Спецможливості
Архів

Зміна поколінь

08.11.2012
737
Зміна поколінь фото, ілюстрація

Звичайно, з випуском оновленого Maxtron фірма Grimme не створила абсолютно новий бурякозбиральний комбайн, адже збереглися не лише ім’я, а й уся концепція його створення. Водночас було змінено майже всі вузли комбайна.

Звичайно, з випуском оновленого Maxtron фірма Grimme не створила абсолютно новий бурякозбиральний комбайн, адже збереглися не лише ім’я, а й уся концепція його створення. Водночас було змінено майже всі вузли комбайна.

Ще на виставці «Агрітехніка'2003» фірма Grimme (тоді фахівець зі збирання картоплі) представила свій перший самохідний бурякозбиральний комбайн Maxtron, який, завдяки гусеничному шасі й вальцевій системі очищення, спричинив справжній фурор. Тим часом, виробник має у своїй програмі причіпний бурякозбиральний комбайн і гичкоподрібнювач, а також традиційний 6-рядний комбайн на колісному ходу із системою очищення за допомогою сепарувальних зірок - Rexor 620. І ось настав час для відновлення комбайна Maxtron.
Maxtron другого покоління з дещо зміненим дизайном істотно вдосконалено в технічному плані. Основні зміни здійснено в гідравлічному урухомнику. Дотепер урухомлення всіх робочих органів здійснювалося окремо: кожний вузол мав свій насос і мастильний контур. У новій конструкції стікання мастила від більших «споживачів» використовують для урухомлення решти дрібніших агрегатів. Завдяки цьому мастильних насосів залишилося 10 із 14, що має зменшити сумарний момент опору й, таким чином, - витрату палива.
Тепер якщо, наприклад, збільшується швидкість сепарувального елеватора, то автоматично змінюється частота обертання обох пар обертових у протилежному напрямку спіральних вальців системи очищення. Диференціальна швидкість між двома споживачами регулюється через пропускний клапан. Наочність цього взаємозв'язку й регулювання на обох терміналах CCI інженери фірми Grimme планують вдосконалити.
Як і в першому варіанті, в задній частині бурякозбирального комбайна Maxtron встановлено двигун ОМ 460 від Mercedes-Benz потужністю 360 кВт/
490 к. с. Завдяки очищенню каталізатором SCR відпрацьованих газів і упорскуванню розчину AdBlue двигун відповідає актуальним нормам «Євро IIIВ». Як і колись, надання руху та обертання колінвала двигуна регулюється автоматично, при цьому частоту його обертання як для роботи в полі, так і для руху дорогами було зменшено до 1250 об./хв. Цей факт теж має позитивно позначитися на витраті палива. А ще інженери фірми Grimme розраховують, що Maxtron II на практиці споживатиме палива на 15-20% менше, ніж Maxtron I.
Передсерійну модель, яку ми вивчали, було оснащено фронтальним мульчувачем FM, встановленим опційно замість подрібнювача з дообрізувачем, який укладає гичку в міжряддя. Однак і в разі оснащення фронтальним мульчувачем гичка й бур'яни укладаються в міжряддя. Правда, мульчувач працює без дообрізувача, але з двома вальцями бильного типу, щоб, завдяки залишеним головкам, зберегти додатковий урожай.
Новим на фронтальному мульчувачі FM є наявність бильного й очищувального вальців, які рухаються назустріч один одному. Передній валець обертається в напрямку, протилежному напрямку руху, і оснащений так званою системою 2 х 4: навколо вальця розміщено два сталеві та чотири гумові бичі. Металеві бичі мають, навіть за високого рівня засміченості поля бур'янами, забезпечувати безвідмовну роботу мульчувача й поліпшувати подрібнення гички. Новим також є зносостійкіше шарнірне з'єднання гумових бичів на вальці.
На другому - «очищувальному» вальці, що обертається в напрямку руху, гумові бичі розміщено в шість рядів. Для рівномірнішої роботи цього вальця бичі на ньому встановлено в групах по чотири й п'ять поперемінно та з деяким зміщенням. На відміну від колишнього чотирирядного розміщення, за тієї самої частоти обертання досягається висока інтенсивність роботи.
Дискові копачі із захистом від перевантаження мають тепер шарнірну тягнучу підвіску. Завдяки цьому ведення їх уздовж рядків має поліпшитися. Навіть на ущільненій поверхні, як наприклад, у колії для обприскування, вони тепер не повинні так швидко застрягати. Й оглядовість копачів за такого навішення теж краща. Щоб скоротити загальну довжину машини в комбінації з мульчувачем FM, глибину робочого ходу корчувача регулюють тільки чотири попарно розміщені опорні котки.
Копіювальні колеса розміщено між парами опорних котків. Завдяки електрогідравлічному регулюванню від Bosch, у системі регулювання тиску на опору можна було відмовитися від трьох коліс, бо вмонтований 2009 р. в Maxtron I пристрій забезпечує, як сказали інженери Grimme, дуже чутливе й точне ведення.
Вальцьова система очищення завширшки 2,80 м майже не змінилася: сепарувальний транспортер за допомогою лопатевого вальця переймає коренеплоди від дискових копачів. Зовнішні лопаті тепер трохи повернуто всередину, щоб забезпечувати подавання коренеплодів ще ближче до центру і тим самим скоротити втрати на цьому відрізку.
Крім того, шостий і сьомий вальці опційно можуть бути трубчастими, що дуже доречно під час роботи на важких і вологих грунтах.
За відповідно високого числа обертів ці вальці краще відокремлюють глиняні грудки з потоку коренеплодів. Як і до цього, для сильно засмічених бур'янами полів постачаються вальці Duplex.
Дещо поліпшено й процес завантаження та розвантаження бункера. Так, потужність урухомника транспортера, який наповнює бункер, збільшено на 50%. Завдяки цьому, транспортування коренеплодів можливе навіть у важких умовах збирання за низького числа обертів транспортера, що раніше призводило до швидкого зношування.
Через зворотний хід урухомника завантажувального транспортера урухомлюються подавальні елементи: вальці під номером 12 і 13 та короткі вальці, частота обертання яких залежить від роботи завантажувального транспортера. Щоб бути впевненим у тому, що подавання буряків триватиме й за дуже низької швидкості завантажувального транспортера, швидкість обертання вальців залишається на колишньому рівні, тільки-но швидкість транспортера стане менше за 60% максимальної швидкості.
Ланцюги днищевого транспортера в Maxtron I обурили нас. Незважаючи на те, що вони вже були підсилені, після двох-трьох збиральних кампаній ланцюги добряче зносилися.
Тепер діаметр роликів ланцюга збільшено з 28 до 45 мм, завдяки чому фірма Grimme сподівається на збільшення їхнього терміну служби на 70%.
Розвантажувальному транспортеру надається рух із двох боків звичними гідромоторами, бо в удосконаленому варіанті техніка складання в транспортне положення вивільняє чимало місця. В першому варіанті тільки з одного боку був відносно дорогий спеціальний мотор. Крім того, удосконалення техніки складання бункера в транспортне положення дало змогу збільшити розмір захоплювальних зубів розвантажувального транспортера на 18 мм. Завдяки цьому продуктивність вивантаження коренеплодів транспортером, виставленим у вертикальне положення, на причіп, що рухається поряд, має збільшитися, бо з уповільненням заповнення бункера менша кількість коренеплодів скочується назад.
Ходова частина Maxtron II 620 базується на вдосконаленому гусеничному шасі, що з подвійними колесами на задній частині (діаметром 900 мм), які розвертаються на 140°, забезпечує неперевершену маневреність. Внутрішнє коло розвороту, за даними Grimme, становить один метр. І якщо раніше ширина використовуваних гусениць сягала 89 см, то тепер фірма CIT (Claas Industrietechnik) постачає гусениці завширшки «всього» 77 см. Причини такої зміни ось у чому: стрічки завширшки 89 см не повністю розміщалися на провідному й натяжному колесі. Вони звисали й прогиналися, що призводило до їхнього ушкодження, тоді фірма Grimme, на свій страх і ризик, стала монтувати на колеса розширювальні кільця, які через наявність урухомників неможливо було розмістити із внутрішнього боку.
Деякі власники комбайнів Maxtron повідомляють також, що раніше фіксували нерівномірне зношування грунтозачіплювачів. Тепер же вузькі стрічки натягаються й спрямовуються на всю ширину, що сприяє меншому зношуванню й розподіляє навантаження рівномірно на всій стрічці. Крім того, з вузькими гусеничними стрічками наполовину зменшується площа, якою пересуваються гусениці. А от чи прийнятне загальне зменшення опорної поверхні гусениць, нині перевіряють фахівці фірми Grimme.
Водії, які звикли до колишніх моделей комбайна Maxtron, швидко зорієнтуються і в кабіні нової моделі, бо тут мало що змінилося. Важіль ходу з функціями, які задають індивідуально, додатковий міні-джойстик, два термінали CCI 200 з підключенням до ISO-Bus та два кольорові дисплеї із шістьма підключеними камерами спостереження були вже в оснащенні кабіни комбайна Maxtron II.
Нововведенням у Maxtron II стала система менеджменту даних у режимі онлайн Isolog, за яку фірма Grimme на виставці «Агрітехніка» одержала срібну медаль. Ця система дає можливість не тільки реєструвати й обробляти актуальні основні дані у форматі ISO-XML, а й надає їх у користування всім задіяним у роботі особам у режимі онлайн. Таким способом можна оптимізувати план проведення всіх операцій залежно від часу, потреб і витрат. Згідно з Grimme, на основі цієї інформації здійснюють точне зважування зібраного матеріалу за допомогою чотирьох вагових тензодатчиків, розміщених під бункером. Ці дані буде використано згодом для організації вивезення буряків із поля.

Коротко про інші деталі:
-   Гичкоріз і копачі повністю ідентичні агрегатам і робочим органам бурякозбирального комбайна Rexor 620.
-   Хоча Grimme і замислюється над виробництвом самохідних бурякозбиральних комбайнів із шириною захвату понад шість рядків, але наразі ця перевага залишається в причіпного комбайна Rootster.
-   До вузлів двигуна й гідравлічної системи можна добратися ззаду сходами, які ведуть до платформи, що має досить місця для проведення технічних робіт. Для нижчого розміщення центра ваги машини двигун вмонтовано нижче.
-   Бак для розчину AdBlue розміщено згори праворуч сходів, що не дуже зручно для заправки.
-   Завдяки новій гідравлічній системі, запас мастила можна було скоротити з 300 до 200 л.
-   Капот іззаду виготовлено зі склопластику, в ньому є отвір для вентиляції повітря (як і в Rexor 620).
Підсумок. Протягом восьми років на ринку пропонували модель Maxtron 620, а після успішних випробувань передсерійного зразка до збиральної кампанії 2012 р. було випущено Maxtron II 620. Багато деталей у новій машині вдосконалено з урахуванням практичного досвіду: від гичкорізів і викопувальної групи до бункера.
Тут, насамперед, слід назвати нову гідравлічну систему, що поєднує в собі відразу трьох «споживачів».
Ще одна новинка - система зважування бункера, під'єднана до системи онлайн-менеджмент Isolog. І, як буває після модернізації, Maxtron II 620 дешевшим не став...    Г. А.

Інтерв'ю
Марина Чулаєвська, старший тренер Association4U
Нині Україна на шляху імплементації Угоди про асоціацію з Європейським союзом – документу, що визначає план реформ на найближчі 10 років. Ця угода - великий рамковий документ, що стосується різних
Володимир Сисоєнко — засновник, керівник компанії «Нор-Ест Агро»
Від успішного менеджера до засновника бізнесу. Володимир Сисоєнко — засновник, керівник компанії «Нор-Ест Агро» разом із норвезьким інвестором створив команду однодумців, які цінують та люблять сільське господарство. Компанія є надійним... Подробнее

1
0