Спецможливості
Новини

Саме фермери бояться відкриття земельного ринку, - Л.Козаченко

02.02.2017
1406
Саме фермери бояться відкриття земельного ринку, - Л.Козаченко фото, ілюстрація
Сьогодні в Україні склалася парадоксальна ситуація - саме фермери бояться відкриття земельного ринку. Вони бояться бути ошуканими знову

Сьогодні в Україні склалася парадоксальна ситуація - саме фермери бояться відкриття земельного ринку. Вони бояться бути ошуканими знову. Таку думку висловив народний депутат, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко в інтерв'ю propozitsiya.com.

За його словами, головні питання, які хвилюють фермерів: хто має право купувати землю першим - українець чи іноземець? Державний земельний банк з метою подальшої передачі її в оренду «кращим» підприємцям чи хтось інший? Місцевий житель, мешканець будь-якого регіону? Агрохолдинг або мале підприємство? Фізична або юридична особа?

Адже пересічний фермер не може конкурувати з потужним агрохолдингом. І якщо не прописати в законі цих важливих моментів, то не тільки дрібні виробники можуть залишитися без землі, а й великі підприємства, зазначає експерт.

Другий вагомий момент: чи будуть встановлені обмеження на розмір земельної ділянки за умови його викупу?

Третє питання: хто буде проводити аукціони з продажу землі? Державні органи або під їх наглядом саморегульовані громадські об'єднання - земельні союзи, як це роблять деякі наші сусіди в Євросоюзі?

Четверте: повинне бути врегульоване питання концентрації земель, адже виникає чимало проблем, коли у одного поля 10 або більше господарів.

«І таких «темних плям» чимало в земельній реформі», - констатує президент УАК. І додає: зараз потрібно сісти за стіл переговорів, розкласти пропозиції і викинути в смітник те, що містить корупційну складову.

Головне - показати потенційним учасникам земельного ринку, що влада їх не обдурить. Для цього спочатку реформу слід запустити в одному або декількох пілотних регіонах. Це дозволить виявити і виправити її недоліки. А вже потім можна відкривати ринок землі по всій країні. Влада повинна проводити реформу для селян, аграріїв і заради України, а не заради окремих осіб, які приховані за «схемами».

Більше про земельну реформу - в інтерв'ю Л. Козаченка.

Інтерв'ю
Голова асоціації «Укрцукор», голова ГС «Всеукраїнська аграрна рада», а також лідер низки громадських асоціацій Андрій Дикун у ході І Міжнародного конгресу для виробників і переробників цукрових
Російська агресія вдарила по всій вітчизняній аграрній сфері – від фермерів до агрохолдингів. Про те, як великі агрокомпанії справляються з проблемами, які навалилися на сільгоспвиробників нинішньої весни, і ще й примудряються допомагати... Подробнее

1
0