22 серпня 2017

4 основні зміни в стуктурі глобального ринку праці

Станом на сьогодні Україна займає 26 місце за показником human capital згідно даних, представлених на Давоському економічному форумі. За цією цифрою – величезний людський потенціал України.

Якісне викладання теорії фундаментальних наук в українських університетах частіше за все не підкріплено розвитком особистісних якостей, так званих soft-skills. Адже для того, щоб бути хорошим фахівцем у своїй галузі, на сьогоднішній день потрібно володіти ще рядом навичок. Це вміння вести переговори, працювати в команді, керувати людьми і командами, працювати з запереченнями. Як повідомила керуючий директор Luxoft Ukraine Олександра Альхімович, на глобального ринку праці спостерігаються дуже чіткі зміни структури, пише propozitsiya.com з посиланням на biz.nv.ua.

1. Діджиталізація - інтеграція цифрових технологій в повсякденне життя, завдяки якій сучасні фахівці можуть працювати з будь-якої точки світу. Класична форма працевлаштування зживає себе. Багато роботодавців вже давно не фіксують запізнення на роботу, дозволяють співробітнику працювати поза офісом. В окремих компаніях пішла в минуле обмежена кількість днів відпустки – співробітник сам вирішує, скільки йому відпочивати і працювати. Діджиталізація створює нові договірні форми взаємодії між роботодавцем і співробітником, виводячи їх на рівень партнерства.

У той же час можливість роботи з будь-якої точки світу призводить до виходу конкуренції на ринку праці на глобальний рівень. А це означає, що вимоги до освіти, знань, професійних і особистих якостей стають все вище.

2. Роботизація і автоматизація, яка вже замінює низькокваліфіковану працю. До 2020 року 5 млн робочих місць будуть замінені механізмами. У зоні ризику, перш за все, – співробітники колл-центрів, багато професій в аграрній сфері, касири, водії таксі і вантажівок, перекладачі.

3. Старіння населення - тренд і відчутна проблема для економічно високорозвинених країн. Наприклад, 10 країн ЄС мають 30-35% населення, вік яких понад 60 років. Це означає більше податкове навантаження, а також складності в навчанні і перенавчанні даної категорії населення.

4. Зміна вимог до фахівців. Наприклад, в IT-індустрії все частіше потрібні фахівці на стику професій: медик-програміст або геолог-тестувальник. У підсумку нам доводиться подібних фахівців довчати або перенавчати. Поточна система освіти не відповідає потребам ринку, не встигає відповідати на запити бізнесу.

5. Наявність на додаток до професійних навичок певних особистісних характеристик: креативність, вміння приймати рішення в високо динамічному середовищі, навички управління персоналом.

Довідка

Нuman capital (людський капітал) - це сукупність рис: знання, таланти, вміння, здібності, досвід, інтелект, навчання, судження і мудрість, якими індивідуально і колективно володіють люди в популяції. Ці ресурси - загальна здатність людей, які представляють собою форму багатства, яка може бути спрямована на досягнення цілей нації або держави або їх частини.

Banner
Banner

Читайте також

Греція допоможе Херсонщині відновлювати сільське господарство
17:00 Сьогодні

Греція допоможе Херсонщині відновлювати сільське господарство

Начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін підписав меморандум про співпрацю між Херсонською ОВА та регіонами Греції через платформу TIASI.

Аграрії проти експортного мита на сою та ріпак: ВАР звернулася до парламенту
16:00 Сьогодні

Аграрії проти експортного мита на сою та ріпак: ВАР звернулася до парламенту

Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР), яка представляє понад 1300 малих і середніх фермерських господарств з усієї України, закликала народних депутатів не допустити введення нових експортних мит на сою

ПІДТРИМАЄМО НАШИХ ЗАХИСНИКІВ!
15:43 Сьогодні

ПІДТРИМАЄМО НАШИХ ЗАХИСНИКІВ!

Як тільки-но розпочалося повномасштабне вторгнення росії в Україну, головний редактор сайту «Пропозиція» Богдан Малиновський (

Посівна на Житомирщині завершена
15:00 Сьогодні

Посівна на Житомирщині завершена

Попри складні умови воєнного стану, аграрії Житомирщини успішно завершили посівну кампанію ярих сільськогосподарських культур урожаю 2025 року.

Ціни на огірки продовжують падати
14:00 Сьогодні

Ціни на огірки продовжують падати

В Україні швидко дешевшають тепличні огірки. Чергове зниження цін у даному сегменті експерти проекту називають традиційним через збільшення на ринку пропозиції даних овочів із літніх теплиць.

Президента НААН підозрюють у махінаціях з працевлаштуванням
13:00 Сьогодні

Президента НААН підозрюють у махінаціях з працевлаштуванням

Працівники ДБР повідомили про підозру президенту Національної академії аграрних наук України за незаконне використання бюджетних коштів.

Banner

Інтерв'ю

Banner

ТОП новин за тиждень

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів
20 листопада 2020

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів

Чотири провідні банки України — Raiffeisen Bank Aval, ОТП Банк, ПроКредит Банк та Альфа-Банк — пропонують аграріям фінансування на купівлю продуктів ALFA Smart Agro на більш вигідних умовах.
Агробізнес 4.0 має на увазі масове впровадження кіберфізичних систем у виробництво (промисловість 4.0), обслуговування всіх людських потреб, таких як праця і дозвілля
6 липня 2017

Агробізнес 4.0 і його наслідки для України

Farming 4.0 або Агробізнес 4.0 - нова тема для дискусії в світовому аграрному співтоваристві.

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни
17 лютого 2025

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни

Станом на 17 лютого 2025 року середньозважені закупівельні ціни на зернові та олійні культури в Україні залишаються відносно стабільними.

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар
14 лютого 2025

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар

З липня 2021 року в Україні діє відкритий ринок землі, який дозволяє продавати та купувати земельні паї.

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди
30 травня 2025

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди

Жнива озимої пшениці в Україні цього року почнуться з відхиленням від звичних термінів.

Україна розвиватиме зрошення сільгоспугідь: ухвалено план до 2050 року
10 червня 2025

Україна розвиватиме зрошення сільгоспугідь: ухвалено план до 2050 року

В Україні затверджено "Довгостроковий план розвитку іригаційного комплексу до 2050 року", який має забезпечити збереження родючості земель та підвищення врожайності в умовах зміни клімату та наслід

Banner

Наші партнери