FAO опублікувала інформацію про індекси цін на основні групи сільгосппродукції за вересень ц. р. Про це пише propozitsiya.com за даними сайту організації.
Загальний індекс цін продовжив своє зростання і досяг 178,4 пункти, що на 1,4 пункти більше, ніж попереднього місяця і на 7,4 пункти більше, ніж, у вересні минулого року. Фактично загальний індекс цін тримається на максимумі за останні 2,5 роки.
А от індекс цін на зернові падає — на 1,6 пункта порівняно з серпнем до 152,2 пункти. Однак це на 8 пунктів вище, ніж минулого вересня, тож зниження другий місяць поспіль цілком можна пояснити виходом на ринок нового врожаю з Північної півкулі. Зокрема, знизився індекс цін на кукурудзу, якої в Південній Америці предостатньо, а в Північній півкулі почали збирати нову. Впав і індекс цін на пшеницю, переважно під впливом зростання валового збору в Росії. Натомість у сегменті рису спостерігається сезонне підвищення цін.
Індекс цін на рослинні олії склав 171,9 пункти, підскочивши аж на 7,5 пунктів порівняно з попереднім місяцем і досягши 7-місячного максимуму. Основним фактором розігрівання цін виступає пальмова олія, виробництво якої виявилося нижчим від очікуваного.
Зростають ціни й на соєву олію під впливом побоювань, викликаних повільним стартом сівби в Південній Америці. Однак зростання стримується покращенням прогнозів урожаю в США.
Дорожчають і ріпакова та соняшникова олії завдяки тому, що обсяги їх виробництва залишаються стабільними.
Індекс молочних цін досяг 224,2 пункти, підвищившись за місяць на 2,1%, а за рік — на 27,4%. Водночас знижуються ціни на сухе знежирене та сухе цільне молоко.
Індекс м’ясних цін залишився на рівні попереднього місяця — 173,2 пункти, однак з минулого вересня зріс на 9,5 пунктів.
Індекс цін на цукор залишився на рівні серпня — 204,2 пункти, перед тим обвалившись за рік на третину через перевиробництво в світі, що супроводжується зниженням споживання.