29 травня 2017

Якщо запорізькі садівники об’єднаються в кооператив, то зароблятимуть $5 млрд щорічно

Загальний потенціал Запорізької області у вирощуванні плодово-ягідної продукції становить $5 млрд/щорічно. Самої лише черешні запорізькі садівники можуть експортувати 350 тис. т за сезон. Таку інформацію оприлюднив на конференції «Ягоди України-2017» директор ТОВ «Аврора» Сергій Герман, повідомляє propozitsiya.com.

ТОВ «Аврора» розташовано в селі Широке Оріхівського району Запорізької області. Має 157 га плодового саду, з яких 67 га відведено під черешні. Тривалий час господарство експортувало чималі обсяги своєї черешні до РФ, аж поки 2014 року не було запроваджено ембарго на імпорт української плодоовочевої продукції. Проте зараз експорт української черешні до РФ триває — через Білорусь, але в значно менших, ніж колись, обсягах.

За словами садівника, перед українськими виробниками черешні стоїть гостра потреба переорієнтувати експортні потоки. Для цього потрібно, по-перше, провести сортооновлення черешневих садів, щоб вирощувані сорти відповідали смаковим уподобанням європейських споживачів. По-друге, формувати великі оптові партії якісного однорідного товару.

На думку С. Германа, з-поміж сортів української селекції європейському споживачеві до вподоби буде тільки один — Мелітопольська крупноплідна. «Європейці запитують черешню велику, солодку і червону. Чим ягода темніша — тим краще», — пояснив він і порадив колегам звернути увагу на сорти європейської селекції, що пропонуються в Україні.

Також потрібно подбати про доробку черешні — охолодження, пакування, маркування.

Європейський ринок згоден закуповувати українську черешню, тільки якщо та відповідатиме стандартам ЄС, зокрема щодо упаковки і транспортування. Наприклад, перевезення ягоди має здійснюватися за температури +2 °С, а не 12–15 °С, як прийнято зазвичай в Україні.

Обсяг партій, якими європейські покупці готові купувати українську черешню, становить від 20 до 7000 т — від фури до контейнеровоза (у стандартному контейнеровозі вантажопідйомністю 10 тис. т поміщається 7 тис. т черешні в рефрижераторних контейнерах).

На переконання запорізького садівника, передусім фермерам потрібна кооперація. «Саме завдяки кооперації Туреччина завоювала провідні позиції на європейському ринку черешні. Я знайомився з досвідом турецького кооперативу. Він об’єднує кілька тисяч фермерів, які постачають черешню під однією торговою маркою, в стандартному ящику і використовують одну систему захисту. Їхні сади супроводжують кілька професійних агрономів. Тож не дивно, що оформивши один сертифікат якості на початку сезону, вони потім продають свою черешню цілий місяць», — розповів директор ТОВ «Аврора».

ТОВ «Аврора» повідомила, що три роки поспіль намагається об’єднати зусилля запорізьких виробників плодово-ягідної продукції. І цілком ймовірно, що незабаром вони матимуть логічне завершення: очікується реєстрація черешневого кооперативу, що відкриє перед об’єднанням нові перспективи з виходу на ринки, альтернативні російському.

С.Герман повідомив, що іноземні покупці готові купувати не лише запорізькі черешні, а й сливу, абрикос, літні десертні сорти яблук, суницю, смородину, аґрус, лохину, ожину, чорнослив та горіхи. Загальний потенціал Запорізької області у вирощуванні фруктів і ягід фахівці оцінюють у $5 млрд. Але реалізувати його можливо тільки об’єднавши зусилля багатьох виробників.

Богдан Малиновськийb.malinovskiy@univest-media.com

 

Banner
Banner

Читайте також

Греція допоможе Херсонщині відновлювати сільське господарство
17:00 Сьогодні

Греція допоможе Херсонщині відновлювати сільське господарство

Начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін підписав меморандум про співпрацю між Херсонською ОВА та регіонами Греції через платформу TIASI.

Аграрії проти експортного мита на сою та ріпак: ВАР звернулася до парламенту
16:00 Сьогодні

Аграрії проти експортного мита на сою та ріпак: ВАР звернулася до парламенту

Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР), яка представляє понад 1300 малих і середніх фермерських господарств з усієї України, закликала народних депутатів не допустити введення нових експортних мит на сою

ПІДТРИМАЄМО НАШИХ ЗАХИСНИКІВ!
15:43 Сьогодні

ПІДТРИМАЄМО НАШИХ ЗАХИСНИКІВ!

Як тільки-но розпочалося повномасштабне вторгнення росії в Україну, головний редактор сайту «Пропозиція» Богдан Малиновський (

Посівна на Житомирщині завершена
15:00 Сьогодні

Посівна на Житомирщині завершена

Попри складні умови воєнного стану, аграрії Житомирщини успішно завершили посівну кампанію ярих сільськогосподарських культур урожаю 2025 року.

Ціни на огірки продовжують падати
14:00 Сьогодні

Ціни на огірки продовжують падати

В Україні швидко дешевшають тепличні огірки. Чергове зниження цін у даному сегменті експерти проекту називають традиційним через збільшення на ринку пропозиції даних овочів із літніх теплиць.

Президента НААН підозрюють у махінаціях з працевлаштуванням
13:00 Сьогодні

Президента НААН підозрюють у махінаціях з працевлаштуванням

Працівники ДБР повідомили про підозру президенту Національної академії аграрних наук України за незаконне використання бюджетних коштів.

Banner

Інтерв'ю

Banner

ТОП новин за тиждень

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів
20 листопада 2020

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів

Чотири провідні банки України — Raiffeisen Bank Aval, ОТП Банк, ПроКредит Банк та Альфа-Банк — пропонують аграріям фінансування на купівлю продуктів ALFA Smart Agro на більш вигідних умовах.
Агробізнес 4.0 має на увазі масове впровадження кіберфізичних систем у виробництво (промисловість 4.0), обслуговування всіх людських потреб, таких як праця і дозвілля
6 липня 2017

Агробізнес 4.0 і його наслідки для України

Farming 4.0 або Агробізнес 4.0 - нова тема для дискусії в світовому аграрному співтоваристві.

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни
17 лютого 2025

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни

Станом на 17 лютого 2025 року середньозважені закупівельні ціни на зернові та олійні культури в Україні залишаються відносно стабільними.

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар
14 лютого 2025

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар

З липня 2021 року в Україні діє відкритий ринок землі, який дозволяє продавати та купувати земельні паї.

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди
30 травня 2025

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди

Жнива озимої пшениці в Україні цього року почнуться з відхиленням від звичних термінів.

Україна розвиватиме зрошення сільгоспугідь: ухвалено план до 2050 року
10 червня 2025

Україна розвиватиме зрошення сільгоспугідь: ухвалено план до 2050 року

В Україні затверджено "Довгостроковий план розвитку іригаційного комплексу до 2050 року", який має забезпечити збереження родючості земель та підвищення врожайності в умовах зміни клімату та наслід

Banner

Наші партнери