19 жовтня 2017

На що садівники витратять виділені кошти?

Цьгоріч садівники отримають чималу державну підтримку. Окрім наданих раніше 75 млн грн, уряд вирішив дати ще 224,3 млн. Таким чином, загальна сума допомоги з державного бюджету цього року становитиме майже 300 млн грн. На що будуть витрачені кошти, розповів голова "Української асоціації садівництва та ягідництва" Володимир Печко, пише propozitsiya.com за матеріалами expres.ua.

З цієї суми приблизно 180 млн піде на компенсацію кредиторської заборгованості, що виникла за минулі роки. Решта 124 млн - на підтримку виробників.

За словами В. Печко, виділені кошти будуть спрямовані на роботи зі закладення насаджень, догляду за ними до вступу в плодоношення (проектні роботи, підготовка грунту та посадка, догляд за насадженнями, спорудження шпалери, встановлення систем краплинного зрошення) та купівлю матеріалів, необхідних для проведення таких робіт.

Також гроші використають для придбання саджанців, що підуть для відновлення молодих насаджень, які постраждали від несприятливих погодних умов.

Серед інших статей витрат - будівництво водонакопичувальних басейнів, які дозволять забезпечувати водою мережі краплинного зрошення для поливу виноградників і плодових насаджень.

Потрібні гроші також на розкорчування площ, будівництво холодильників із регульованим газовим середовищем для зберігання винограду та плодів, а також придбання ліній товарної обробки плодів. На це піде до 35% бюджетних коштів, передбачених на розвиток виноградарства та садівництва.

Передбачено виділення коштів на будівництво розсадницькими господарствами лабораторних комплексів для виробництва безвірусного садивного матеріалу, а також на придбання різних механізмів і техніки (в тому числі для швидкого заморожування та сушіння плодів).

Підтримку отримають як дрібні фермери, так і великі господарства. При цьому варто врахувати, що найбільше господарство України не перевищує 500 га плодових насаджень, а річний дохід такого виробника - 50 млн грн. Найбільша кількість отримувачів складається з дрібних садівничих господарств, які заклали насадження і будували об'єкти інфраструктури (фруктосховища, системи зрошення тощо) до 2013 року та кредиторська заборгованість яких зареєстрована в органах Держказначейства.

За словами голови Асоціації "Укрсадпром"  Дмитра Крошки, допомога дуже доречна, тому що цей рік складний для садівників. Через заморозки навесні вони недоотримали урожай. У порівнянні з минулим роком, обсяги виробництва зменшились в середньому вдвічі. Ще одна проблема - якість урожаю, яка також постраждала через падіння температури. З іншого боку, влітку та восени неодноразово були буревії та град. Сильні вітри подекуди повиривали частину дерев із грунту, які мали по 4-5 років і якраз увійшли у фазу плодоношення. Щодо граду, то він позбивав або побив плоди. Через це дуже багато яблук замість "свіжого" ринку пішли за вдвічі меншу ціну на переробку.

В Україні спостерігається тенденція скорочення площ під багаторічними насадженнями. За даними Держстату, площа насаджень плодово-ягідних культур у плодоносному віці на початок цього року становила 196,7 тис. га проти 206 тис. га у попередньому. У 2000 році цей показник становив 378 тис. га.

Нагадаємо, члени Громадської спілки "Укрсадпром" вже почали отримувати кошти, які заборгувала держава за кредитними зобов`язаннями. Гроші вже почали надходити до обласних бюджетів, і ті фермери, які подавали позови до суду на повернення грошей за кредитами, гарантованих державою, найближчим часом їх отримають.

Banner
Banner

Читайте також

Греція допоможе Херсонщині відновлювати сільське господарство
17:00 Сьогодні

Греція допоможе Херсонщині відновлювати сільське господарство

Начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін підписав меморандум про співпрацю між Херсонською ОВА та регіонами Греції через платформу TIASI.

Аграрії проти експортного мита на сою та ріпак: ВАР звернулася до парламенту
16:00 Сьогодні

Аграрії проти експортного мита на сою та ріпак: ВАР звернулася до парламенту

Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР), яка представляє понад 1300 малих і середніх фермерських господарств з усієї України, закликала народних депутатів не допустити введення нових експортних мит на сою

ПІДТРИМАЄМО НАШИХ ЗАХИСНИКІВ!
15:43 Сьогодні

ПІДТРИМАЄМО НАШИХ ЗАХИСНИКІВ!

Як тільки-но розпочалося повномасштабне вторгнення росії в Україну, головний редактор сайту «Пропозиція» Богдан Малиновський (

Посівна на Житомирщині завершена
15:00 Сьогодні

Посівна на Житомирщині завершена

Попри складні умови воєнного стану, аграрії Житомирщини успішно завершили посівну кампанію ярих сільськогосподарських культур урожаю 2025 року.

Ціни на огірки продовжують падати
14:00 Сьогодні

Ціни на огірки продовжують падати

В Україні швидко дешевшають тепличні огірки. Чергове зниження цін у даному сегменті експерти проекту називають традиційним через збільшення на ринку пропозиції даних овочів із літніх теплиць.

Президента НААН підозрюють у махінаціях з працевлаштуванням
13:00 Сьогодні

Президента НААН підозрюють у махінаціях з працевлаштуванням

Працівники ДБР повідомили про підозру президенту Національної академії аграрних наук України за незаконне використання бюджетних коштів.

Banner

Інтерв'ю

Banner

ТОП новин за тиждень

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів
20 листопада 2020

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів

Чотири провідні банки України — Raiffeisen Bank Aval, ОТП Банк, ПроКредит Банк та Альфа-Банк — пропонують аграріям фінансування на купівлю продуктів ALFA Smart Agro на більш вигідних умовах.
Агробізнес 4.0 має на увазі масове впровадження кіберфізичних систем у виробництво (промисловість 4.0), обслуговування всіх людських потреб, таких як праця і дозвілля
6 липня 2017

Агробізнес 4.0 і його наслідки для України

Farming 4.0 або Агробізнес 4.0 - нова тема для дискусії в світовому аграрному співтоваристві.

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни
17 лютого 2025

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни

Станом на 17 лютого 2025 року середньозважені закупівельні ціни на зернові та олійні культури в Україні залишаються відносно стабільними.

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар
14 лютого 2025

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар

З липня 2021 року в Україні діє відкритий ринок землі, який дозволяє продавати та купувати земельні паї.

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди
30 травня 2025

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди

Жнива озимої пшениці в Україні цього року почнуться з відхиленням від звичних термінів.

Україна розвиватиме зрошення сільгоспугідь: ухвалено план до 2050 року
10 червня 2025

Україна розвиватиме зрошення сільгоспугідь: ухвалено план до 2050 року

В Україні затверджено "Довгостроковий план розвитку іригаційного комплексу до 2050 року", який має забезпечити збереження родючості земель та підвищення врожайності в умовах зміни клімату та наслід

Banner

Наші партнери