Спецвозможности
Новости

Украина ожидает рекордный урожай кукурузы, а также рост продаж в Китай

03.08.2018
526
Украина ожидает рекордный урожай кукурузы, а также рост продаж в Китай фото, иллюстрация

За прогнозами експертів, урожай кукурудзи в Україні може досягти в цьому році рекордних 27-28 млн тонн, а продажі українського зерна в Китай можуть збільшитися на 10% на тлі торгової війни між Вашингтоном і Пекіном, пише propozitsiya.com  з посиланням на повідомлення прес-служби Міагрополітики.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк в інтерв’ю Reuters зазначив, що з вересня 2017 по серпень 2018 року Україна продала в Китай 2,6 млн тонн кукурудзи. Загальний обсяг експорту кукурудзи склав за цей час 16,6 млн тонн.

«Кукурудза — традиційно в Китай. Ми можемо збільшити експорт до Китаю на рівні до 10%», — сказав заступник міністра.

Також він зауважив, що погодні умови були сприятливі для пізніх зернових і хороший урожай кукурудзи може компенсувати зниження врожаю пшениці в 2018 році, який через погану погоду, ймовірно, скоротиться на 12-16%, до 22-23 млн тонн.

«У нас однозначно, внаслідок погодних умов, буде мінус в озимих культурах — починаючи від ріпаку і закінчуючи озимою пшеницею. Стан пізніх культур – таких як соя і кукурудза — прекрасний, і якщо не буде якихось екстремальних погодних катаклізмів, вони дадуть приріст у порівнянні з минулим роком», — сказав Мартинюк.

За словами Мартинюка, цьогоріч Україна може зібрати не менше 60 млн тонн зерна в порівнянні з 61,3 млн тонн роком раніше.

«В цьому році погода була сприятливою для врожаю соняшнику, і Україна, найбільший в світі експортер соняшникової олії, ймовірно, збере 13,3 млн тонн соняшнику. Це буде другий за величиною врожай з 1991 року», — сказав Мартинюк.

У той же час недавні дощі в більшості регіонів України частково вплинули на якість пшениці, сказав Мартинюк, додавши, що поки занадто рано прогнозувати, скільки буде зібрано продовольчої пшениці.

«У центральній і західній частинах України майже вся пшениця збирається фуражного класу, в той же час на півдні немає проблем з якістю, а частина регіонів встигла зібрати пшеницю до дощів», — сказав він.

Він нагадав, що Україна вже зібрала 17 млн тонн пшениці з 76% посівної площі, і ринкові джерела кажуть, що близько 10 млн тонн зібраної пшениці — продовольча.

Мартинюк вважає, що Україна, швидше за все, збереже експорт зерна на рівні минулого сезону близько 40 млн тонн і вже відправила за кордон 1,5 млн тонн різних зернових.

 

 

Интервью
Міністерство аграрної політики, Ярослав Краснопольський
Недавние изменения в составе правительства могут коснуться  и деятельности Министерства аграрной политики и продовольствия. Что изменилось и каких новаций ожидать? С этим вопросом мы обратились к
Бакуменко
Председатель Верховной Рады Андрей Парубий поддержал продление моратория на продажу сельскохозяйственных земель в Украине. За продление моратория выступают фракции "Народного фронта", "Батькивщины" и

1
0