Спецможливості
Статті

Agro Animal Show 2015: усе пізнається у порівнянні…

10.03.2015
516
Agro Animal Show 2015:  усе пізнається у порівнянні…  фото, ілюстрація

Погодьтеся, на сьогодні як для вітчизняної аграрної виставки — досить непоганий показник. Саме такі дані продемонструвала Між­на­родна виставка ефективного тваринництва та птахівництва Agro Animal Show. І вкотре український аграрій проявляє свою життєствердну стійкість: попри «літаючу» валюту, захмарні ціни та невтішні прогнози фахівців галузі, вітчизняні тваринники одностайно зібралися на цьому щорічному заході.

Погодьтеся, на сьогодні як для вітчизняної аграрної виставки — досить непоганий показник. Саме такі дані продемонструвала Між­на­родна виставка ефективного тваринництва та птахівництва Agro Animal Show. І вкотре український аграрій проявляє свою життєствердну стійкість: попри «літаючу» валюту, захмарні ціни та невтішні прогнози фахівців галузі, вітчизняні тваринники одностайно зібралися на цьому щорічному заході.

К. Сокольнікова
Спеціаль­но для жур­на­лу
«Тва­рин­ництво та ве­те­ри­нарія»,
Л. Крюкова
l.kryukova@univest-media.com

Традиційно, як на кожній виставці, все почалося з офіційного відкриття. У церемонії взяли участь високопосадовці України та Франції, а також представники Нідерландів, Великої Британії, Данії, Німеччини. До останнього ЗМІ, гості та учасники події чекали на прибуття нового міністра аграрної політики України, але своєю увагою, на жаль, пан міністр нас так і «не почастував», хоча замість себе прислав свого заступника Владиславу Рутицьку.
Отже, не дочекавшись високопосадовця, організатори церемонії привітали усіх гостей і, як годиться, побажали ефективної роботи та продуктивних результатів.

Осягнути неосяжне…
Як говорять наші аграрії: «Добре попрацював — добре відпочинь». Проте на агровиставці так званий перепочинок (звісно, роботу на виставці відпочинком назвати складно, адже працювати тут доводиться, як то кажуть, «не присідаючи») завжди корисний для справи. Організатори підготували для відвідувачів чимало цікавих заходів: семінари, конференції, форуми.
Єдине «але»… Доводилося обирати, на який саме піти, жваво бігати з одного семінару на інший, галопуючи від «теми до теми»… Адже питання, що розглядали на семінарах, були справді цікавими та актуальними. От тільки, може, варто було б розподілити тематику цих заходів за всіма днями проведення виставки, щоб аграрії змогли все-таки осягнути всю насиченість програми?
   Британсько-український агро­біз­нес-форум. Пер­шо­черго­во обговорювали актуальну для України тему: стан та розвиток біоенергетики. Запитань у аграріїв щодо біогазових установок назбиралось багато, часом дискусії переходили навіть у режим «запеклих дебатів». В основному, це стосувалося питань логістики (як економити на перевезенні соломи та деревної щепи для опалення) та встановлення біогазових котлів і терміну їхньої окупності, адже в Україні це задоволення не з дешевих, а під час кризи — тим паче. Дискутували про введення «зелених» тарифів на законодавчому рівні, адже зволікання із вирішенням питання держстимулювання галузі біоенергетики та тарифів призвело до того, що ринок відновлюваної енергетики і досі перебуває на початковій стадії розвитку.
   День Франції в Україні. Тра­ди­ційно в рамках цього виставкового заходу французькі фахівці агропромислового сектору презентували новітні технології французьких компаній. Відтак закордонні спеціалісти окреслили поточний стан галузі і перспективи розвитку птахівництва у Франції та Україні, ознайомили, зокрема, із ноу-хау в генетиці качок та з ефективними рішеннями щодо енергоощадження на птахокомплексах. Окрім того, розглядали питання рентабельності інвестування у виробництво насіння кукурудзи як основного кормового елемента у птахівництві.
Чимало запитань викликала тема «Ведення органічного птахівництва». Для України органічне землеробство — наразі нова і цікава тема, адже умови для ведення такого господарювання у нас є (уже є навіть «перші ластівки» у цій сфері). І от французькі колеги «закинули вудочку» щодо органічного птахівництва… Безумовно, в Україні ця тема знайде відгук, і охочі займатися органічним птахівництвом також знайдуться, і попит на таку продукцію, звісно, буде, але такі нюанси, як годівля, ветеринарія, за органічного вирощування птиці поки що залишаються відкритими, оскільки ведення такого виробництва продукції потребує, перш за все, вдосконалення на законодавчому рівні.
   Генетичне питання. Сучасний стан вітчизняної генетики та перспективи її подальшого розвитку, присутність іноземних генетичних компаній на ринку України та їхні пропозиції, а також поради фахівців-селекціонерів і представників генетичних компаній щодо раціонального підходу до вибору високопродуктивних порід молочного напряму для свого господарства — все це прозвучало в перший день виставки на конференції «Рентабельна молочна ферма: все починається з генетики» (найцікавіші доповіді з цього заходу будуть опубліковані у найближчих номерах журналу «Тваринництво та ветеринарія»).
   Голландський досвід. Провідні голландські експерти із ВРХ і свинарства поділилися своїм досвідом щодо нових підходів до протеїнового живлення молочних корів і зменшення стресу в період відлучення поросят (детальнішу інформацію про цей захід буде подано в наступному номері журналу «Тваринництво та ветеринарія»).
Ціни «як у Європі»… підтверджують якість
І хоча виставка Agro Animal Show включала всі тематики: від розведення та утримання тварин до обладнання, технологій, кормовиробництва та ветеринарії, та до рівня аналогічних заходів попередніх років трохи «недотягувала», і це, до речі, очікувано. Так, за словами деяких учасників виставки (звісно, скільки людей, стільки думок), нинішня поступається і обсягами, і кількістю відвідувачів порівняно із попередніми. Так, Богдан Максим’як, менеджер компанії «Біактон» зауважив: «Якщо порівнювати виставки 2010–2012 рр., звичайно, цьогорічна була набагато гіршою, і думаю, з цим погодиться будь-хто. Як бачите, зараз набагато менше відвідувачів, і причина цьому одна – ситуація у країні. Як тільки поліпшаться умови та економіка в Україні, і виставка буде кращою».
Своєю чергою, оптимістичну тенденцію цьогорічної виставки відмітили фахівці компанії «Прогрессивные аграрные технологии». «Ми помітили позитивну тенденцію цьогорічної Agro Animal Show: якщо на попередніх було більше відвідувачів, які ще не визначились у своєму пошуку (так би мовити, «подивимося — подумаємо»), то ця виставка показала, що цільова аудиторія стала більш мотивована. Учасники задавали більше питань, і що приємно — конкретних і професійних, тобто люди знають, що саме їм потрібно. — підсумовує Ірина Волох, директор із розвитку компанії. – Таким чином, ми дуже задоволені не тільки кількістю відвідувачів, але й, як я уже говорила, суттєвим підвищенням якості відвідувача. Тепер нас не тільки слухають, а й запрошують у свої господарства, призначають зустрічі, просять надати консультації, порадити, які технології краще застосувати, щоб отримати бажаний результат».
І хоча економічна ситуація змушувала деякі підприємства ділити один стенд на двох (що вже говорити про експозицію площею у 20 тис. м2, де потрібно зібрати разом і зерновиків, і хіміків, і тваринників, і технарів), бажаючих взяти участь у виставці в якості експонентів було чимало. Ще один факт, який не може не радувати… Персонал, який представляв компанії на стендах, мав винятково високу професійну підготовку: кожен бажаючий міг отримати компетентну відповідь і, як то кажуть, по суті. З цим погоджується і пані Ірина, представник компанії «Прогрессивные аграрные технологии»: «Особливо хочеться відзначити рівень менеджерів, які працювали на виставці, — він, безумовно, підвищився».
Якщо говорити про цінову політику щодо участі компаній у цій виставці… Одразу скажемо — це задоволення не з дешевих. «Звичайно ж, враження в учасників залишилися двоякі: хто відвідував захід уперше — у повному захваті, а “бувалі і тер­ті” — мають деякі претензії, в основному, щодо цінової політики, мовляв, виставка ж — українська, а ціни розраховуються в євро», — не без суму говорить Богдан Максим’як, менеджер компанії «Біактон». Що ж, ціна та якість, як ведеться, завжди йдуть поруч… Але, погодьтеся, участь у такому високопрофесійному заході того варта!
«Думи мої, думи…»
Звісно, скільки людей, стільки і думок. Але чомусь думки учасників заходу більше збігались, аніж розходились. Так, Сергій Ситніков, регіональний представник німецької компанії Vogelsang, розмірковуючи про стан речей щодо «європейської» цінової політики українських виставок, не без розчарування констатує: «Той факт, що кількість учасників менша, частково пояснюється тим, що українські вис­тавкові центри чомусь усе рахують в євро (навіть не зрозуміло, в якій ми країні живемо?..) Погодьтеся, це доволі дивно, але часом ціни, які виставляють тут, навіть більші, ніж у самій Європі». А ось Ігор Присяжнюк, який представляє компанію Melasty, вбачає непродуманість інфраструктури виставки як один із її організаційних недоліків: «Не вистачає інфраструктури: кілька ресторанчиків поряд із виставковим центром не були б зайвими, тому що приїздить чимало іноземних клієнтів, і поїхати на обід із гостями навіть нікуди. Адже їхати у центр міста досить складно, це відбирає багато часу. Також можна було б збільшити автостоянку та кількість заїздів, тому що ми запізнилися на зустріч, бо довго заїжджали на паркувальне місце». Особливо ця проблема хвилювала іноземних гостей, яким доводилося їхати мало не через усе місто, крізь затори, аби потрапити на ранкові конференції. Водночас доволі  критичні відгуки учасників Agro Animal Show та її гостей змінювалися на оптимістичні прогнози і готовність працювати навіть у такій непростій економічній ситуації. На питання «Чи доцільно сьогодні організовувати та проводити такі заходи?» відповідали впевненим «Так!».
«Я представляю німецьку фірму, яка виготовляє техніку для внесення гною у грунт, — продовжує  розмову Сергій Сит­ніков. — Ми приїхали на виставку, щоб розповісти українським фермерам про можливості використання гною, як знизити собівартість продукції та економніше розпоряджатися ресурсами, особливо у період кризи, коли добрива доволі дорогі». З ним погоджуються і представники компанії Melasty: «Цьо­­горічна вис­тавка непогана, доволі жвава, на ній представлені нові компанії, є чимало гостей із-за кордону. Виставка, взагалі, — така річ, яку однозначно потрібно проводити, тому що відбувається знайомство як із новими клієнтами, так і з конкурентами, є можливість презентувати свою продукцію і компанію».
Отже, попри деякі незручності, аграрії залишилися задоволеними і дякували організаторам за такі заходи, оскільки не завжди є час «вирватися в люди», відвідати семінари, круглі столи, а головне — просто поспілкуватися один з одним.

Голландські рішення для українських аграріїв

Міжнародна Група компаній Feedlance, до якої входить «Фідленс-Україна», цього року взяла участь в Agro Animal Show 2015. Стенд Feedlance був представлений у голландському павільйоні, адже штаб-квартира й високотехнологічне виробництво компанії розміщені у Нідерландах.

Очолює Feedlance провідний голландський експерт із годівлі ВРХ Пітер ван Дорен, який почав співпрацю з українським аграрним бізнесом як технічний директор ГК «АгроВет Атлантик». Пітер ван Дорен особисто презентував нову лінійку кормових добавок Feedlance для підвищення продуктивності дійних корів — AvaMix Intens — під час консультацій на стенді компанії, а також на спеціалізованому семінарі «Протеїнове живлення дійних корів», що зібрав близько сотні фахівців із розведення та утримання ВРХ з усієї України.
Також на стенді Feedlance працював міжнародний експерт зі свинарства Пітер-Ян Маас, який протягом останнього десятиліття працював у напрямі розгалуження вирощування сільгосптварин на провідних підприємствах Німеччини, а в 2014 р. почав співпрацю із компанією «Фідленс-Україна».
Результатом співпраці став новий підхід у вирощуванні поросят із використанням кормових добавок Feedlance, особливості якого було детально розглянуто на семінарі «Подолання стресу при відлученні поросят».
Радник з аграрних питань при Посольстві Королівства Нідер­ландів в Україні пан Еверт Ян Краєнбрінк особисто відкрив семінар, що вже само по собі засвідчило важливість українсько-голланд­ської співпраці із розвитку тваринництва та запровадження прогресивних голландських технологій.
Семінари гол­­­­ландських експертів на Agro Animal Show 2015 відбулися в межах Націо­наль­ної програми підвищення кваліфікації фа­­хівців із галузі тваринництва, яку в 2014 р. започаткувала ГК «АгроВет Атлантик», що є стратегічним партнером МГК Feedlance в Україні.

 

Інтерв'ю
Ранньою весною, коли раптом всі прокинулися і кинулися купувати добрива, західноукраїнським аграріям почали дзвонити від імені відомого місцевого дилера сільгоспхімії з вигідними пропозиціями на умовах передоплати. Коли товар не приходив і... Подробнее
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее

1
0