Спецможливості
Новини

Земельний мораторій продовжили, але тільки на рік

06.10.2016
1318
Земельний мораторій продовжили, але тільки на рік фото, ілюстрація

6 жовтня Верховна Рада України продовжила мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення щонайменше до 1 січня 2018 року. Відповідний законопроект №5123-1 за основу та в цілому підтримали 297 народних депутатів.

Про це повідомляє “Главком

Водночас законопроект №5123-1 передбачає продовження мораторію на купівлю-продаж с/г земель щонайменше на один рік – до 1 січня 2018 р. Автори цього документа - лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко, голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак, лідер "Самопомочі" Олег Березюк, голова фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Гринів та лідер депутатської групи "Воля народу" Ярослав Москаленко.

Спочатку на розгляд Ради були винесені три законопроекти щодо продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення – №4727 (авторства Радикальної партії), №5123 (авторства лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко) та №5123-1 (авторства голів п'яти фракцій і депутатських груп). Проте лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що хоче зняти №4727 з розгляду (Рада 269 голосами "за" підтримала його рішення), та закликав парламент підтримати №5123-1 як компромісний варіант.

Під час обговорення законопроектів Тимошенко заявила, що, якщо парламент не підтримає №5123, фракція "Батьківщина" готова проголосувати за №5123-1.

На думку Юлії Тимошенко, голосування відбулося лише тому, що президент та уряд злякалися ультиматуму селян щодо проведення референдуму з земельного питання та масових протестів селян. Разом з цим вона відзначила, що один рік – це недостатньо, адже вони просили продовження мораторію на п’ять років. Цим зауваженням лідер “батьківщини” нагадала головні положення власного законопроекту №5123.

Віктор Єленський, народний депутат від "Народного фронту" в ефірі "5 каналу" в програмі "Підсумки дня" заявив, що “Народний фронт” погодився на продовження мораторію ще на рік, розуміючи те, що земля не є товаром – це чистий комунізм. Він зазначив, що мораторій потрібен для того, щоб підготуватися до запровадження ринку землі.

Інтерв'ю
Гу­с­та­во Джан­кей­ра, пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва
Один із факторів успіху аг­росек­то­ру Бразилії — агра­ні роз­пи­ски. Детальніше про їх впровадження роз­повідає пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва Гу­с­та­во
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і

1
0