2 квітня 2025

Озимий ріпак — коротко про головне

Про важливість та значення олійних культур в економіці нашої держави всім відомо. Тренд останніх років демонструє стабільну інвестиційну привабливість озимого ріпаку для аграріїв України, адже вартість та попит на його насіння дає можливість отримати ранні кошти за продукцію та отримати прибуток.

На вдосконалення технології вирощування озимого ріпаку для повного розкриття потенціалу врожайності направлена велика частина матеріально-технічних ресурсів та засобів. Від якісного та раціонального їх використання напряму залежить очікуваний результат.

Великий вплив мають і погодно-кліматичні умови — сухі умови восени не дають отримати повноцінний розвиток рослин перед зимою, проте вже кілька років поспіль м’які та теплі умови пізньої осені та першої половини зими дають другий шанс таким посівам. Разом із цим додаткові можливості для виживання отримують і шкідники та хвороби, тому завчасна та якісна підготовка до несподіванок з їхнього боку буде ключовим фактором успіху.

Які ж складнощі можуть виникнути у сезоні цього року? Давайте коротко проаналізуємо. Найбільшу небезпеку становитимуть лютневі глибокі пониження температури у регіонах без снігового покриву, що може призвести до випадання посівів. Це найгірший сценарій, на який важко впливати вже у цей період. Прямий вплив на це мають збалансоване азотно-фосфорно-калійне живлення, підбір морозостійких гібридів і технологія висіву.

У разі позитивного сценарію перезимівлі перед озимим ріпаком можуть постати інші виклики — шкідники, хвороби, дотримання безпеки для комах-запилювачів тощо. Коротко про захист від шкідників. Насамперед, Децис® 100 у ранні періоди з нестійкими температурами, він допоможе зняти перші хвилі прихованохоботників. У подальшому, до початку цвітіння, проти квіткоїду — Ваєго®, Коннект®, Протеус® або Сіванто® Енерджі, який містить новий клас діючих речовин та є інновацією на цій культурі у захисті від комплексу шкідників, у тому числі й квіткоїду. Ну й традиційно по цвітінню найбезпечнішим для комах-запилювачів буде Біскайя®, яка дасть змогу вчасно проконтролювати популяції насіннєвого прихованохоботника, ріпакової галиці, попелиць. Говорячи про хвороби, варто нагадати — комплексний підхід у контролі всіх збудників, починаючи з осінньої обробки проти фомозу та борошнистої роси, та весняні обробки дають можливість якісно захистити культуру та врожай. Весняну обробку пропонуємо почати фунгіцидом з ретардантною дією Фолікур® (з розрахунку 150 г препарату на один листок), що допоможе проконтролювати збудників ранніх хвороб, а у фазу росту головного стебла, за його висоти 20–30 см, проводимо обробку фунгіцидом Тілмор®, що дасть змогу сформувати компактні рослини з оптимальним ярусом квіткових органів та достатню кількість пагонів першого та другого порядку, на яких формуватиметься основний потенціал урожаю культури. У фази початок-середина цвітіння обробляємо фунгіцидами на вибір — Фокс®, Пропульс® або Авіатор® Xpro.

Саме про Авіатор® Xpro варто сказати декілька слів, оскільки це добре відомий всім флагман у захисті ячменю. Проте вже багато років поспіль досвід Великої Британії та ряду європейських країн показує успішне застосування цього продукту на посівах озимого ріпаку. Тому було вирішено зареєструвати препарат на цю культуру і в Україні.

Чим же він такий особливий? Ціна/якість цього продукту оптимально збалансовані завдяки невисокій нормі застосування та потужній формуляції Xpro, яка дає можливість за різних умов обробки якісно нанести, закріпити продукт на поверхні рослини, навіть із щільним восковим нальотом, що забезпечить довготривалий та ефективний захист від патогенів. Згідно результатів реєстраційних досліджень відмічено високу ефективність застосування фунгіциду

Вигляд рослин озимого ріпаку після обробки Авіатор® Xpro (44 дні після обробки, АгроАрена Кам’янки, 2024 р.)

Авіатор® Xpro 225 ЕС проти циліндроспоріозу та альтернаріозу, фомозу, склеротиніо­зу та борошнистої роси.

В цілому говорячи про використання засобів захисту рослин у посівах ріпаку, потрібно насамперед дотримуватись усіх регламентів та рекомендацій на цій культурі. Оскільки насіння ріпаку, як експортна культура, має чіткі регламентації щодо залишків тих препаратів, які використовувались протягом сезону вирощування. Наскільки безпечною та вірно побудованою буде система захисту - настільки менше буде проблем із реалізацією продукції та відповідно її вартістю у майбутньому. Науковці компанії «Байєр» постійно проводять моніторинг та вивчення залишків у європейських лабораторіях та в Україні. Відповідно до Ваших потреб наші кваліфіковані фахівці завжди прийдуть на допомогу з рекомендаціями, а технологія, преревірена часом, дасть можливість без ризиків виростити якісний урожай!

Нехай технології компанії «Байєр» приносять Вам прибутки! Гарних Вам урожаїв!

 
Олександр Кузьмінський,
компанія «Байєр»
Banner
Banner

Читайте також

Banner

Інтерв'ю

Banner

ТОП новин за тиждень

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів
20 листопада 2020

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів

Чотири провідні банки України — Raiffeisen Bank Aval, ОТП Банк, ПроКредит Банк та Альфа-Банк — пропонують аграріям фінансування на купівлю продуктів ALFA Smart Agro на більш вигідних умовах.
Агробізнес 4.0 має на увазі масове впровадження кіберфізичних систем у виробництво (промисловість 4.0), обслуговування всіх людських потреб, таких як праця і дозвілля
6 липня 2017

Агробізнес 4.0 і його наслідки для України

Farming 4.0 або Агробізнес 4.0 - нова тема для дискусії в світовому аграрному співтоваристві.

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни
17 лютого 2025

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни

Станом на 17 лютого 2025 року середньозважені закупівельні ціни на зернові та олійні культури в Україні залишаються відносно стабільними.

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар
14 лютого 2025

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар

З липня 2021 року в Україні діє відкритий ринок землі, який дозволяє продавати та купувати земельні паї.

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди
30 травня 2025

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди

Жнива озимої пшениці в Україні цього року почнуться з відхиленням від звичних термінів.

БЕБ викрило шахрайство з аграрними грантами на 80 мільйонів гривень
8 червня 2025

БЕБ викрило шахрайство з аграрними грантами на 80 мільйонів гривень

Детективи Бюро економічної безпеки України виявили масштабну схему привласнення коштів, виділених у межах державної грантової програми на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства.

Banner

Наші партнери