Спецможливості
Статті

Гаель Лелонг: «Ми ставимося до птиці з великою повагою...»

12.09.2013
1021
Гаель Лелонг: «Ми ставимося до птиці  з великою повагою...» фото, ілюстрація

Качківництво є однією з найбільш «скоростиглих» галузей м’ясного птахівництва: за 6–7 тижнів від качок можна одержати велику кількість ніжного, соковитого м’яса, гарний пух і велику жирну печінку.

Качківництво є однією з найбільш «скоростиглих» галузей м’ясного птахівництва: за 6–7 тижнів від качок можна одержати велику кількість ніжного, соковитого м’яса, гарний пух і велику жирну печінку.

Л. Крюкова
l.kryukova@univest-media.com

Ми побували на фермі «Великий Ліс», де успішно займаються не тільки вирощуванням качок, а й виробляють свіже охолоджене та заморожене качине м’ясо. Відомі торговельні мережі й багато популярних ресторанів уже давно використовують качине м’ясо під брендом «Великий Ліс».
Секретами успіху свого підприємства й торговельної марки з читачами журналу ділиться її засновник, француз по крові — українець за духом Гаель Лелонг.

Гаель, Ви — француз, але вже досить давно живете й працюєте в Україні. Що вплинуло на Ваш вибір, чому саме Україна?
— У 2001 р. я приїхав до Москви і влаштувався працювати в одній із міжнародних транспортних компаній. Тоді вперше й потрапив в Україну, бо безпосередньо відповідав за роботу нашої команди в даному регіоні. З 2004 р. я зайнявся власним бізнесом: заснував компанію ТОВ «Логістик Україна», вона й нині успішно працює. Згодом пустив тут коріння: одружився, народилися діти... Словом, усе склалося якось саме по собі...
Бренд «Великий Ліс» досить відомий в Україні. Розкажіть, будь ласка, з чого все починалося?
— Почалося все з сім’ї... Я переконаний: діти мають харчуватися тільки свіжими продуктами високої якості. Тому рішення зайнятися розведенням качок та іншої живності виникло практично відразу. Звісно, довелося перечитати величезну кількість літератури, відвідати чимало агровиставок та інших спеціалізованих заходів, частіше, звичайно ж, французьких... Мені пощастило, знайшов досвідченого технолога, до речі, теж француза. Так, 2009 р. я почав займатися качиним бізнесом...

Досить незвичайна назва для підприємства, основним виробничим напрямом якого є розведення качок...
— У нас, французів, так заведено... Коли ви п’єте вино з провінції Бордо, як воно називається? Правильно, Бордоіль. Так само й з винами із провінції Шампань. От я й подумав: село Великий Ліс маленьке, не дуже відоме, але качки, як бачите, почуваються тут пречудово! Тож і вирішили назвати торговельну марку «Великий Ліс».

Як відомо, сучасне високотехнологічне виробництво має потребу у високопрофесійних кадрах. Як Ви вирішуєте кадрове питання? Чи залучаєте до роботи іноземних фахівців?
— Нині на фермі працює 10 людей. Нехай небагато, але всі перевірені й висококваліфіковані. Періодично ми проводимо навчання персоналу, запрошуємо французьких фахівців для консультацій. Я впевнений: поганий працівник — неякісний продукт. Процес відбору персоналу, справді, займає в мене багато часу, бо досить часто стикаюся з такою проблемою, як пияцтво. На жаль, із цим важко боротися...
В основному, на фермі працюють жінки... Так склалося, що «слабка стать» працює краще, ніж чоловіки.
Качиний бізнес — сезонний
бізнес?
— Я так не казав би. Звичайно, попит на качину продукцію зростає в осінньо-зимовий період, особливо в Європі (переважно це пов’язано із зимовими святами). Якщо влітку ми продаємо 400 качок за тиждень, то восени — до 1000. Для того щоб зробити качиний бізнес поза сезонним, налагодили виробництво копченого м’яса. У цьому нам допомагають наші колеги з ТОВ «Рута» (Житомирська обл., м. Малин).

В Україні є велика кількість порід і популяцій качок. Якими породами займається ваша ферма?
— Вирощуємо тільки пекінських качок. Це порода м’ясного напряму продуктивності. Її використовують у промисловому виробництві в багатьох країнах світу. Пекінські качки дуже скоростиглі й прекрасно відгодовуються на м’ясо. До слова, м’ясо в них, за дотримання певних технологічних нюансів, нежирне, має смак дичини, соковите й смачне.

Отже, смак м’яса прямо залежить від умов утримання качиного поголів’я? Яким чином?
— Так. Найперше, птицю слід оберігати від найменших стресів. Як відомо, людина — це основне джерело інфікування й стресу. Тому на нашому підприємстві людське втручання у виробничий процес зведено до мінімуму. Тільки спеціалізований персонал може перебувати поблизу нашої птиці. Навіть забій качок ми здійснюємо делікатно (див. на плашці).
Який раціон годівлі ваших качок? Чи є якісь секрети?
— Ми замовляємо корми в наших партнерів тільки за власним рецептом. Для кожного віку качки призначено спеціалізований корм:
 стартер (1–15 днів);
 гровер ( 16–42 дні);
 фінішер (42–56 днів).
Наша система заснована на безперервній годівлі й напуванні, тобто птиця, коли хоче, тоді і їсть. Одноразово, о восьмій ранку, ми завантажуємо кормом годівниці (500 кг корму на одну годівницю з розрахунку максимум на 500 качок). У раціоні годівлі наших качок обов’язково є кукурудза (особливо у фінішері) та пшениця.

Як відомо, утримання молодняку потребує посиленої уваги й догляду…
— Це правда, тому перші два тижні ми тримаємо каченят у спеціалізованому приміщенні, де температура повітря не нижче 26°С, на чистій м’якій підстилці з соломи, а також із безперервним 24-годинним освітленням. Каченята їдять чистий біологічний корм, без спеціальних добавок, гормонів і антибіотиків. Відкрию один французький секрет: у стартер протягом перших трьох днів життя каченят ми додаємо глюкозу.
 У віці 15 днів маленьким каченятам обрізуємо дзьоба, а в тритижневому віці — кігті. Робимо це для того, щоб уникнути травм, клювання й канібалізму.
Підрослих качок переміщуємо в приміщення з температурою повітря 22°С та цілодобовим режимом освітлення. У зв’язку з тим, що качки дуже полохливі, а корм споживають і вночі, ми залишаємо їм чергове освітлення інтенсивністю 3–5 лк.
Повітрообмін у приміщенні забезпечуємо за допомогою вентиляторів, калориферів, вікон, фрамуг та кватирок. Вологість повітря зберігається в межах 65–75%.

В якому віці забивають качок? І чому саме в цьому віці?
— Забивають качок на м’ясо у віці 52–56 днів, бо пізніше в них починається линька, і триває вона протягом двох місяців. У цей період у птиці різко знижується інтенсивність росту, крім того, тушки важко обробляти через наявність великої кількості пір’яних пеньків.

Качки стійкі до різних інфекційних захворювань. І все ж, які санітарно-гігієнічні та ветеринарні заходи у вашому господарстві здійснюють?
— На нашій фермі діють жорсткі санітарні норми, які контролюють місцеві санітарно-епідеміологічні служби. Під час кожного забою птиці (протягом дня забиваємо по 200–220 качок) і в день відправлення м’яса до замовника у нас присутній представник цих служб. Забій здійснюємо з понеділка по четвер, у п’ятницю в нас санітарний день.
Усі приміщення в обов’язковому порядку обробляємо розчином «Віроцид». Качина смертність на фермі сягає не більше 3%.

Ваші плани на майбутнє?
— Планів багато. Наприклад, нещодавно закінчили будівництво ще однієї качиної ферми на 6 тис. поголів’я. Відкрили кілька магазинів, де продають тільки нашу продукцію: один у Києві (Оболонський п-т, 20), другий у Бородянці (працює у четвер і суботу).
А ще — хочу зайнятися екотуризмом. До речі, у Франції цей напрям дуже популярний.

Яка вартість екопродукту «Великий Ліс» у ваших фірмових магазинах?
 — У Києві — 65 грн/кг, у Бородянці трохи дешевше — 55 грн/кг.

Як правильно вибрати якісне качине м’ясо?
— Наша продукція має вакуумне пакування з етикеткою, на якій зазначено термін придатності. Звичайно ж, на це варто звертати увагу завжди. Так, термін зберігання качиного м’яса у вакуумному пакеті становить не більше семи днів (за ТУ— документом, що встановлює технічні вимоги, яким має відповідати конкретний продукт). Якщо казати про саме м’ясо, то вага продукту — це принципово. Ідеальна грудинка має важити 200–250 г, тушка качки — в середньому 2 кг, але не більше 2,5 кг. Якщо ж вага більша, то є ймовірність того, що замість очікуваного делікатесу ви придбаєте «м’ясожировий набір» для перших страв. Не більше!

Інтерв'ю
Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, англ. IFC) - міжнародний фінансовий інститут, що входить у структуру Світового банку. Штаб-квартира організації знаходиться у
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Україні та Молдові
Nestlé в Україні активно співпрацює з місцевими постачальниками. За даними на кінець 2016 року, близько 70% компонентів для товарів компанія купує на місцевому локальному ринку.  Із 2007 року

1
0