Дрон буде використовуватися для моніторингу полів агрохолдингу. За один виліт безпілотник зможе покривати від 700 до 1000 га, надаючи якісну інформацію про стан посівів, пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу компанії.
БПЛА оснащений двома камерами, одна з яких - спектральна. Вона допоможе отримувати cнімкі для аналізу NDVI (Нормалізованого Відносного Індексу Рослинності) з метою більш якісного та оперативного моніторингу процесу вегетації культур. Оскільки розмір пікселя регулюється висотою польоту і може становити до 8х8 см, агрономи зможуть розглянути самі рослини і визначити їх стан, провести оцінку засміченості і хвороб на полі, оцінити біологічну урожайність. Все це дозволить проводити якісну аналітику і оперативно вносити необхідні зміни в технологічну карту.
Також цінною є можливість використання для аналізу знімків спеціалізованого програмного забезпечення (ПЗ), яке в своїх алгоритмах вже містить агрономічну експертизу і дозволяє провести первинний аналіз поля без залучення агронома.
Однак, за словами головного агронома, начальника управління технологічної та наукової експертизи Агрохолдингу Олександра Хмелюка і дрони на сьогоднішній день також не є найефективнішим інструментом: їх заряду вистачає на 40-50 хвилин польоту, а площі, які вони покривають, відносно невеликі.
«Тому дрони використовуємо в основному для створення внутрішніх навчальних матеріалів і точкового моніторингу», - зазначив він.
Безпілотний літальний апарат «Мрія» придбала, в першу чергу, для моніторингу полів з цукровим буряком і картоплею. Це - найбільш витратні сільськогосподарські культури зі складною технологією вирощування, що вимагають максимально ретельного догляду.