13 квітня 2017

Агролайфхак: як самим проапгрейдити сільгосптехніку

Точне землеробство - саме той підхід, який дозволяє отримати суттєвий економічний ефект навіть невеликим господарствам. І якщо немає можливості придбати інноваційну техніку, то компромісним варіантом стане модернізація (апгрейд) вже наявної, пише propozitsiya.com з посиланням на aggeek.net.

1. Системи точного підрулювання спрощує роботу механізаторові, дозволяє паралельно контролювати причіпне та навісне обладнання або вирішувати інші завдання, що підвищує ефективність експлуатації техніки.

Система проста в роботі - потрібно лише вивести трактор на необхідну смугу і включити GPS. Пристрій перейде в режим автоматичного підрулювання і буде вести машину точно по заданому маршруту. На відміну від автопілоту, прилад не підтримує повного управління сільгоспмашин через відсутність підключення до гідравліки. Він працює за рахунок спеціального електромотора, підключеного за допомогою фрикційного ролика до керма трактора. Для управління використовуються дані, що надходять від системи точного водіння.

Для налаштування установки підрулюючого пристрою потрібно ввести параметри трактора в меню приладу. Хоча система підтримує більшість моделей сільгоспмашин, перед установкою потрібно звернути увагу на один момент. Якщо для повороту керма трактора потрібно докласти зусилля, то підрулюючий пристрій може постійно відключатися. Це пояснюється тим, що в системі реалізована технологія, при якій поворот рульового колеса відключає автоматичний режим. Тугий поворот сприймається системою, як утримання керма механізатором.

2. Використання курсовказівника. Реалізувати систему паралельного водіння можна, оснастивши трактор курсовказівником. Головна відмінність цього приладу від підрулюючого пристрою - навігатор лише вказує точний напрям руху і відхилення ліворуч/праворуч. При цьому управляти сільгоспмашиною повинен сам механізатор - система подібні дії не здійснює.

Установка курсовказівника підвищить точність роботи трактора, попередить появу необроблених ділянок, виключить необхідність повторної обробки землі. З навігатором можна працювати при низькій видимості: в сутінках, тумані або зливі. Також є можливість пересуватися різними траєкторіями.

Курсовказівник дозволить підвищити ефективність використання навіть старого трактора - не потрібно буде витрачати час на роботи щодо розстановки вешок і розмітки поля, заощадить паливо.

3. Програми для мобільних пристроїв. Сучасні смартфони та планшети можуть використовуватися як навігатори для тракторів. Це більш бюджетний варіант у порівнянні з курсовказівником і є можливість вибрати найбільш зручний варіант, наприклад додаток efarmer.

Для коректного функціонування системи також важливо, щоб був хороший GPS-приймач. Смартфони і планшети здатні забезпечити точність позиціонування в межах 5 м. Тому необхідно буде докупити ще й спеціальну антену, яка зможе підвищити точність перекриття до необхідних 20-30 см, придбати зарядний пристрій, різні кабелі для підключення пристрою до живлення і GPS-антени, кріплення, яке зафіксує смартфон у зручній для механізатора частині трактора.

Подібні програми дозволяють працювати навіть без з'єднання з інтернетом. У режимі офлайн вся інформація зберігається на карті пам'яті, а при підключенні до мережі - автоматично завантажується в "хмару". Дзвінки можуть знизити стабільність роботи GPS - тому краще використовувати режим "в літаку". Якість роботи такого курсовказівника безпосередньо залежить від конфігурації смартфона або планшета.

4. Модернізація навісного та причіпного обладнання. Одним з кращих способів такого апгрейду є обладнання секцій штанги системами автоматичного управління. Необхідно встановити гідравлічні мотори-редуктори в кожну частину бункера, також є можливість інсталювати датчики рівня заповнення матеріалом, індикатори відкритої кришки та інші пристрої. Системи легко інтегруються в блок управління трактора і дозволяють скоротити витрати на добрива і ЗЗР. У деяких системах є можливість реєстрації даних і зберігання записів - це спростить управління посівною площею.

5. Апгрейд висівних апаратів. Варто звернути увагу на переоснащення з механіки на вакуумно-пневматичний висів, заміну сошників, установку лап культиватора, заміну прикочуючих пристроїв. Ціна модернізації безпосередньо залежить від наявності функцій і якості обладнання. В цьому напрямку працює багато виробників вітчизняної техніки, державні інститути і компанії, які продають техніку для точного землеробства.

Системи точного висіву дозволять заощадити посівний матеріал, такі сівалки забезпечать потрібну густоту посіву та оптимальну площу живлення для кожної рослини, що дасть приріст врожаю з поля.

Banner
Banner

Читайте також

Ринок зернових і олійних: попит слабкий, фермери стримують продажі
10:00 Сьогодні

Ринок зернових і олійних: попит слабкий, фермери стримують продажі

На українському аграрному ринку зберігається спокій: попит на зерно й олійні культури залишається обмеженим, а фермери не поспішають продавати врожай нового сезону.

Аграрна освіта — квиток у майбутнє: чому варто обирати кар'єру в сільському господарстві
18:00 Вчора

Аграрна освіта — квиток у майбутнє: чому варто обирати кар'єру в сільському господарстві

Невдовзі тисячі школярів по всій країні обиратимуть свій шлях — у якому напрямку рухатись далі, яку спеціальність опанувати, ким уявляти себе за 5–10 років.

Світові запаси кукурудзи знову скоротилися, але трейдери поки не панікують
17:00 Вчора

Світові запаси кукурудзи знову скоротилися, але трейдери поки не панікують

Міністерство сільського господарства США (USDA) у червневому звіті знову знизило прогноз світових запасів кукурудзи на маркетингові роки 2024/25 та 2025/26.

Аграрії прифронтових територій вимагають рішень: борги, фортифікації, контроль та обмеження експорту
16:00 Вчора

Аграрії прифронтових територій вимагають рішень: борги, фортифікації, контроль та обмеження експорту

У Запоріжжі відбулися комітетські слухання, присвячені проблемам аграріїв із прифронтових і окупованих територій.

НІБУЛОН уклав контракт на перевалку 1 млн т агропродукції
15:00 Вчора

НІБУЛОН уклав контракт на перевалку 1 млн т агропродукції

У межах підготовки до нового маркетингового року «НІБУЛОН» уклав контракт на перевалку до 1 мільйона тонн агропродукції з Чорноморським морським портом.

Світові запаси пшениці зменшаться, але ціни не поспішають рости
14:00 Вчора

Світові запаси пшениці зменшаться, але ціни не поспішають рости

У червневому звіті Міністерство сільського господарства США (USDA) знизило прогноз світових кінцевих запасів пшениці, але це поки не вплинуло на зростання цін.

Banner

Інтерв'ю

Banner

ТОП новин за тиждень

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів
20 листопада 2020

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів

Чотири провідні банки України — Raiffeisen Bank Aval, ОТП Банк, ПроКредит Банк та Альфа-Банк — пропонують аграріям фінансування на купівлю продуктів ALFA Smart Agro на більш вигідних умовах.
Агробізнес 4.0 має на увазі масове впровадження кіберфізичних систем у виробництво (промисловість 4.0), обслуговування всіх людських потреб, таких як праця і дозвілля
6 липня 2017

Агробізнес 4.0 і його наслідки для України

Farming 4.0 або Агробізнес 4.0 - нова тема для дискусії в світовому аграрному співтоваристві.

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни
17 лютого 2025

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни

Станом на 17 лютого 2025 року середньозважені закупівельні ціни на зернові та олійні культури в Україні залишаються відносно стабільними.

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар
14 лютого 2025

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар

З липня 2021 року в Україні діє відкритий ринок землі, який дозволяє продавати та купувати земельні паї.

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди
30 травня 2025

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди

Жнива озимої пшениці в Україні цього року почнуться з відхиленням від звичних термінів.

БЕБ викрило шахрайство з аграрними грантами на 80 мільйонів гривень
8 червня 2025

БЕБ викрило шахрайство з аграрними грантами на 80 мільйонів гривень

Детективи Бюро економічної безпеки України виявили масштабну схему привласнення коштів, виділених у межах державної грантової програми на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства.

Banner

Наші партнери