Спецможливості
Новини

Саме фермери бояться відкриття земельного ринку, - Л.Козаченко

02.02.2017
1324
Саме фермери бояться відкриття земельного ринку, - Л.Козаченко фото, ілюстрація
Сьогодні в Україні склалася парадоксальна ситуація - саме фермери бояться відкриття земельного ринку. Вони бояться бути ошуканими знову

Сьогодні в Україні склалася парадоксальна ситуація - саме фермери бояться відкриття земельного ринку. Вони бояться бути ошуканими знову. Таку думку висловив народний депутат, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко в інтерв'ю propozitsiya.com.

За його словами, головні питання, які хвилюють фермерів: хто має право купувати землю першим - українець чи іноземець? Державний земельний банк з метою подальшої передачі її в оренду «кращим» підприємцям чи хтось інший? Місцевий житель, мешканець будь-якого регіону? Агрохолдинг або мале підприємство? Фізична або юридична особа?

Адже пересічний фермер не може конкурувати з потужним агрохолдингом. І якщо не прописати в законі цих важливих моментів, то не тільки дрібні виробники можуть залишитися без землі, а й великі підприємства, зазначає експерт.

Другий вагомий момент: чи будуть встановлені обмеження на розмір земельної ділянки за умови його викупу?

Третє питання: хто буде проводити аукціони з продажу землі? Державні органи або під їх наглядом саморегульовані громадські об'єднання - земельні союзи, як це роблять деякі наші сусіди в Євросоюзі?

Четверте: повинне бути врегульоване питання концентрації земель, адже виникає чимало проблем, коли у одного поля 10 або більше господарів.

«І таких «темних плям» чимало в земельній реформі», - констатує президент УАК. І додає: зараз потрібно сісти за стіл переговорів, розкласти пропозиції і викинути в смітник те, що містить корупційну складову.

Головне - показати потенційним учасникам земельного ринку, що влада їх не обдурить. Для цього спочатку реформу слід запустити в одному або декількох пілотних регіонах. Це дозволить виявити і виправити її недоліки. А вже потім можна відкривати ринок землі по всій країні. Влада повинна проводити реформу для селян, аграріїв і заради України, а не заради окремих осіб, які приховані за «схемами».

Більше про земельну реформу - в інтерв'ю Л. Козаченка.

Інтерв'ю
Ксенія Костенко — сповнена енергії та віри в краще, жінка-фермерка, яка за роки плідної роботи досягла успіхів у агробізнесі. Навчалася пані Ксенія на факультеті кібернетики в КНУ імені Т.Г. Шевченка, за спеціальністю прикладна математика... Подробнее
Український агрокомплекс відзначає експортна орієнтованість. Тому логістична складова для аграріїв має не менше значення, ніж власно агровиробництво. Зокрема, протягом врожайного минулого року обсяги перевалки зерна в українських портах... Подробнее

1
0