спрямовані на збільшення кількості інноваційно активних сільськогосподарських і переробних підприємств і доведення частки інноваційної продукції, товарів і послуг в загальному обсязі реалізованої продукції до 10%.

Також необхіден розвиток фермерських господарств шляхом стимулювання сільськогосподарської кооперації, формування обслуговуючих молочних кооперативів, створення громадських пасовищ, впровадження єдиних стандартів якості для малих сільськогосподарських виробників. Таку думку висловив начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства (ВОУЛМГ) Олександр Кватірко, пише propozitsiya.com з посиланням на gazeta.zn.ua.

За його словами, все це повинно проходити на тлі реалізації освітніх проектів, покликаних допомогти жителям села в організації та розвитку особистих селянських господарств, відкритті власної справи в селі, підвищення якості продукції відповідно до світових стандартів, отриманні високих врожаїв.

При цьому, необхідно впровадження експериментальних проектів рекультивації земель, забруднених під час аварії на ЧАЕС, поліпшення родючості грунтів, перш за все - за рахунок вапнування, залуження малопродуктивних і заліснення деградованих земель запасу та резервного фонду.

Великої уваги заслуговує відновлення і формування сільськогосподарської інфраструктури, будівництво картофеле-, овоче- і фруктосховищ при загальному фінансуванні з державного, місцевих бюджетів та коштів приватних підприємств.

Крім того, регіону вкрай потрібні свої мінеральні добрива, підкреслює О. Кватірко. Основні поклади Волинського родовища фосфоритів зосереджені на чотирьох індустріальних ділянках з прогнозними ресурсами в 130-150 млн т руди (або 8,6 млн т засвоюваної речовини).

"Існує давно розроблений план індустріальної розробки руди, окупність якого становить 3 роки, але віз і нині там", - говорить експерт.

Також Волинь володіє десятком кар'єрів з видобутку вапняків. Сировина цінна як для будівельних потреб, так і для вапнування кислих ґрунтів. В області розвідано 191 озеро з покладами сапропелю, його загальні геологічні запаси складають понад 70 млн т. Внесенням в грунт сапропелю, торфу, вапняків і природних фосфоритів можна зупинити деградацію ґрунтів, домогтися збільшення в них гумусу і зменшення нітратів. Середня продуктивність озер з сапропелю становить понад 1 тис. т/га. На всіх родовищах сапропель добували тільки для добрив, хоча спектр його використання значно ширше. Нині видобуток занедбано, констатує лісівник.

Волинь - ще й імперія торфу, котрим можна грітися, використовувати для перевезень, лікуватися, з нього можна будувати житло, а на рекультивованих родовищах закладати лісові ягідники журавлини, лохини, малини. З торфу можна виробляти кормові дріжджі для тварин, щавлеву кислоту, етиловий спирт, сорбційні матеріали. У той же час, з понад 30 торфобрикетних заводів залишилося два, акцентує О. Кватірко.

Він нагадав, що 4 липня 2014 року в ВРУ виникло міжфракційне депутатське об'єднання "За розвиток поліських територій". 19 депутатів (переважно з поліських областей України: Волинської, Житомирської, Київської, Рівненської та Чернігівської) об'єдналися для лобіювання інтересів Волинського регіону. О. Кватірко впевнений, що група депутатів "поліських" областей в парламенті повернеться до вищезгаданих проблем і пропозицій, та створить потужне лобі з економічного і культурного розвитку Полісся.

Banner
Banner

Читайте також

Греція допоможе Херсонщині відновлювати сільське господарство
17:00 Сьогодні

Греція допоможе Херсонщині відновлювати сільське господарство

Начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін підписав меморандум про співпрацю між Херсонською ОВА та регіонами Греції через платформу TIASI.

Аграрії проти експортного мита на сою та ріпак: ВАР звернулася до парламенту
16:00 Сьогодні

Аграрії проти експортного мита на сою та ріпак: ВАР звернулася до парламенту

Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР), яка представляє понад 1300 малих і середніх фермерських господарств з усієї України, закликала народних депутатів не допустити введення нових експортних мит на сою

ПІДТРИМАЄМО НАШИХ ЗАХИСНИКІВ!
15:43 Сьогодні

ПІДТРИМАЄМО НАШИХ ЗАХИСНИКІВ!

Як тільки-но розпочалося повномасштабне вторгнення росії в Україну, головний редактор сайту «Пропозиція» Богдан Малиновський (

Посівна на Житомирщині завершена
15:00 Сьогодні

Посівна на Житомирщині завершена

Попри складні умови воєнного стану, аграрії Житомирщини успішно завершили посівну кампанію ярих сільськогосподарських культур урожаю 2025 року.

Ціни на огірки продовжують падати
14:00 Сьогодні

Ціни на огірки продовжують падати

В Україні швидко дешевшають тепличні огірки. Чергове зниження цін у даному сегменті експерти проекту називають традиційним через збільшення на ринку пропозиції даних овочів із літніх теплиць.

Президента НААН підозрюють у махінаціях з працевлаштуванням
13:00 Сьогодні

Президента НААН підозрюють у махінаціях з працевлаштуванням

Працівники ДБР повідомили про підозру президенту Національної академії аграрних наук України за незаконне використання бюджетних коштів.

Banner

Інтерв'ю

Banner

ТОП новин за тиждень

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів
20 листопада 2020

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів

Чотири провідні банки України — Raiffeisen Bank Aval, ОТП Банк, ПроКредит Банк та Альфа-Банк — пропонують аграріям фінансування на купівлю продуктів ALFA Smart Agro на більш вигідних умовах.
Агробізнес 4.0 має на увазі масове впровадження кіберфізичних систем у виробництво (промисловість 4.0), обслуговування всіх людських потреб, таких як праця і дозвілля
6 липня 2017

Агробізнес 4.0 і його наслідки для України

Farming 4.0 або Агробізнес 4.0 - нова тема для дискусії в світовому аграрному співтоваристві.

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни
17 лютого 2025

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни

Станом на 17 лютого 2025 року середньозважені закупівельні ціни на зернові та олійні культури в Україні залишаються відносно стабільними.

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар
14 лютого 2025

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар

З липня 2021 року в Україні діє відкритий ринок землі, який дозволяє продавати та купувати земельні паї.

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди
30 травня 2025

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди

Жнива озимої пшениці в Україні цього року почнуться з відхиленням від звичних термінів.

Україна розвиватиме зрошення сільгоспугідь: ухвалено план до 2050 року
10 червня 2025

Україна розвиватиме зрошення сільгоспугідь: ухвалено план до 2050 року

В Україні затверджено "Довгостроковий план розвитку іригаційного комплексу до 2050 року", який має забезпечити збереження родючості земель та підвищення врожайності в умовах зміни клімату та наслід

Banner

Наші партнери