Спецможливості
Новини

На Вінничині виробництво молока стало інтенсивним

09.03.2017
1725
На Вінничині виробництво молока стало інтенсивним фото, ілюстрація
Якщо раніше в раціоні корови концентровані корми становили 5-10% і це була дерть, то тепер, щоб отримати від неї за рік 8 тис. кг молока, вони становлять 50% і навіть більше, причому використовують збалансування елементів різними добавками

Якщо раніше в раціоні корови концентровані корми становили 5-10% і це була дерть, то тепер, щоб отримати від неї за рік 8 тис. кг молока, вони становлять 50%  і навіть більше, причому використовують збалансування елементів різними добавками. Тож виробництво молока стало інтенсивним. Про це розповів заступник директора - начальник управління організації виробництва продукції тваринництва та переробної промисловості департаменту агропромислового розвитку Вінницької облдержадміністрації Микола Заїка, пише propozitsiya.com з посиланням на ukurier.gov.ua.

За його словами, хоча чисельність поголів’я в сільськогосподарських підприємствах Вінницької області трохи зменшилася, що є загальною тенденцією в галузі, обсяги виробництва і продуктивність зросли. Торік в регіоні вони отримали від корови в середньому по 5809 кг молока, що на 131 кг більше, ніж  2015-го. А деякі господарства досягли європейських показників - надоїли по 9 і майже по 10 тис. кг.

Також М. Заїка зазначив, що за сучасних технологій корова за 3-5 років віддає свій продуктивний потенціал, а після цього її треба замінити. Оновлення поголів’я обходиться в круглу суму, однак це передбачувані витрати, і замінювати є чим. Свого часу галузевий департамент розробив і запропонував господарствам стратегію розвитку молочного скотарства. Одним з її напрямів став перехід на утримання більш продуктивних порід корів вітчизняної та закордонної селекції. І тепер в області працює 54 суб’єкти племінної справи, зокрема 4 племінних підприємства, що продають сім’я високопродуктивних биків-плідників, яке використовувати дешевше, ніж купувати нетелей. Цієї бази достатньо, щоб забезпечити потреби області.

Будуючи нові молочні комплекси, в регіоні здебільшого віддають перевагу реконструюванню наявних фермерських приміщень під нове доїльне обладнання та сучасні технології утримання корів. "Будувати з нуля - це відразу вкласти кілька мільйонів в обладнання та приміщення. Але ж його ще треба наповнити високопродуктивним поголів’ям, яке коштує дорого, і в нас, і за межами країни. Тепер в області реалізаційна ціна племінної худоби становить від 45-65 грн/кг живої ваги. Тобто нетель коштує приблизно 25 тис. грн. Тому  господарства віддають перевагу реконструкції фермських приміщень та послідовно поліпшують продуктивність поголів’я", - ділиться досвідом М. Заїка.

Він впевнений: нині виробляти молоко вигідно. З його слів, сільгосппідприємствам молокозаводи за кілограм молока дають у середньому 8,3 грн, а "Вінницький молочний завод "Рошен" приймає його за ціною в середньому 9,4 грн. Партію в кілька тонн відповідної якості є змога реалізувати за ціною понад 10 грн/кг. "Молокозаводи насамперед зацікавлені працювати із сировиною високої якості. І завдяки підвищенню продуктивності кількість молока, яка надходить на промисловий переробіток від сільськогосподарських підприємств, збільшується, а його питома вага від населення зменшується", - зауважив він.

Торік на Вінниччині всі категорії господарств виробили 857,3 тис. т молока, що на 2,3% більше, ніж у 2015 році. При цьому область перевищила свій показник 2005-го.

Ключові слова: молоко, молокозавод, корм

Інтерв'ю
Валентина Потапова
Cьогодні група компаній «Штефес» добре відома в Україні. Засоби захисту рослин, що виробляє і реалізовує «Штефес», дали змогу тисячам українських аграріїв зберегти та зібрати мільйонні врожаї, примножити свої статки. Популярності компанії... Подробнее
Марина Чулаєвська, старший тренер Association4U
Нині Україна на шляху імплементації Угоди про асоціацію з Європейським союзом – документу, що визначає план реформ на найближчі 10 років. Ця угода - великий рамковий документ, що стосується різних

1
0