20 липня 2017

П'ять аграрних стажувань у Європі для українських студентів

П'ять цікавих програм стажування в різних країнах Європи для українських студентів, що навчаються на спеціальностях, пов’язаних з сільським господарством та мають на меті поїхати за кордон на стажування, пише propozitsiya.com з посиланням на agrocareer.com.

Щодо вимог до кандидатів - у більшості програм вони схожі: вік від 18 до 29 років, добре володіння англійською, бути студентом сільськогосподарського університету, бути неодруженим, фізично здоровим.

Але кожна програма має свої специфічні вимоги.

Німеччина

Метою програми APOLLO e.V. є підтримка аграрного сектору та сільських районів в Східній Європі, які відіграють важливу роль у розвитку громадянського суспільства та політики в цих країнах.  Програма проводиться за підтримки Міністерства сільського господарства та інфраструктури федеральної землі Бранденбург. Практика триває 4 місяці: з кінця травня до кінця вересня. Одразу робота може бути понаднормовою.

Студентам надають можливість отримати досвід і знання в практичному сільському господарстві. Асоціація APOLLO направляє викладачів німецької мови до ВНЗ спеціально для підготовки майбутніх практикантів. Курси відкриті для всіх бажаючих, які подали заявки на участь в практиці.

В програмі: семінари, індивідуальне кураторство студентів і заключний іспит з видачею свідоцтва про проходження практики від АПОЛЛО та від міністерства.

Студенти отримують 250 євро на особисті витрати. Участь в програмі практики АПОЛЛО для студентів сільськогосподарських вузів безкоштовна.

Данія

Якщо в майбутньому ви плануєте стати менеджером ферми у вашій рідній країні або запустити власну ферму, навчальне перебування по програмі Travel to Farm в Данії протягом 12 місяців буде дуже корисною та важливою частиною вашої сільськогосподарської освіти. Данія унікальна країна з високим рівнем відповідальності та самостійної роботи. Після 1-2 місяців вам вже потрібно буде виконувати свої обов’язки без прямих вказівок фермера, тільки інформуючи свого керівника про робочий процес.

Щоб подати заявку на участь, потрібно звернутись до українських партнерів на сайті програми. Зверніть увагу, що приймаються заявки, отримані тільки за допомогою партнерів.

Завдяки стажуванню, ви отримаєте уявлення про управління фермою, навчитесь оцінювати технічну та економічну ефективність. Будьте готові, за тимчасовою відсутністю господаря фермера, слідкувати за всім обладнанням, пов'язаним з виробництвом.

Норвегія

Програма Real Staff пропонує розміщення за категорією рослинництво, тваринництво, зокрема молочні ферми та свиноферми:

- свиноферми: годівля, кастрування поросят, вакцинація, запліднення свиноматок, робота в цеху опоросу, мийка виробничих приміщень, інколи – польові роботи на тракторі;

- молочні ферми: доїння корів, годівля, догляд за телятами, інколи – приготування міксу для годівлі, управління роботизованою технікою;

- садівництво: висаджування квітів та декоративних рослин, перевезення, пакування, підв’язування, підживлення, зрізання, удобрення тощо, робота у теплицях та на відкритому ґрунті.

Термін стажування: 12-24 місяці. У рослинництві також можливі сезонні роботи тривалістю 4-8 місяців. Практиканти забезпечуються житлом, зазвичай, це будинок для працівників неподалік від ферми.

Середня заробітна плата становитиме приблизно 1200 євро щомісяця. Крім того безкоштовне медичне обслуговування та невідкладна медична допомога, виплата лікарняних у разі хвороби.

Швейцарія

Програма Agrimpuls пропонує надання грантів українським студентам на 3-4 та 12-18 місяців. Протягом короткострокових стажувань стипендія буде складати  в середньому 180 євро, а протягом довгострокових 270 євро, що є більш цікавішими.

Три тижні стажисти будуть працювати, відвідувати обов’язкові екскурсії та школу, вивчаючи сільськогосподарські предмети. Організатори зазначають, що наявність водійського посвідчення є обов’язковим.

Приймаюча сторона відповідально ставиться до страхування іноземних стажистів, тому покриває витрати на медичну страховку, а також стипендію студента.

Ірландія

Програма Equipeople Irish підтримує культурний, освітній та особистий досвід розвитку для молодих європейців. Місцями розміщення є молочні ферми та тваринні господарства. Студенти живуть в складі ірландської сільської родини. Ірландці цінують відкритість, дружнє ставлення, активність та пунктуальність. Ваше спілкування не буде обмежуватись тільки рамками приймаючої родини, оскільки Equipeople надає кожному студенту контактний список із деталями про всіх інших студентів Equipeople, які перебувають  в Ірландії одночасно.

Equipeople  допомагає студентам отримати практичний досвід у  тваринництві, догляді за травмованими тваринами, кінської майстерності. Студенти повинні допомагати з усіма аспектами повсякденної роботи ферми, ремонтними роботи та експлуатацією сучасної ферми. Ви можете стати учасником програми самостійно, в рамках школи або через партнерську організацію.

В залежності від часу перебування, програма буває коротка: 3-11 тижнів або  подовжена: 3-12 місяців.

Для початку вам потрібно буде заповнити заявку та додати до неї мотиваційний лист та документи з вашого навчального закладу. Заявка повинна бути відправлена за 8 тижнів до дати початку стажування.

Banner
Banner

Читайте також

На Чернігівщині вивели перший український сорт їстівного лопуха, але проблема в бюрократії
14:00 Сьогодні

На Чернігівщині вивели перший український сорт їстівного лопуха, але проблема в бюрократії

На дослідній станції «Маяк» у селі Крути на Чернігівщині селекціонери вивели перший вітчизняний сорт овочевого лопуха. Уже цього року його планують подати до державного реєстру сортів.

Що варто знати про сертифікацію ISCC: відповіді на популярні питання від Органік Стандарт
12:00 Сьогодні

Що варто знати про сертифікацію ISCC: відповіді на популярні питання від Органік Стандарт

Компанія «Органік Стандарт» поділилася відповідями на часті запитання від виробників, які хочуть пройти сертифікацію за стандартами ISCC EU або ISCC PLUS.

Чому черешня стає «золотою» ягодою: що потрібно знати виробникам
10:00 Сьогодні

Чому черешня стає «золотою» ягодою: що потрібно знати виробникам

Черешня — не з простих культур, але саме вона сьогодні має одні з найбільших перспектив серед плодових.

НІБУЛОН: сталий розвиток — це також про громади та працівників
18:00 Вчора

НІБУЛОН: сталий розвиток — це також про громади та працівників

Соціальна складова стала важливою частиною першого звіту «НІБУЛОНу» зі сталого розвитку. Компанія впроваджує програми підтримки ветеранів, осіб з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб.

Ціни на зерно в Україні: найбільші зміни — на ринку сої та пшениці
17:00 Вчора

Ціни на зерно в Україні: найбільші зміни — на ринку сої та пшениці

Станом на 19 червня 2025 року закупівельні ціни на зернові та олійні культури в Україні демонструють змішані тенденції. Найбільші зміни — на ринку сої та пшениці.

Садівництво в Україні: галузь виживає, але потребує підтримки
16:00 Вчора

Садівництво в Україні: галузь виживає, але потребує підтримки

Українське садівництво переживає непрості часи. Нові сади майже не закладають, старі — поступово зникають. Водночас попит на фрукти і ягоди не падає, тож ціни зростають щороку.

Banner

Інтерв'ю

Banner

ТОП новин за тиждень

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів
20 листопада 2020

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів

Чотири провідні банки України — Raiffeisen Bank Aval, ОТП Банк, ПроКредит Банк та Альфа-Банк — пропонують аграріям фінансування на купівлю продуктів ALFA Smart Agro на більш вигідних умовах.
Агробізнес 4.0 має на увазі масове впровадження кіберфізичних систем у виробництво (промисловість 4.0), обслуговування всіх людських потреб, таких як праця і дозвілля
6 липня 2017

Агробізнес 4.0 і його наслідки для України

Farming 4.0 або Агробізнес 4.0 - нова тема для дискусії в світовому аграрному співтоваристві.

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни
17 лютого 2025

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни

Станом на 17 лютого 2025 року середньозважені закупівельні ціни на зернові та олійні культури в Україні залишаються відносно стабільними.

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди
30 травня 2025

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди

Жнива озимої пшениці в Україні цього року почнуться з відхиленням від звичних термінів.

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар
14 лютого 2025

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар

З липня 2021 року в Україні діє відкритий ринок землі, який дозволяє продавати та купувати земельні паї.

Kernel у серці інновацій AMAZONE: технічна команда агрохолдингу здійснила візит на заводи у Німеччині
16 червня 2025

Kernel у серці інновацій AMAZONE: технічна команда агрохолдингу здійснила візит на заводи у Німеччині

З 2 по 6 червня 2025 року команда інженерів, IT-фахівців і спеціалістів з точного землеробства компанії Kernel, одного з найбільших агрохолдингів України, здійснила технічний візит на підприємства

Banner

Наші партнери