Спецможливості
Новини

SIMA — виставка номер один для світової фермерської спільноти

05.06.2008
846
SIMA — виставка номер один для світової фермерської спільноти фото, ілюстрація
SIMA — виставка номер один для світової фермерської спільноти

Сучасна Франція є одним з європейських лідерів у виробництві зернових (66,5 млн т щороку) та олійних культур (5,6 млн т), а також цукрових буряків (31,5 млн т), вина, яловичини, пташиного м’яса та яєць. У більшості цих галузей Франція посідає одне з провідних місць. Хоча середній обсяг продукції французького сільського господарства продовжує зростати попри кліматичні перешкоди, кількість ферм та робочих місць помітно знижується. Нині у Франції нараховується лише 663,800 господарств. Рівень споживання добрив має тенденцію до зниження (6 млн т протягом сезону 1979/80 років проти 4,2 млн т у 2000/2001 роках); це стосується також рівня споживання пестицидів. Зростання обсягу виробництва комбікормів (23,1 млн т) відбиває динаміку попиту на свиняче та пташине м’ясо. В останніх двох секторах Франція поступається лише Німеччині та Іспанії.
Тож не дивно, що одна з найбільш значущих міжнародних виставок сільськогосподарської механізації SIMA’2003 проходить у Парижі.
SIMA 2003 об’єднала близько 1350 експонентів з 39 країн. 250 із них взяли участь у виставці уперше. Загальна виставкова площа та площа стендів становили, відповідно, 220 та 115 тис. кв. м. Найвідоміші машинобудівні компанії репрезентували останні моделі своїх тракторів та причепів, збиральну та транспортну техніку, знаряддя для обробітку грунту, посіву та заготівлі кормів, машини для внесення добрив та обладнання для первинного обробітку, сортування та складування продукції, засоби захисту рослин, а також техніку для нагляду за лісництвами, видаткові матеріали та запчастини.
Виставку відвідали 182 000 чоловік, 25% з них — іноземці.

День України на SIMA
Пам’ятаєте старий анекдот: “Спілкуються знайомі: — Знову хочеться до Парижа… — А що, ти там вже був? — Ні, вже хотів”. Нам пощастило більше. Можливість відвідати SIMA надала компанія KUHN, що вже багато років працює на ринку України.
Слід відзначити, що кількість українських відвідувачів на виставці була досить солідна. Найпредставницькою була офіційна делегація на чолі з міністром аграрної політики паном С.М.Рижуком.
Стрижнем її перебування став День України на SIMA. Із доповіддю виступив начальник Департаменту науково-технічної політики Міністерства Аграрної політики України В.І.Саченко. На запитання відповідав міністр Аграрної політики України С.М.Рижук. Присутніх цікавила, в першу чергу, можливість і умови поставок сільськогосподарської техніки в Україну та здійснення інвестицій в аграрний сектор України.
З метою ознайомлення із продукцією лідерів світового сільгоспмашинобудування пан С.М.Рижук відвідав найбільші на виставці експозиції компаній KUHN та New Holland. Відомо, що високі урожаї та надої і, відповідно, високі прибутки досягаються із застосуванням сучасної, ефективної, якісної та продуктивної техніки. Чимало прикладів було наведено із досвіду використання в Україні плугів, грунтофрез, сівалок, косарок, кормозмішувачів KUHN.
Звичайно, виставки — це огляд сучасного стану машин і технологій, де свою продукцію пропонують виробники різного рівня. Нажаль, для українців, ця техніка є переважно мрією про майбутнє. Та все ж нас, в першу чергу, цікавило, а що нового представлено на цій виставці, в яких напрямах розвивається агротехніка та технології. Адже не обов’язково купувати дороге обладнання, можна запозичити ідею.
Усі конструктивні новинки, представлені на SIMA, важко перерахувати. Тож зупинимось на основних.
Лауреати нагороди
“Відзнака за інновацію”
та основні тенденції
на виставці SIMA’2003

Сільськогосподарські виставки та ярмарки сприяють швидкому та ефективному поширенню нових ідей та технологій серед усіх причетних до аграрного виробництв. Журі, яке відповідало за присудження учасникам виставки відзнак за інновацію, концентрувало увагу на нових продуктах та послугах, повністю готових для комерційного впровадження і здатних принести реальну користь сучасному фермерству. Це міжнародне журі складалося з інженерів, представників академічних кіл та сільськогосподарських експертів різного профілю.
У результаті суворого відбору нагороду дістали 36 експонентів. Переможців класифікували за шістьма пунктами:
1. Технології удосконалення систем керування сільськогосподарськими виробничими процесами.
2. Оригінальні технології, здатні підвищити продуктивність праці.
3. Нові функції, що поліпшують продуктивність сільськогосподарських машин та обладнання.
4. Технології зменшення тиску аграрного виробництва на навколишнє середовище.
5. Засоби підвищення безпеки праці.
6. Технічні рішення, що полегшують керування сільськогосподарськими машинами та нагляд за ними.
Технології удосконалення систем керування сільськогосподарськими виробничими процесами
Системи виробничого контролю
Обчислювальну мережу колективного доступу EAC від компанії Neotic створено для контролю над сільськогосподарськими виробничими процесами. Це — перша мережа, що не вимагає застосування комп’ютерного забезпечення в межах ферми і дає доступ до централізованих даних. Підприємцям надається необхідна інформація для аналізу технічних, організаційних, економічних та екологічних аспектів їхньої діяльності у вигляді діаграм.
Система автоматичного накопичення даних, створена спільними зусиллями компаній John Deere та CDER Informatique, орієнтована на спільне застосування з бортовим електронним обладнанням сільськогосподарських машин. Алгоритми перевірки даних на суперечність підвищують вірогідність результатів.
Система керування виробництвом в режимі реального часу від компанії Agrotronix базується на датчиках, здатних реєструвати сигнали від супутників геопозиціювання DGPS та радіосигналів, що розповсюджуються по території за допомогою системи антен. Комп’ютерна обробка сигналів дає змогу організувати керування саджалками з точністю до сантиметра, а також оптимізувати щільну взаємодію різноманітних сільськогосподарських машин.
Система автоматизації обслуговування молочних цистерн, яку презентувала компанія Westfalia-JAPY, дає можливість отримувати, переховувати та візуалізувати дані, що стосуються рівня заповнення, температурного та мийного режимів, і таке інше. Основою системи є портативний персональний комп’ютер, розташований безпосередньо на молочній фермі. Передбачено можливість оперативного корегування інформації. Особливою перевагою цієї системи є можливість автоматичного створення протоколів, які відбивають придатність молока для подальшого консервування та інші його властивості для представників закупівельних компаній.
Програми оптимізації
вартості використання сільськогосподарської техніки

Оригінальний план фінансування оренди збиральних комбайнів CLAAS Finances надає клієнтам можливість використовувати протягом року 300 годин робочого ресурсу нового обладнання без початкових капіталовкладень. Після двох років користування технікою фермери можуть викупити її або, в разі зміни виробничих пріоритетів, замінити її на нову.
Програма спостереження за технічним станом засобів механізації FNCUMA передбачає накопичення та обробку інформації, що надається власниками сільськогосподарських машин та обладнання. Агротехнічні консультанти та інші користувачі системи отримують змогу надавати своїм клієнтам грунтовніші рекомендації щодо інвестицій у засоби механізації. В основі програми лежить використання інтерактивних комп’ютерних мереж типу Extranet. Координація функціонування програми забезпечується групою технічних експертів, що представляють інтереси машинобудівних компаній, а також дилерів та дистрибуторів сільськогосподарських машин.
Оригінальні технології,
здатні підвищити продуктивність праці

Задоволення нових вимог
Останні дослідження у галузі обробки грунту свідчать на користь щільнішого висівання, яке сприяє підвищенню родючості. Новий кукурудзозбиральний комбайн компанії Kemper, оснащений обертовим робочим елементом, здатен працювати на ділянках з довільним розміром міжрядь і навіть обробляти рядки, пересуваючись по них у поперечному напрямку.
Це стосується також збиральних модулів Krone, призначених для обробки зернової кукурудзи. Ефективність дії цих збиральних модулів не залежить від щільності висівання і не коливається вздовж всієї робочої ширини. Додаткова конструктивна особливість Krone полягає у використанні оригінальної системи постачання механічної енергії, яка полегшує виконання завдань, пов’язаних з технічним обслуговуванням, а також зменшує вагу модуля більш ніж на 40%, що, у свою чергу, оптимізує розподіл ваги між осями комбайна та відчутно поліпшує його маневреність.
Новий прес-підбирач Claas з модулем Fine Cut спроектовано з урахуванням вимог сучасних тваринницьких господарств до дрібно посіченого сіна. Матеріал, оброблений за допомогою даного модуля, не травмує пташині лапи та легше розстеляється по щілинним підлогам, які використовуються для утримання ВРХ та на свинофермах. Крім того, показано, що використання дрібно посіченого сіна у кормових сумішах зменшує ризик виникнення ацидозів у молочному скотарстві. Важливо, що ці переваги не порушують зручної для транспортування структури брикетів.
О. Сидоренко

Інтерв'ю
Останніми роками різко почастішали нотифікації на українське зерно — скарги від іноземних покупців на наявність у ньому карантинних організмів. Фахівці стверджують, що таку ціну Україна платить за існуючу схему поборів з експортерів, які... Подробнее
За використання сучасних засобів захисту рослин найбільшої їхньої ефективності вдається досягти лише за строго виконання трьох основних умов: правильного вибору препарату, оптимальних термінів внесення та чіткого дотримання технології... Подробнее

1
0