Міністр агрополітики Тарас Кутовий озвучив результати діяльності своєї команди за рік під час звіту Уряду на засіданні економічного комітету ВРУ. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на повідомлення прес-служби Мінагропроду.
Серед головних досягнень та пріоритетних завдань - питання держпідтримки, розширення ринків збуту, проведення земельної реформи та приватизація держпідприємств.
«Бюджетна підтримка зросла у 15 разів - на цей рік є 5,45 млрд грн. 1% від виробництва сільгосппродукції буде спрямовано на підтримку аграріїв. До того ж, ця програма закріплена на 5 років. Також важливо, що компенсацію за придбання сільгосптехніки українського виробництва збільшено до 20% від її вартості», - відмітив Т. Кутовий.
Також міністр зазначив, що за рік Україна суттєво наростила зовнішньоторговельний обіг продукції АПК. Товарообіг склав $19,6 млрд (або 26,1% всього зовнішньоторговельного обігу України).
«Позитивне сальдо - $11,3 млрд. Вироблено 66 млн т зернових у цьому році. Капітальні інвестиції за цей рік склали рекордну кількість у 61 млрд грн», - прокоментував він.
У цей період ВРУ ратифікувала кредит від Європейського інвестиційного банку. Наразі йде напрацювання розподілу кредиту через українські банки, за яким аграрії зможуть отримати €400 млн за суттєво зниженою кредитною ставкою фінансування.
«Запрацювали нові електронні сервіси в земельних відносинах. Впроваджено нову антикорупційну практику екстериторіального погодження проектів землеустрою. Такі нововведення дуже сильно скорочують усі маневри, пов’язані з будь-якими корупційними зловживаннями», - підкреслив очільник міністерства.
Крім того, міністр подякував Уряду за виділені кошти на впровадження нового рибоохоронного патруля. Так, новий патруль на сучасній техніці працює вже в шести областях. Протягом 2017 року планується запуск рибного патруля в усіх областях. «Вперше за 19 років Україна отримала прибуток від діяльності океанічного флоту. До держбюджету було сплачено $515 тис», - додав експерт.
Також він повідомив, що за рік роботи Мінагрополітики подало 12 законопроектів у Верховну Раду. З них: один прийнято, шість ухвалено комітетами на розгляд народними депутатами, п'ять знаходяться на опрацюванні. Уряд схвалив 58 постанов.