25 вересня 2017

Держспоживслужба нагадала про необхідність передпосівної обробки насіння

Фахівці Держспоживслужби перевірили фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин станом на 22 вересня та поінформували про його результати. Аграріям рекомендується проводити передпосівну обробку насіння, вживати заходів по знищенню гризунів, повідомляє propozitsiya.com.

Згідно інформації, у Вінницькій, Луганській, Харківській, Чернігівській областях ранні сходи озимих колосових культур в допороговій чисельності заселяють та пошкоджують злакові мухи (шведські, чорна пшенична, гессенська), попелиці, цикадки, хлібні блішки. Осередково на падалиці зернових в Донецькій, Запорізькій, Закарпатській, Херсонській і Полтавській областях та на сходах озимини у Луганській, Харківській областях імаго та личинки хлібної жужелиці, гусениці озимої совки пошкодили 1-3% рослин.

Для попередження пошкодження сходів цими фітофагами та іншими ґрунтовими шкідниками аграріям рекомендується проводити передпосівну обробку насіння дозволеними інсектицидними протруйниками. За теплої погоди на озимій пшениці у фазі сходи - 3-й листок та порогової чисельності личинок туруна 1-2, на початку кущіння 2-3 і більше та 2-3 екз. на м2 гусениць озимої совки  проводять крайові або суцільні обробки посівів дозволеними до використання інсектицидами на основі діючих речовин: імідоклоприд, лямбда-цигалотрин, хлорпірифос, циперметрин.

У Лісостепу та Поліссі 1-12, максимально 25% рослин падалиці пшениці уражено борошнистою росою, септоріозом, гельмінтоспоріозом, подекуди бурою листковою іржею, які будуть джерелом інфекції для посівів озимих зернових під урожай 2018 року. Згадані збудники хвороб уражатимуть передусім нетоксиковані сходи культури, які вимагатимуть хімічного захисту.

У посівах кукурудзи закінчується розвиток гусениць стеблового (кукурудзяного) метелика, що пошкодили 4-26% рослин та 3-20% качанів.  На 3-7% качанів, пошкоджених гусеницями кукурудзяного метелика і бавовникової совки, розвиваються фузаріоз, подекуди бактеріоз (Дніпропетровська, Кіровоградська, Полтавська, Тернопільська області). Запас шкідливих організмів обмежується збиранням на низькому зрізі (не вище 10 см), післязбиральним обробітком ґрунту, доведенням насіннєвого матеріалу до відповідних кондицій.

Повсюди в посівах озимого ріпаку розвиваються і харчуються хрестоцвіті блішки, які пошкодили 3-10% (максимально 25% рослин у Миколаївській області). Осередково на 3-11, макс. 38% рослин розвиваються попелиці (Київська, Рівненська області), шкодять ріпаковий листкоїд, гусениці біланів та листогризучих і підгризаючих совок. Альтернаріозом, фомозом, пероноспорозом, циліндроспоріозом, білою плямистістю уражено 2-10% рослин культури (Волинська, Полтавська, Тернопільська, Черкаська та інші області). У Київській та Житомирській областях чорною ніжкою уражено до 1% рослин ріпаку. Локалізують вогнища шкідників у посівах ріпаку за надпорогової чисельності через обприскування дозволеними інсектицидами, а за наявності інфекції – фунгіцидами.

Подекуди на 4-12% (максимально у Тернопільській області - 20%) цукрових буряків живляться гусениці листогризучих совок, амарантовий стеблоїд, кореневі попелиці. Осередково, гусениці озимої совки, личинки травневих хрущів пошкодили 7-18% коренеплодів. Посіви цукрових буряків продовжують хворіти на церкоспороз, борошнисту росу, рамуляріоз, фомоз, вірусну мозаїку, якими  уражено 3-23, макс. 50 % рослин (церкоспороз Київська область). Скрізь виявляють захворювання коренеплодів на звичайну паршу, хвостову гниль, дуплистість, фузаріозну, суху гниль. Сприятливі для  поширення хвороб погодні умови та повільні темпи збирання врожаю негативно впливатимуть на подальшу продуктивність коренеплодів.

На незібраних площах пізніх посівів соняшнику поширення мають біла та сіра гнилі (1-12% рослин), пероноспороз, фомоз, іржа, альтернаріоз та септоріоз. У Степу триває живлення соняшникової вогнівки, осередково гусениць листогризучих совок, подекуди личинок соняшникової шипоноски та соняшникового вусача.

5-15% рослин капусти пізніх сортів пошкоджують гусениці біланів, капустяної совки, капустяної молі, попелиці та інші фітофаги. Судинний та слизовий бактеріози, фомоз відмічені в усіх зонах вирощування культури на 3-17% рослин.

В усіх природно-кліматичних зонах в багаторічних травах, неугіддях, садах, подекуди на незібраних площах просапних культур відмічається незначне збільшення заселеності мишоподібними гризунами. Ними пошкоджено 2-7% багаторічних трав, коренеплодів овочів. У Кіровоградській, Одеській областях триває міграція гризунів у посівах озимого ріпаку, під загрозою - озимі культури та багаторічні трави.

Тому варто вжити запобіжних заходів - застосувати якісну зяблеву оранку, родентициди.

Banner
Banner

Читайте також

Компанія МХП виходить на ринок з власною лінійкою рідких комплексних добрив
09:00 Сьогодні

Компанія МХП виходить на ринок з власною лінійкою рідких комплексних добрив

МХП оголошує про старт продажів рідких комплексних добрив MAG Fertilizers by MHP, що раніше використовувались виключно для власних потреб у виробничому циклі компанії.

Попит на горох нового врожаю може різко зрости в середині літа
18:00 Вчора

Попит на горох нового врожаю може різко зрости в середині літа

На внутрішньому ринку гороху наразі спостерігається зниження цін — перед стартом нового сезону котирування просідають у межах кількох відсотків.

Україна та ЄС шукають компроміс щодо агроекспорту
17:00 Вчора

Україна та ЄС шукають компроміс щодо агроекспорту

Європейська Комісія та Україна домовилися протягом червня–липня 2025 року знайти нове рішення щодо експорту української агропродукції до ЄС, повідомив перший заступник міністра аграрної політики Та

Аграрії можуть забронювати більше працівників: у Дії оновили систему обліку
16:00 Вчора

Аграрії можуть забронювати більше працівників: у Дії оновили систему обліку

Аграрні підприємства тепер можуть забронювати більшу кількість військовозобов’язаних працівників. Зміни стосуються тих, хто був мобілізований після 18 травня 2024 року.

У Сербії стартував сезон заморожування малини: фермери невдоволені цінами, переробники — під загрозою
15:00 Вчора

У Сербії стартував сезон заморожування малини: фермери невдоволені цінами, переробники — під загрозою

У Сербії розпочався сезон збору малини для заморозки. Але замість традиційного пожвавлення галузі — напруження і тривога.

Хліб може подорожчати на 20% до кінця 2025 року – асоціація пекарів
14:00 Вчора

Хліб може подорожчати на 20% до кінця 2025 року – асоціація пекарів

Ціни на хліб в Україні можуть зрости на 20% до кінця 2025 року. Такий прогноз озвучив голова Всеукраїнської асоціації пекарів Олександр Тараненко.

Banner

Інтерв'ю

Banner

ТОП новин за тиждень

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів
20 листопада 2020

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів

Чотири провідні банки України — Raiffeisen Bank Aval, ОТП Банк, ПроКредит Банк та Альфа-Банк — пропонують аграріям фінансування на купівлю продуктів ALFA Smart Agro на більш вигідних умовах.
Агробізнес 4.0 має на увазі масове впровадження кіберфізичних систем у виробництво (промисловість 4.0), обслуговування всіх людських потреб, таких як праця і дозвілля
6 липня 2017

Агробізнес 4.0 і його наслідки для України

Farming 4.0 або Агробізнес 4.0 - нова тема для дискусії в світовому аграрному співтоваристві.

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни
17 лютого 2025

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни

Станом на 17 лютого 2025 року середньозважені закупівельні ціни на зернові та олійні культури в Україні залишаються відносно стабільними.

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар
14 лютого 2025

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар

З липня 2021 року в Україні діє відкритий ринок землі, який дозволяє продавати та купувати земельні паї.

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди
30 травня 2025

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди

Жнива озимої пшениці в Україні цього року почнуться з відхиленням від звичних термінів.

БЕБ викрило шахрайство з аграрними грантами на 80 мільйонів гривень
8 червня 2025

БЕБ викрило шахрайство з аграрними грантами на 80 мільйонів гривень

Детективи Бюро економічної безпеки України виявили масштабну схему привласнення коштів, виділених у межах державної грантової програми на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства.

Banner

Наші партнери