Спецвозможности
Новости

Украина ожидает рекордный урожай кукурузы, а также рост продаж в Китай

03.08.2018
604
Украина ожидает рекордный урожай кукурузы, а также рост продаж в Китай фото, иллюстрация

За прогнозами експертів, урожай кукурудзи в Україні може досягти в цьому році рекордних 27-28 млн тонн, а продажі українського зерна в Китай можуть збільшитися на 10% на тлі торгової війни між Вашингтоном і Пекіном, пише propozitsiya.com  з посиланням на повідомлення прес-служби Міагрополітики.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк в інтерв’ю Reuters зазначив, що з вересня 2017 по серпень 2018 року Україна продала в Китай 2,6 млн тонн кукурудзи. Загальний обсяг експорту кукурудзи склав за цей час 16,6 млн тонн.

«Кукурудза — традиційно в Китай. Ми можемо збільшити експорт до Китаю на рівні до 10%», — сказав заступник міністра.

Також він зауважив, що погодні умови були сприятливі для пізніх зернових і хороший урожай кукурудзи може компенсувати зниження врожаю пшениці в 2018 році, який через погану погоду, ймовірно, скоротиться на 12-16%, до 22-23 млн тонн.

«У нас однозначно, внаслідок погодних умов, буде мінус в озимих культурах — починаючи від ріпаку і закінчуючи озимою пшеницею. Стан пізніх культур – таких як соя і кукурудза — прекрасний, і якщо не буде якихось екстремальних погодних катаклізмів, вони дадуть приріст у порівнянні з минулим роком», — сказав Мартинюк.

За словами Мартинюка, цьогоріч Україна може зібрати не менше 60 млн тонн зерна в порівнянні з 61,3 млн тонн роком раніше.

«В цьому році погода була сприятливою для врожаю соняшнику, і Україна, найбільший в світі експортер соняшникової олії, ймовірно, збере 13,3 млн тонн соняшнику. Це буде другий за величиною врожай з 1991 року», — сказав Мартинюк.

У той же час недавні дощі в більшості регіонів України частково вплинули на якість пшениці, сказав Мартинюк, додавши, що поки занадто рано прогнозувати, скільки буде зібрано продовольчої пшениці.

«У центральній і західній частинах України майже вся пшениця збирається фуражного класу, в той же час на півдні немає проблем з якістю, а частина регіонів встигла зібрати пшеницю до дощів», — сказав він.

Він нагадав, що Україна вже зібрала 17 млн тонн пшениці з 76% посівної площі, і ринкові джерела кажуть, що близько 10 млн тонн зібраної пшениці — продовольча.

Мартинюк вважає, що Україна, швидше за все, збереже експорт зерна на рівні минулого сезону близько 40 млн тонн і вже відправила за кордон 1,5 млн тонн різних зернових.

 

Интервью
Юрий Крутько
25 апреля руководителю районной организации ОО «Аграрная самооборона Украины» в Кропивницком районе Виталию Береговому средь белого дня в областном центре сожгли автомобиль. Случилось это после того, как «Аграрная самооборона Украины»... Подробнее
Геннадий Юдин, вице-президент ВОО "Украинская ореховая Ассоциация"
Ореховодство в последнее время уже успело стать одной из самых скандальных отраслей аграрного производства. После всем известной огласки из «ореховой мафией» интерес к саженцам и закладке ореховых

1
0