Спецможливості
Новини

ТОП-10 найпотужніших лінійних елеваторів України

10.04.2017
11575
ТОП-10 найпотужніших лінійних елеваторів України фото, ілюстрація
Названо 10 провідних лінійних елеваторів України за потужностями 2016 року. В основному всі елеватори нарости свої потужності до 2016 року

Названо 10 провідних лінійних елеваторів України за потужностями 2016 року. В основному всі елеватори нарости свої потужності до 2016-го. Єдиний, хто закінчував будівництво в минулому році, був елеватор агрохолдингу «Земля і Воля». В результаті він розширився до 307 тис. т одноразового зберігання. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на elevatorist.com.

1. Степанівська філія «Райз» у Сумській області потужністю 488 тис. т підконтрольна компанії «Агротермінал Констракшн» (холдинг UkrLandFarming). Це найбільший, високотехнологічний і високоприбутковий елеватор в Європі.

На елеваторі є сертифікована лабораторія, вагова, своя залізнична гілка на станцію Торопилівка. Елеватор був побудований з нуля, будівництво було розпочато в 2008 році. У 2016 році було встановлено турецьке обладнання для зберігання зерна охолодженим, що дозволило підвищити якість зберігання при менших витратах енергоносіїв. Це перше застосування подібної технології в області і друге - в Україні.

2. Заводський філія «Райз» в Полтавській області потужністю 446 тис. т підконтрольна компанії «Елеватор-Агро» (холдинг UkrLandFarming). Елеватор був побудований з нуля, будівництво розпочато в грудні 2007 році. Проектна потужність елеватора 600 тис. т. На елеваторі є сертифікована потужна лабораторія, вагова, своя залізнична гілка на станцію Сула.

3. «Земля і Воля» в Чернігівській області потужністю 307 тис. т. Елеватор будувався без залучення підрядних організацій, тільки під наглядом фірм-виробників обладнання. Це дозволило компанії знизити капіталовкладення (в розрахунку на тонну зерна) в 2,5 рази. На елеваторі є сертифікована лабораторія, вагова. У 2014 році ТОВ «Земля і воля» так само господарським способом побудувала залізничну гілку, що з'єднує елеватор із залізничною станцією Бобровиця. У наявність залізничні ваги, за добу на елеваторі можуть завантажити зерном до 40 вагонів.

4. Дубенська філія «Західний торгово-промисловий дім» в Рівненській області потужністю 277 тис. т орієнтація - на зберігання зернової кукурудзи. Входить в якості елеваторної складової в комплекс з виробництва комбікормів в м Дубно компанії UkrLandFarming. Якість очищеної продукції на елеваторі перевіряється в аттестованной лабораторії, в наявності вагова і залізнична гілка на станцію Дубно.

5. Елеватор «Агро» в Чернігівській області потужністю 232,2 тис. т належить компанії «Агрейн». На елеваторі є сертифікована лабораторія, вагова, своя залізнична гілка на станцію Прилуки. Для відвантаження зерна з «Елеватор Агро» передбачено 5 вузлів відвантаження: 3 на автомобільний транспорт і 2 на залізничний.

6. Ладижинський елеватор ТОВ «Вінницька птахофабрика» агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт» (МХП) потужністю 225 тис. т. Елеватор має дві групи ємностей-силосів для зберігання зернових (кукурудзи, пшениці, ячменю) і насіння олійних (соняшнику, ріпаку) проектною потужністю 1,5 млн т продукції в рік. На елеваторі є сертифікована лабораторія, вагова, своя залізнична гілка протяжністю 8 км на станцію Ладижин. У кожного комплексу є своя сушка. Управління елеваторами автоматизовано, але розділене. На кожному комплексі - своя АСУ.

7. Катеринопільський елеватор в Черкаській області потужністю 220,3 тис. т входить в агрохолдинг МХП. До складу підприємства входять території з 8 і 17 складами підлогового типу загальною потужністю 70,8 тис. т і силосного типу, потужністю зберігання кукурудзи, сої та соняшнику 149,5 тис. т. На елеваторі є сертифікована лабораторія, вагова, своя залізнична гілка на станцію Звенигородка.

8. Хлібна база № 73 у Дніпропетровській області потужністю 211,7 тис. т входить до складу Держкомрезерву України. Хлібоприймальний пункт в с. Павлопілля почав приймати зерно для державних потреб ще в 1932 році. Є трансформаторна підстанція потужністю 10 тис. КВт, сертифікована лабораторія, весовая.Основная діяльність підприємства - зберігання і відвантаження зерна.

9. Просянський філія ДП Сантрейд в Дніпропетровській області тю 195 тис. т належить компанії ДП «Сантрейд», підконтрольної «Бунге Україна». На елеваторі є сертифікована лабораторія, вагова, своя залізнична гілка на станцію Просяна ім. Приклонских В.В. Підприємство зареєстроване в 1992 році, діяло на базі раніше створених зерносховищ. У 2010-2012 роках була проведена модернізація обладнання.

10. Кіровоградська ділянка ПрАТ «Полтавського ХПП» потужністю 175 тис. т належить компанії «Кернел». Елеватор розташувався поруч з МЕЗ ПП «Еллада»  «Кернел»), головна культура - соняшник. Для зважування автомобілів на терміналі використовують двоє 80-ти тонних вагів. Є залізничний прийом зернових. Відвантажувати і приймати може по 16 вагонів на добу, одночасно можна приймати і відвантажувати зерно в 8 вагонів (4 приймання, 4 відвантаження).

Ключові слова: элеватор, зерно

Інтерв'ю
Марина Чулаєвська, старший тренер Association4U
Нині Україна на шляху імплементації Угоди про асоціацію з Європейським союзом – документу, що визначає план реформ на найближчі 10 років. Ця угода - великий рамковий документ, що стосується різних
КАБП
Завдяки проведенню реформ, Україна сьогодні має найбільший за останній час інвестиційний потенціал. До найважливіших міжнародних партнерів України належить Канада.

1
0