23 жовтня 2017

Аграрні дотації: треба сказати агрохолдингам "до побачення"

Схема розподілу дотацій у 2017 році дискредитувала себе, оскільки основну їх частину отримують крупні холдинги, а тваринництво і виробництво тваринницької продукції занепадає.

Такого висновку дійшов заступник директора ДП "Укрпромзовнішекспертиза" Сергій Поважнюк та запропонував інші принципи розподілу аграрних дотацій на наступний рік у своїй колонці на epravda.com.ua, пише propozitsiya.com.

У проекті держбюджету на 2018 рік на фінансування агросектору заплановано 6,3 млрд грн або $240 млн, що на 1 млрд грн більше, ніж у 2017 році. Добрим знаком, на думку експерта, є поява статей про фінансування фермерських господарств (1 млрд грн), відновлення підтримки тваринництва (2,3 млрд грн) і збільшення фінансування на компенсацію частини вартості придбання вітчизняної техніки до 1 млрд грн.

Наразі, витрати держбюджету на підтримку агровиробників, 2017-2018 роки, млн грн:

* - включає дотації на виробництво овочів і фруктів, тваринництво, 20-відсоткову компенсацію вартості техніки вітчизняного виробництва в обсязі 500 млн грн на рік.

С. Поважнюк запропонував такі принципи розподілу аграрних дотацій на 2018 рік.

1. Дотації повинні йти на здешевлення інвестицій в основні фонди, насамперед для малих і середніх виробників, які не мають доступу до дешевих кредитів західних банків. Фермери ще можуть сформувати оборотний капітал, а от кредитування у вітчизняних банках на пропонованих ними кабальних умовах їм не під силу.

2. Дотувати слід молочне і м'ясне скотарство, свинарство, тепличне господарство, садівництво, насамперед невеликі та середні господарства. Ці сектори через високе інвестиційне навантаження та довгий виробничий цикл, два-чотири роки, зазвичай збиткові через відсутність довготермінового кредитування і високі ставки.

3. Рослинництво в Україні високоприбуткове, рентабельність становить 35-50%, а за окремими культурами перевищує 90%. Воно не потребує дотацій. Також прибуткове інтенсивне птахівництво з огляду на короткий виробничий цикл — до трьох місяців.

Дотації потрібно прив'язати до обсягів реалізованих чи поставлених на переробку молока та м'яса з коригуванням на їх якість.

4. Компенсація частини вартості аграрної техніки вітчизняного виробництва повинна застосовуватися до техніки з високим рівнем реальної локалізації (понад 45%) та яка експортується, що свідчить про її конкурентоздатність з іноземними аналогами.

Розвиток тваринництва, садівництва і тепличного господарства забезпечить створення робочих місць, сприятиме розвитку переробної галузі та збільшить експортний потенціал аграрної продукції з вищою доданою вартістю.

Китай і країни Південно-Східної та Південної Азії з населенням понад 3 млрд осіб і щорічним ростом економіки на 7-8% нарощують попит на продукти харчування. Україна ж через дефіцит молока, яловичини та свинини не пропонує ці продукти.

Пропозиції з розподілу дотацій в рамках проекту держбюджету-2018, млн грн:

* - трактори, комбайни, ґрунтообробна і посівна техніка, зерносховища

Banner
Banner

Читайте також

Греція допоможе Херсонщині відновлювати сільське господарство
17:00 Сьогодні

Греція допоможе Херсонщині відновлювати сільське господарство

Начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін підписав меморандум про співпрацю між Херсонською ОВА та регіонами Греції через платформу TIASI.

Аграрії проти експортного мита на сою та ріпак: ВАР звернулася до парламенту
16:00 Сьогодні

Аграрії проти експортного мита на сою та ріпак: ВАР звернулася до парламенту

Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР), яка представляє понад 1300 малих і середніх фермерських господарств з усієї України, закликала народних депутатів не допустити введення нових експортних мит на сою

ПІДТРИМАЄМО НАШИХ ЗАХИСНИКІВ!
15:43 Сьогодні

ПІДТРИМАЄМО НАШИХ ЗАХИСНИКІВ!

Як тільки-но розпочалося повномасштабне вторгнення росії в Україну, головний редактор сайту «Пропозиція» Богдан Малиновський (

Посівна на Житомирщині завершена
15:00 Сьогодні

Посівна на Житомирщині завершена

Попри складні умови воєнного стану, аграрії Житомирщини успішно завершили посівну кампанію ярих сільськогосподарських культур урожаю 2025 року.

Ціни на огірки продовжують падати
14:00 Сьогодні

Ціни на огірки продовжують падати

В Україні швидко дешевшають тепличні огірки. Чергове зниження цін у даному сегменті експерти проекту називають традиційним через збільшення на ринку пропозиції даних овочів із літніх теплиць.

Президента НААН підозрюють у махінаціях з працевлаштуванням
13:00 Сьогодні

Президента НААН підозрюють у махінаціях з працевлаштуванням

Працівники ДБР повідомили про підозру президенту Національної академії аграрних наук України за незаконне використання бюджетних коштів.

Banner

Інтерв'ю

Banner

ТОП новин за тиждень

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів
20 листопада 2020

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів

Чотири провідні банки України — Raiffeisen Bank Aval, ОТП Банк, ПроКредит Банк та Альфа-Банк — пропонують аграріям фінансування на купівлю продуктів ALFA Smart Agro на більш вигідних умовах.
Агробізнес 4.0 має на увазі масове впровадження кіберфізичних систем у виробництво (промисловість 4.0), обслуговування всіх людських потреб, таких як праця і дозвілля
6 липня 2017

Агробізнес 4.0 і його наслідки для України

Farming 4.0 або Агробізнес 4.0 - нова тема для дискусії в світовому аграрному співтоваристві.

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни
17 лютого 2025

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни

Станом на 17 лютого 2025 року середньозважені закупівельні ціни на зернові та олійні культури в Україні залишаються відносно стабільними.

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар
14 лютого 2025

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар

З липня 2021 року в Україні діє відкритий ринок землі, який дозволяє продавати та купувати земельні паї.

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди
30 травня 2025

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди

Жнива озимої пшениці в Україні цього року почнуться з відхиленням від звичних термінів.

Україна розвиватиме зрошення сільгоспугідь: ухвалено план до 2050 року
10 червня 2025

Україна розвиватиме зрошення сільгоспугідь: ухвалено план до 2050 року

В Україні затверджено "Довгостроковий план розвитку іригаційного комплексу до 2050 року", який має забезпечити збереження родючості земель та підвищення врожайності в умовах зміни клімату та наслід

Banner

Наші партнери