Спецможливості
Новини

Виноград в закритому просторі росте швидше

17.09.2016
2281
Виноград в закритому просторі росте швидше фото, ілюстрація
виноградарство

Вчені з університету Трента в Онтаріо провели дослідження з вирощування в закритому приміщенні винограду і виявили, що там лози можуть рости в два-три рази швидше, ніж на відкритому повітрі.

Про це повідомляє Аgroportal

Керівником експерименту є голова дослідницької кафедри в галузі ресурсозберігаючого землеробства в Канаді і професор школи навколишнього середовища університету Трента Мехді Шаріф (Mehdi Sharifi).

В рамках проекту виноград вирощують в контрольованих умовах. Стабільна температура і навколишнє середовище імітують природні умови періоду вегетації протягом року, що скорочує час дозрівання нових виноградних лоз. Як результат дослідники очікують, що врожайність подвоїться або навіть потроїться і зможе компенсувати додаткові витрати, пов'язані з внутрішнім виробництвом.

Дослідники розробили суміш поживних речовин для винограду. Очікується, що внутрішні умови дозволять обмежити відповідні поживні речовини, а також будь-які пестициди і фунгіциди до натуральних, тим самим роблячи можливим виробництво органічних вин.

Як наслідок, проект привітала виноробна промисловість Канади і він також привернув до себе увагу з боку Міністерства сільського господарства, інвесторів і дослідників.

Має бути ще багато роботи перед тим, як експеримент може бути реалізований в промислових масштабах, але до сих пір, на думку дослідників, результати є багатообіцяючими. Кімнатний виноград містить цукор, pH і рівень кислотності, які придатні для виробництва вина, був вирощений навіть стиглий червоний Нью-Йоркський мускатний виноград. Сіра - виноград, яка не вирощувався в Канаді через пошкодження і замерзання лози в зимовий період, йде наступним у списку. Далі дослідження триватиме з акцентом на поліпшення якості винограду.

Інтерв'ю
Директор компании "Агро-Вент" Андрей Марущак
Малиновий сезон-2017 в Україні проходив дуже бурхливо. Зростаючі обсяги пропозиції ягоди змусили дуже нервувати самих виробників, які побоювалися обвалу цін. У такому ж нервовому, і навіть виснаженому стані були і переробники, які зірвали... Подробнее
Всі ми неодноразово чули, що збільшення продуктивності зернозбиральних комбайнів можливе лише завдяки впровадженню сучасних рішень автоматизації робочого процесу. Адже розширення каналу проходження маси в комбайнах дедалі більше... Подробнее

1
0