26 червня 2017

7 технологій майбутнього вітроенергетики

Нове покоління вітроенергетичних технологій обіцяє зробити сектор вітроенергетики ще більш безпечним і доступним - якщо розробкам вдасться перейти зі стадії прототипу в комерційний продукт.

До вашої уваги - сім нових перспективних технологій, пише propozitsiya.com з посиланням на elektrovesti.net.

Повітряні змії від Google

Відомо, що чим вище - тим вітряніше. Але будувати високі вежі дорого, тому розробляються технології, які дозволяють збирати енергію вітру без витрат на вежі.

Наприклад, Makani, дочірня компанія Google, будує енергогенеруючі літаючі змії, які можуть підніматися до 300 м - майже на 100 м вище, ніж найвищі вітротубіни. «Змії» потужністю 600 кВт літають по колу, генеруючи електроенергію за допомогою турбін, поміщених на їх «крила». Енергія передається в мережу по кабелю, який зміцнює генератор до «якоря», розташованого на землі.

Повітряні змії з інвестиціями Shell

Повітряні змії британської компанії Kite Power Solutions, на відміну від попередніх, рухаються по траєкторії у вигляді вісімки. Обладнання, що розташоване внизу, швидко розмотує «трос» літаючого змія, запускаючи його у висоту, а потім повільно змотує його назад. У цьому процесі «збирається» енергія. Пілотні тести даної установки заплановані на червень цього року в Шотландії. Технологія привернула інвестиції від таких компаній як Shell, E.ON і Schlumberger. Вона розробляється консорціумом британських інженерів, який отримав 1 млн фунтів стерлінгів грантової допомоги від уряду.

Технології стеження за птахами

За деякими підрахунками, обертові вітротурбіни тільки в США вбивають до 328 тис. птахів щорічно, і великі птахи, такі як стерв'ятники та орли, вважаються особливо вразливими. Тому Національний центр вітрових технологій США працює над системою виявлення таких птахів, коли вони наближаються до вітряних електростанцій, щоб оператори встигли зупиняти обертання лопатей.

Для тестування цієї системи поблизу турбін випускалися орли, обладнаного системою спостереження GPS, а на турбінах були встановлені радіолокаційні або стереоскопічні детектори (камери). За даними компанії Wind Tech RES, її система камер може виявляти 99% орлів в межах 2 км3 від обертової турбіни, що дає достатньо часу для зупинки турбіни.

Турбіни з «крилами-колібрі»

Прикладом більш безпечної для птахів турбіни може бути концепт, натхненний пташкою колібрі, що розробляється стартапом Tyer Wind з Тунісу. Ці махаючі «крилами» турбіни займають менше простору, ніж стандартні трилопатеві установки. Також вони рухаються при менших швидкостях, що теж дозволяє птахам краще зорієнтуватися.

Турбіна генерує енергію, коли її крилоподібні лопасті рухаються вгору-вниз, але обсяги вироблення поступаються стандартним вітротурбін. При цьому такий дизайн вітроустановки буде дуже ефективний на територіях з обмеженими площами. Проект Tyer фінансується приватними інвесторами з Пакистану і Алжиру.

Дирижабль- вітрогенератор

Вчені з Массачусетського технологічного інституту (MIT) розробляють ідею плавучої повітряної турбіни (Buoyant Airborne Turbine). Установка - величезний ширяє генератор, поміщений всередину дирижабля. Стартап Altaeros вже привернув багатомільйонні інвестиції від SoftBank і Mitsubishi Heavy Industries. Компанії вже вдалося продемонструвати кілька прототипів, які могли досягати висот у 600 м. Згенерована електрика, за задумом, надходить в систему акумулювання енергії, або прямо в мережу.

Крім генерації електроенергії, такі дирижаблі можуть поєднувати в собі функцію бездротової передачі даних, або для підтримання інтернет- або мобільного зв'язку.

Вітряні дрони

Швейцарський стартап TwingTec розробляє дрон, який в прямому вертикальному положенні стрімко піднімається вгору і в процесі генерує енергію. Безпілотник повністю автоматизований - запускається і літає без оператора - і поміщений в зручний компактний переносний контейнер. Інвесторами в дану технологію виступили швейцарський банк Zürcher Kantonalbank і німецька компанія Festo.

Сила вихорів

У 1965 році на Феррібріджській ТЕС в Йоркширі звалилися три градирні через сильні вітри, які створив потужний вихор. Тепер іспанський стартап Vortex використовує той же ефект, щоб генерувати електроенергію за допомогою веж, але без лопатей. У стартапі стверджують, що електроенергія, що виробляється його вежами з вуглецевого волокна, які коливаються, в один прекрасний день буде на 40% дешевше, ніж та, яку генерують традиційні лопастеві турбіни. Тому, що їх баштам потрібно менше матеріалу для виробництва. Крім того, теоретично, ця технологія вітрової генерації в рази тихіше існуючих лопастевих турбін, а також безпечніше для птахів.

Banner
Banner

Читайте також

Греція допоможе Херсонщині відновлювати сільське господарство
17:00 Сьогодні

Греція допоможе Херсонщині відновлювати сільське господарство

Начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін підписав меморандум про співпрацю між Херсонською ОВА та регіонами Греції через платформу TIASI.

Аграрії проти експортного мита на сою та ріпак: ВАР звернулася до парламенту
16:00 Сьогодні

Аграрії проти експортного мита на сою та ріпак: ВАР звернулася до парламенту

Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР), яка представляє понад 1300 малих і середніх фермерських господарств з усієї України, закликала народних депутатів не допустити введення нових експортних мит на сою

ПІДТРИМАЄМО НАШИХ ЗАХИСНИКІВ!
15:43 Сьогодні

ПІДТРИМАЄМО НАШИХ ЗАХИСНИКІВ!

Як тільки-но розпочалося повномасштабне вторгнення росії в Україну, головний редактор сайту «Пропозиція» Богдан Малиновський (

Посівна на Житомирщині завершена
15:00 Сьогодні

Посівна на Житомирщині завершена

Попри складні умови воєнного стану, аграрії Житомирщини успішно завершили посівну кампанію ярих сільськогосподарських культур урожаю 2025 року.

Ціни на огірки продовжують падати
14:00 Сьогодні

Ціни на огірки продовжують падати

В Україні швидко дешевшають тепличні огірки. Чергове зниження цін у даному сегменті експерти проекту називають традиційним через збільшення на ринку пропозиції даних овочів із літніх теплиць.

Президента НААН підозрюють у махінаціях з працевлаштуванням
13:00 Сьогодні

Президента НААН підозрюють у махінаціях з працевлаштуванням

Працівники ДБР повідомили про підозру президенту Національної академії аграрних наук України за незаконне використання бюджетних коштів.

Banner

Інтерв'ю

Banner

ТОП новин за тиждень

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів
20 листопада 2020

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів

Чотири провідні банки України — Raiffeisen Bank Aval, ОТП Банк, ПроКредит Банк та Альфа-Банк — пропонують аграріям фінансування на купівлю продуктів ALFA Smart Agro на більш вигідних умовах.
Агробізнес 4.0 має на увазі масове впровадження кіберфізичних систем у виробництво (промисловість 4.0), обслуговування всіх людських потреб, таких як праця і дозвілля
6 липня 2017

Агробізнес 4.0 і його наслідки для України

Farming 4.0 або Агробізнес 4.0 - нова тема для дискусії в світовому аграрному співтоваристві.

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни
17 лютого 2025

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни

Станом на 17 лютого 2025 року середньозважені закупівельні ціни на зернові та олійні культури в Україні залишаються відносно стабільними.

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар
14 лютого 2025

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар

З липня 2021 року в Україні діє відкритий ринок землі, який дозволяє продавати та купувати земельні паї.

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди
30 травня 2025

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди

Жнива озимої пшениці в Україні цього року почнуться з відхиленням від звичних термінів.

Україна розвиватиме зрошення сільгоспугідь: ухвалено план до 2050 року
10 червня 2025

Україна розвиватиме зрошення сільгоспугідь: ухвалено план до 2050 року

В Україні затверджено "Довгостроковий план розвитку іригаційного комплексу до 2050 року", який має забезпечити збереження родючості земель та підвищення врожайності в умовах зміни клімату та наслід

Banner

Наші партнери