Спецможливості
Новини

«Зернові технології» — найвпливовіша та найкраща. Визнано професіоналами

15.03.2016
1281
«Зернові технології» — найвпливовіша та найкраща. Визнано професіоналами фото, ілюстрація

Першою виставковою ластівкою року традиційно стала виставка «Зернові технології», яка разом із виставками Аgro Animal Show та «Фрукти. Овочі. Логістика» проходила у НВЦ «КиївЕкспоПлаза» із 10 по 12 лютого цього року. 

Першою виставковою ластівкою року традиційно стала виставка «Зернові технології», яка разом із виставками Аgro Animal Show та «Фрукти. Овочі. Логістика» проходила у НВЦ «КиївЕкспоПлаза» із 10 по 12 лютого цього року. 

О. Єрмоленко 

o.yermolenko@univest-media.com

А. Сухина 

a.sukhina@univest-media.com

Г. Жолобецький

g.zholobetskiy@univest-media.com

Більшість учасників та відвідувачів були однієї думки — цей виставковий захід видався реально діловим: цікаві експозиції, семінари, можливість не просто ознайомитися із новинками та продукцією, а й провести серйозні перемовини та укласти контракти. 

А ще — практично повна відсутність зівак та любителів «сувенірної продукції», у яких мета відвідин таких заходів — колекціонування дармових ручок або торбинок. Відчувалося, що відвідувачі прийшли на виставку не просто на прогулянку та за приємними враженнями (безперечно, вони теж були!), а саме попрацювати, справді знайти саме те, без чого подальша праця просто неможлива або не така ефективна. І напевно, саме це було головним, адже всі, з ким вдалося поспілкуватися, були одностайні: видавати вал продукції, що називається, на-гора, ми навчилися, але це далеко не завжди приносить прибутки. Тож саме за тим, чого бракує, і відправлялися на виставку: за новими сортами, породами, технікою, секретами догляду тощо — за всім, що можна назвати дуже точно і влучно — «передові технології». 

Захід відвідало близько 17 тис. фахівців із України та країн зарубіжжя. У роботі виставки взяли участь понад 500 компаній, у тому числі близько 130 іноземних із 19 країн, а загальна виставкова площа cтановила понад 21 тис. м2. Національними експозиціями були представлені стенди Франції, Німеччини, Данії, Нідерландів, Великої Британії та Чехії. 

Важливість події підтвердила і церемонія урочистого відкриття виставок, участь у якій взяли високоповажні гості: заступник міністра аграрної політики та продовольства України із питань європейської інтеграції Владислава Рутицька, голова правління компанії «Київський міжнародний контрактовий ярмарок» Володимир Іванов, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерланди в Україні пан Кейс Ян Рене Кломпенхаувер, Надзвичайний i Повноважний Посол Королівства Данія в Україні пан Крістіан Донс Крістенсен, Торговельний радник, директор Business France в Україні пан Алексі Струве, радник із питань економіки Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні пані Ірина Кернер, перший секретар із питань енергетики та комерції  Посольства  Великої Британії в Україні пані Кріна Лавері.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Владислава Рутицька привітала організаторів, учасників та гостей виставок зі стартом виставкових заходів і додала: «Хочу зазначити, що проведення наших національних виставок, присвячених сільському господарству, є дуже великим кроком у розвитку аграрного сектору. По-перше, такі виставки дають можливість якісно налагодити співпрацю між аграріями і компаніями, по-друге — це платформа для укладення контрактів міжнародного рівня, які вже сьогодні будуть підписані. А також виставки Agro Animal Show, “Зернові технології” та “Фрукти. Овочі. Логістика” показують усім нам, яким у майбутньому буде наш аграрний сектор».

Протягом трьох днів роботи виставок було реалізовано насичену ділову програму (понад 30 семінарів, конференцій, круглих столів, майстер-класів) за участі відомих вітчизняних та зарубіжних експертів аграрного сектору, яка допомогла операторам ринку знайти оптимальні рішення численних проблем, зокрема:

Британсько-український агробізнес-форум: «Агробізнес майбутнього: інновації та підвищення ефективності»;

VII голландсько-український агробізнес-форум: «Як досягти рентабельності картоплярства в нинішніх економічних реаліях»;

Міжнародний семінар-презентація «Відкриваємо для себе французьких виробників», організований редакціями журналів «Тваринництво та ветеринарія» і «Пропозиція». Під час семінару відвідувачі мали чудову нагоду першими познайомитись із французькими компаніями, що пропонують ексклюзивні продукцію та технології: COOPEX Montbeliarde (генетика та селекція породи монбельярд — перспективна для українського ринку порода ВРХ); BBG (генетика та селекція бельгійської біло-голубої породи ВРХ, однієї із найефективніших м’ясних порід світу); SERAP Group (широкий спектр обладнання та технологічних рішень для охолодження і зберігання молока); «Євраліс Семенс» (селекція сільськогосподарських культур, таких як кукурудза, соняшник, сорго, соя, у т.ч. силосної кукурудзи Milk Power); «Лімагрейн» (селекція зернових, бобових, олійних та овочевих культур, у т.ч. спеціалізованих гібридів кукурудзи для виробництва якісного силосу LG Animal Nutrition®). Аби поділитися інформацією та передати цікавий практичний досвід, спеціально на цей захід із Франції приїхали провідні спеціалісти цих компаній: Жан-Поль Брен, директор з експорту компанії COOPEX Montbeliarde, Кароль Делум, експорт-менеджер компанії BBG, П’єр Ларідон, менеджер із продажів у країнах СНД компанії SERAP Group, Жан-Луї Во, консультант із молочного виробництва із компанії «Лімагрейн Європа»; 

День Франції в Україні, присвячений питанням насінництва та виробництва товарної кукурудзи, а також використання цієї культури як основи у виробництві високоефективних та якісних кормів для тваринництва;

Міжнародна відео-skype-конференція: «Людина. Грунт. Трактор. Урожай»;

Семінар «Соя, сорго — підвищення ефективності сільського господарства України»; 

Науково-практичний семінар «Виробництво високобілкових культур: сорти і технології».

Під час виставки фахівці зернового господарства ознайомились із новою сільськогосподарською технікою та обладнанням, технологією для виробництва зернової продукції, устаткуванням для зберігання і переробки зернових та олійних культур, для виготовлення комбікормів і всього необхідного для елеваторів і ХПП тощо. Також до уваги відвідувачів було представлено насіннєвий матеріал, засоби захисту рослин, лабораторне та ваговимірювальне обладнання.

На стендах, де представляли насіннєвий матеріал («Маїсадур», «Дау Сідс», «АПК Маїс»», «Сади України», «Сесвандерхаве», «Захід Агробізнес», ВНІС та ін.) було особливо багатолюдно — відчувалося, що зима незабаром скінчиться (хоча на другий день виставки вона нагадала про себе щедрим снігопадом) і розпочнеться «гаряча» весна з її обов’язковим «зігрівальним» елементом — посівною. Тож пропозиції насіння сої, кукурудзи, соняшнику були більш ніж доречними. Ну а вибрати було з чого — стенди насіннєвих компаній та компаній — дистрибуторів насіння нагадували такі собі подіуми на показах мод, а моделями були найкращі селекційні здобутки з України та світу. 

Наприклад, насіннєва експозиція стенда компанії «Нертус» представляла 17 гібридів соняшнику(сім — «хімичних» та десять — традиційних) і п’ять гібридів кукурудзи. Серед гібридів соняшнику — чотири новинки: два СУМО-гібриди НС-Х-496 та НС-Х-498, і два високоолійних традиційних гібрида — НС РОМЕО та НС ФАНТАЗІЯ.

 А на стенді DOW Seeds були представлені останні напрацювання за новою програмою селекції. Це гібриди силосної і зернової кукурудзи для основних європейських ринків та зон стиглості. Зародкова плазма тестується у широкій європейській дослідній мережі, щоб гарантувати ідентифікацію придатних для цього регіону гібридів. Також «ДОУ АгроСайенсіс» презентувала і власну соняшникову програму, головною метою якої є виробництво соняшникових гібридів із високими показниками урожаю насіння та вмісту олії. Це як звичайні, так і середньоолеїнові (зі зниженим рівнем насичених жирних кислот) та високоолеїнові (із дуже низьким рівнем насичених жирних кислот) гібриди.  Багато соняшникових гібридів компанії  також стійкі до гербіцидів групи імідазолінонів (IMI).

На стенді світового лідера із насінництва цукрових буряків, компанії «Сесвандерхаве», настрій був по-виставковому святковим та оптимістичним. Адже попри те, що із року в рік в Україні площі під «солодкою» культурою скорочуються і її врожайність залишає бажати кращого, а виробництво цукру не покриває навіть внутрішніх потреб (тому спостерігається скорочення перехідних запасів), у країні складаються непогані перспективи для цукрової галузі на 2016 рік. Так, за прогнозом фахівців «Сесвандерхаве-Україна», площі під цукровими буряками у 2016 році зростуть на 10%, до 250 тис. га.

Саме для тих, хто робитиме ставку на цю культуру, «Сесвандерхаве» пропонує свої найкращі гібриди цукрових буряків. Це й такі, що забезпечують стабільну врожайність за сприятливих умов та високої культури землеробства — Баккара, Крокодил, а також гібриди, спеціально адаптовані до вирощування в умовах щорічного підвищення температур і посушливості клімату — Жираф, Скорпіон, Вапіті. А для вирощування на поливі — гібрид Койот. Тож «Сесвандерхаве» пропонує гібриди для будь-яких умов вирощування і завжди готові допомогти із технологіями виробництва. Їхні фахівці радять: «Плануєте цукровий бізнес — розпочніть із якісного насіння!».

Не менш цікавими та змістовними були і «хімічні» експозиції, адже без ЗЗР та добрив сьогодні навряд чи виростиш пристойний урожай (зокрема, «притягували» відвідувачів експозиції компаній «Укравіт», «Хімаромаркетинг», «Украгросервіс», «Штефес», Vitagro, «Мінераліс», «Яра», «Нертус», «Інтермаг», «Агро-Євро Консалтинг» та ін.). Втім, сказати, що це були суто «хімічні» експозиції, буде не зовсім правдиво, адже явно відчувався вплив двох факторів: в Україну прийшов світовий тренд біологізації захисту сільгоспкультур і країна стала світовим виробником сої. Біологічні продукти різного призначення (засоби захисту, добрива, регулятори росту рослин та інокулянти насіння) були чи не головними «дієвими особами» на стендах компаній «БТУ-Центр», «Інститут агроекології та природокористування», «Агрітема», НВК «Квадрат» та ін. Зокрема, на стенді «БТУ-Центр» можна було дізнатися про нові препарати торгової марки «Жива Земля» (грунтовий біофунгіцид МікоХелп, біопрепарат для боротьби із бактеріозами ФітоХелп та ін). Працівники компанії, охоче розказували, як підвищити коефіцієнт засвоєння елементів живлення із грунту, мінеральних і органічних добрив, коли і як застосовувати грунтові біофунгіциди, про принципи їхньої дії, методи внесення. А для тих, хто вирощує сою, актуальними були пропозиції компанії щодо високоефективних інокулянтів, активаторів росту, біофунгіцидів тощо. І головне — вся інформація «ілюструвалася» позитивним досвідом використання в різних фермерських господарствах України.

Не пасли задніх і суто технічні стенди експозиції «Зернові технології». Традиційно широко були представлені компанії, що пропонували все необхідне для зернової логістики — обладнання для зберігання, транспортування та переробки збіжжя.

Свої останні технологічні досягнення та інновації на виставці представляли відомі компанії: Riela, KMZ Industries, Завод елеваторного обладнання, «Торнум», Bondioli & Pavesi, Im.ag.in.  Bonfanti, AGI, «Зернові комплекси і системи», «ЮгЕлеватор» та ін. На кожному зі стендів можна було отримати інформацію про проекти компаній-розробників, ознайомитися із тим, що вже працює в Україні, навіть замовити «елеваторний» проект для власного господарства. 

Так, KMZ Industries представив: силоси на пласкому та конусному днищах місткістю до 18 тис. т, діаметром до 32 м; зерносушарки продуктивністю до 300 т/год; сепаратори продуктивністю до 200 т/год за попереднім очищенням; транспортне та допоміжне обладнання для зернової логістики. Ось що розповів нам Руслан Красюк, генеральний директор KMZ Industries: «Сьогодні на ринку елеваторного обладнання ми маємо досить велику конкуренцію між виробниками та підвищений попит на цю продукцію вітчизняного виробництва. І якщо ти хочеш успішно працювати на ринку, потрібно змінюватись, удосконалюватись. І це дуже добре, адже конкуренція між внутрішніми виробниками елеваторного обладнання просто зобов’язує виробників прискіпливіше працювати над якістю продукції, від чого, в першу чергу виграє клієнт, отримуючи більш якісну та дешеву продукцію. Наприклад, наша компанія активно займається технічним переоснащенням та оновленням продуктової лінійки. Чотири роки тому ми придбали англійську компанію Brice-Baker, яка є відомим європейським виробником елеваторного обладнання. І тому сьогодні на потужностях заводу випускається дві лінійки силосів та зерносушарок, як української розробки так і англійської (Brice-Baker)». 

Компанія Riela, яка вже котрий рік успішно працює на ринку України незалежно від соціально-політичної ситуації у країні, пропонує, як і раніше, комплексний підхід до будівництва елеваторів «під ключ» — від проектування до введення в експлуатацію — та його подальше обслуговування. Щороку кількість об’єктів від Riela в Україні збільшується, сервісні служби компанії посилюються. «Приємно відмітити, що із кожним роком питання якісного зберігання зерна стає все актуальнішим. Аграрії хочуть змінюватись, удосконалюватись, використовувати новітні технології та сучасне обладнання для поліпшення ефективності у роботі, зокрема у питанні зберігання зерна», — говорить Роман Семерак, директор компанії «Riela Україна».

А канадська компанія AGI запам’яталась відвідувачам цікавою експозицією, де було представлено приклади успішної роботи компанії в Україні (введені в дію сховища та зернові комплекси). А ще — семінаром «Сам собі елеватор» (проводився спільно із фахівцями Міжнародної фінансової корпорації), на якому розглядали питання вибору сховищ для зберігання зерна і власне монтажу та особливостей експлуатації силосів і високотехнологічного обладнання для створення комплексів сучасних елеваторів. Крім цього, учасники виставки протягом двох виставкових днів під час відвідин стенда могли заповнити анкети, які взяли участь у розіграші поїздки до Канади. Переможною стала анкета Сергія Довгого, фермера із Житомирщини.

З останніми досягненнями сушільного обладнання відвідувачі мали змогу ознайомитися на стенді компанії Stela, яка вже впродовж 70 років спеціалізується тільки на техніці для сушіння. 

Одним з останніх досягнень компанії в Україні є побудова та запуск в експлуатацію потужного зернового комплексу, в якому повітря для сушіння підігрівається теплогенератором, що працює на біомасі. Продуктивність сушарки такого комплексу — 25 т (у разі сушіння кукурудзи від 30 до 15% вологості). Особливістю цього агрегату є використання у якості палива стрижнів кукурудзи, змішаних із деревною щепою: 3 кг такої «мішанки» здатні замінити 1 м3 газу. 

За словами учасників виставки, презентація компанії на стенді — важлива іміджева складова: щоб і клієнтам запам’ятатись, і перед конкурентами похизуватись. 

Так, яскравими декораціями і привабливою подачею пропонованої продукції запам’яталися стенди компаній «Імперія-Агро» (стінка, сплетена із живих ліан, стала чи не найулюбленішим місцем для фотосесій та селфі), Украгроком (у стилізованій фортеці лицарі представляли засоби захисту рослин та мікродобрива ТМ «Грінфорт»); відкрита, наче кафе-шантан, експозиція «Агроскоп Інтернешнл», де в невимушеній обстановці, за філіжанкою ароматної кави, можна було дізнатися про плани компанії на 2016 рік, ексклюзивні продукти та високоефективні технології вирощування с.-г. культур та послуги із агрохімічного аналізу грунту, супутникового моніторингу і фінансові програми.

Втім, це не означає, що експоненти потурбувалися лише про оформлення стендів — зовнішня краса супроводжувалась цікавим та змістовним наповненням. Зокрема, компанія «АГРІТЕМА», крім цікавої презентації своїх препаратів на стенді, подбала про науково-практичну складову. Так, спільно із компаніями «Адама Україна» і «Прогрейн Укр», вона провела захопливий семінар на тему «Технології вирощування сої з інокулянтами і біопрепаратами», на якому учасники отримали професійні поради і оптимальні рішення для агробізнесу.

«Ми не стоїмо на місці, а постійно шукаємо найкращі рішення для ефективного доопрацювання насіння. Щороку реєструємо в Україні нові препарати, — зазначила директор із розвитку ТОВ «АГРІТЕМА» Наталія Гордійчук. — Основні препарати нашої компанії — інокулянти для сої. Ми знаємо, як у такий важкий для виробників цієї культури рік досягти успішних результатів. Тому 

спільно із нашими партнерами ділимося ефективними практичними порадами вирощування сої».

Провідний агроном компанії Павло Волинець презентував інноваційні рішення для вирощування сої: «Наш новий продуктовий портфель допоможе аграріям отримати високі врожаї у різних природно-кліматичних умовах. На відміну від продукції конкурентів, до складу наших біопрепаратів для сої входять два високопродуктивних штами бактерій, — зазначив Павло Волинець. — Інокулянти АгріБактер і РізоФікс відрізняються від конкурентних більш раннім початком азотфіксації, кількістю, масою і розміщенням бульб на корінцях рослини, а відповідно — і врожайністю сої. Наші унікальні продукти — це додатковий прибуток вашого бізнесу».

Пізнавальним було й відвідання стенда компанії AgriLab. За словами керівника компанії Ярослава Бойка, «із початком кризи українські аграрії відійшли від принципу “нормативного” внесення добрив і задля економії ресурсів усе активніше використовують агрохімічний аналіз грунту — так, як це заведено у передових країнах». 

Активно цікавилися послугами агрохімічного аналізу та лабораторних досліджень і на стенді одного з найавторітетніших представників ринку — компанії «АгроТест», адже достовірність та дійовість її роботи перевірено десятками тисяч вітчизняних аграріїв. Як говорять — «Довіряти — тільки професіоналам!». Торік компанія запустила нову послугу — аналіз рослинного матеріалу, і цього року стенд  «АгроТест» був присвячений цьому.

«Аналіз рослин є свого роду тонким налаштуванням аналізу грунту, в результаті якого ви отримуєте інформацію про кількість поживних елементів у рослині, а в разі виникнення зовнішніх ознак їхнього дефіциту — визначення, якого саме елемента рослині не вистачає. Тому наш слоган на цій виставці: “Дозвольте рослині говорити”», — саме так прокоментували свою участь у виставці співробітники компанії. 

А стенди, де виставляли с.-г. техніку, вражали своїми розмірами та розмахом. Так, чи не найбільшою на виставці була експозиція дистрибутора Kuhn в Україні — «Аграрна індустріальна компанія» (АІКо). Увагу відвідувачів було акцентовано на агрегатах для весняних польових робіт: оранки, культивації, сівби, внесення добрив і ЗЗР.

Одна із ключових новинок сезону — посівний комплекс для роботи за традиційною і мінімальною технологіями  Espro 6000. Посівний комплекс розроблено з урахуванням сучасних вимог до високої продуктивності та економічності. Конструкторські рішення, реалізовані в Espro 6000, дають змогу висівати насіння із робочою швидкістю до 13 км/год. Потреба потужності становить усього 35 к. с. на 1 м робочої ширини. Таким чином, щоб привести у дію 6-метровий агрегат, досить трактора із двигуном потужністю 200–220 к. с. Агрегат оснащується системою копіювання поверхні поля. Як результат — насіння закладається рівномірно і на задану глибину. Espro сумісний з ISOBUS. Перевагою машини є й легкість налаштування — калібрування системи висівання займає менше 5 хв.

Ще одна новинка у сегменті посівних машин Kuhn на українському ринку — широкозахватна просапна сівалка Maxima 2 у модифікації TRS. Агрегат оснащено 16 висівними секціями, міжряддя становить 70 см. Є можливість одночасно вносити мінеральні добрива. Продуктивність Maxima 2 TRS — 

понад 100 га/день.

У 2016 році виставки вкотре підтвердили свої лідируючі позиції серед агропромислових виставок України та країн близького і далекого зарубіжжя! Весняні виставки від КМКЯ вкотре продемонстрували, що аграрний сектор України, попри все, розвивається, інтерес до сучасних аграрних технологій — шалений! Навіть політичні скандали із відправленням уряду у відставку та епідемія грипу не завадили їхньому проведенню. Як бачимо, є позитивна тенденція до розширення виставкових горизонтів, простежується виразне зацікавлення у проведенні подібних заходів як вітчизняних компаній, так і зарубіжних, і головне — є потреба аграріїв в організації і проведенні таких виставок, бо це — перспектива і шлях до розвитку. А це значить, що всім є над чим працювати і до чого прагнути.  

Інтерв'ю
Валентина Потапова
Cьогодні група компаній «Штефес» добре відома в Україні. Засоби захисту рослин, що виробляє і реалізовує «Штефес», дали змогу тисячам українських аграріїв зберегти та зібрати мільйонні врожаї, примножити свої статки. Популярності компанії... Подробнее
Всі ми любимо у вихідні побалувати рідних і близьких візитом до пристойного ресторану, кафе, щоб посидіти, поспілкуватися, відпочити. А чи в курсі, що представники системи HoReCa давно мріють про

1
0